PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=343217}

Hobbit: Niezwykła podróż

The Hobbit: An Unexpected Journey
7,6 399 738
ocen
7,6 10 1 399738
6,5 32
oceny krytyków
Hobbit: Niezwykła podróż
powrót do forum filmu Hobbit: Niezwykła podróż

mam pytanie, bo nie oglądałam jeszcze trylogii władcy pierścieni i nie wiem czy poczekac i wpierw obejrzec hobbita i później trylogię czy jest to obojętne, bo podobno akcja w hobbicie dzieje sie przed władcy pierścieni

nina05

chronologicznie akcja faktycznie rozgrywa się na długo przed wydarzeniami z "władcy"...Ja osobiście przeczytałem "hobbita" już po lekturze trylogii i nie odniosłem wrażenia,że wybrałem złą kolejność...oczywiście można dyskutować, jednak z własnego doświadczenia mogę powiedzieć,że nie żałuję...w logiczny sposób uzupełniły się pewne wątki mające miejsce we "władcy", a raczej zostały dokładniej przedstawione te fakty,które pokrótce były tam opisane/pokazane ( jak pierścień trafił w ręce tego,kogo trafił , jakie okoliczności to poprzedziły i dlaczego w ogóle zaczęła się ta podróż...) Nie wiem ,czy czytałaś książkę, jeśli nie to najpierw proponowałbym zacząć od lektury, a dopiero potem sięgnąć po film i skonfrontować własny obraz Sródziemia i wydarzeń tam się rozgrywających...wybór oczywiście jest Twój...jeśli natomiast odpuszczasz książkę, logicznym byłoby zacząć od Hobbita, ale z tego co wiadomo,jest on podzielony na 3 części/filmy,czyli zakładam,że chcąc obejrzeć całość,musisz czekać kilka lat,w zależności od grafiku kolejnych premier,tak jak to było z "WP"...ja wyczekałem aż do "Powrotu Króla" i dopiero wtedy w domu obejrzałem dzień po dniu "Drużynę..." i "Dwie Wieże",następnie udałem się do kina na trzecią część...Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie,żeby wracać do tych filmów co jakiś czas...mnie nigdy się nie nudzą i od czasu do czasu organizuję sobie czas i zapuszczam całość ...to jest jak nałóg o czym zapewne wiedzą miłośnicy Śródziemia,których w tym miejscu pozdrawiam:) Mam nadzieję,że dołączysz do ich grona :))

ocenił(a) film na 7
nina05

Oczywiście że oglądaj najpierw Władce (najlepiej rozszerzona wersje) Czekanie, by najpierw obejrzeć Hobbita nie ma sensu. Hobbit to bedzie nowa historia, spory okres czasu dzieli już te filmy, także pod względem wizualnym będą się prezentowały inaczej.

ocenił(a) film na 10
nina05

Oglądaj WP ,Hobbit będzie w 3 częściach , wiec jak chcesz czekać to WP oglądniesz tak za 2 lata może ;P I tak jak już zostało powiedziane lepiej oglądnij rozszerzoną wersje ,znajduje się w niej na prawde wiele ciekawych scen, choć i tak to może 60% tego co w książkach ;P Warto poczytać książki dla tych wydarzen i bohaterów ktorych nie bylo na filmach.

nina05

Przeczytaj. Hobbit -> WP. Potem oglądaj.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones