PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=343217}

Hobbit: Niezwykła podróż

The Hobbit: An Unexpected Journey
7,6 399 716
ocen
7,6 10 1 399716
6,5 31
ocen krytyków
Hobbit: Niezwykła podróż
powrót do forum filmu Hobbit: Niezwykła podróż

Mała ciekawostka batalistyczna. Thorin macha orcristem na wszystkie strony, odcina goblinom głowy, przeszywa na wylot itd. na mieczu nie ma śladu krwi (cudowne właściwości stali elfickiej?). Podobnie jest z mieczem Gandalfa i mieczami innych krasnoludów. Jedyna naturalna scena z udziałem miecza i krwi to odcięcie ręki Azoga. Producenci filmu boją się epatować brutalnością?

stalowoki

Nie wiem, czasem, jak np w przypadku "opowieści z Narnii", krwi nie daje się specjalnie, żeby młodsze dzieci mogły obejrzeć. Ale powinni być bardziej konsekwentni i albo dawać krew zawsze, albo wcale.

stalowoki

W takich szybkich ruchach ciężko coś dojrzeć.

ocenił(a) film na 9
stalowoki

Albo np. jak Thorin zabił w lesie warga i wyciąga z niego czyściusieńki miecz.

ocenił(a) film na 9
stalowoki

Przypomnij sobie scenę z Powrotu Króla, kiedy to księżniczka Rohanu odcina łeb skrzydlatej bestii należącej do Króla Nazguli....
Nie trzeba wspominać, że szyja zawiera aortę a co za tym idzie, przy jej ucięciu krew powinna wręcz tryskać zalewając w sposób spektakularny podłoże i być może samą aktorkę....
Cóż... może to trochę razić ale trzeba mieć spory margines na to co się ogląda.

ocenił(a) film na 9
khazad7_2

A do tego ta głowa gdzieś tajemniczo zniknęła :).

ocenił(a) film na 8
Banner

Gandalf wzial na pamiatke :)

ocenił(a) film na 9
khazad7_2

Szyja nie zawiera aorty tylko jej odgalęzienia, konkretnie tętnice szyjne....Aorta leży w klatce piersiowej...

ocenił(a) film na 8
stalowoki

Warto też przypomnieć sobie obraz po jakiejkolwiek bitwie w WP - np. pod Minas Tirith. Wszyscy powinni pływać w krwi i flakach, a tam nie uświadczy się chyba nawet jednej plamki. Czyściutko, jakby wszyscy po prostu zemdleli, zanim doszło do bitwy.
Myślę, że tak jak napisał kolega wyżej, trzeba mieć dystans do tego.
Zresztą, gdyby to były realistyczne filmy, np. o tematyce wojennej, brak krwi byłby bardziej rażący. Hobbit i WP to filmy fantasy, raczej baśniowe, więc można przymknąć na to oko.

ocenił(a) film na 8
Pani_Zima_1989

Krew = R
baranki.
R= mały zysk.

W ostatnim batmanie to dopiero się postarali, by ukryć krew nawet w scenach strzelanin.

Z chęcią obejrzałbym krwawe fantasy, o budżecie przynajmniej 100 mln.

ocenił(a) film na 8
Kofwit

Aha. Walki we władcy nie były krwawe, ale było niekiedy czuć siłę ciosów, zwłaszcza 1 i 2 , bo bitwa w 3 była zbyt komputerowa.

ocenił(a) film na 8
Kofwit

Uwielbiam akcje jak Rohanczycy wpadaja na orkow :P Same konie zrobily porzadek na polu bitwy:)

ocenił(a) film na 10
Kofwit

Zawsze można zrobić krew ciemną, to mniej drastycznie wygląda. Zupy pomidorowej i ketchupu to i ja mam dosyć w sumie...

ocenił(a) film na 8
Pani_Zima_1989

Jest tylko jedno ujęcie Pelenoru po bitwie (gdy Aragorn uwalnia armię umarłych) i jest zbyt mało dokładne żeby określić czy faktycznie gdzieś walają się flaki i krew. Podczas bitwy w Helmowym Jarze jest ujęcie pola bitwy (moment śmierci Haldira), na którym wszystko jest pokazane krwawo i realistycznie.

ocenił(a) film na 8
stalowoki

Orkowie to nie ludzie. Bardzo słabo krwawią (co można łatwo zauważyć we Władcy Pierścieni). W paru momentach (np. Bitwa w Helmowym Jarze) widać ich krew, ale nie tryska jak u ludzi, tylko spływa małym strumyczkiem.

stalowoki

Zauwazylem, ze wielu aktorow grajacych w Hobbicie 1 i 2 czesci, gralo w Spartacusie. Pewnie limit krwi juz wyczerpali do serialu :D

auxil

jakos WP bardziej wole..

użytkownik usunięty
stalowoki

pomyłka, w filmie dla gimbazy nie ma krwi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones