PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=242721}
5,4 67 920
ocen
5,4 10 1 67920
4,4 11
ocen krytyków
Hostel
powrót do forum filmu Hostel

"Hostel" jak można przypuszczać i jak wskazują na to liczne fakty oparty jest na prawdziwych wydarzeniach gdyż mimo filmowej fikcji nie każdy reżyser odwarzyłby się na ukazanie tak brutalnego obrazu. Produkcja Eli Roth'a ukazuje ostatnimi laty dość "modny" temat filmow tzn. OSTATNIEGO TCHNIENIA. Oczywiście film jest kierowany do wysegregowanego grona kinomanów z powodu dużego okrucieństwa oraz naturalistycznego świata osadzonego w byłym państwie komunistycznym gdzie do tej pory za pieniądze można wszystko. Moim zdaniem Hostel to przestroga, a właściwie być może tylko "luźne" stwierdzenie, na które nie mamy wpływu. Pieniądz jest najwyższą wartością we współczesnym świecie...znacznie cenniejszą niż życie ludzkie. Wydaje mi się, że ludzie boją się takich filmów nie ze względu na ukazane w nim sceny obcinanych palców czy wypływającego oka tylko ze względu na to iż wydarzenioa takie dzieją się realnie obok nas. Uznałbym iż film jest niewiele bardziej makabryczny od naszych...polskich postsowieckich realiów, gdzie w mieszkaniu obok ktoś zabija własne dzieci i zamyka je w beczce...Ludzie się boją prawdy...są zastraszeni...nie można liczyć na to, iż kiedy zostaniemy napadnięci w środku miasta przez grupkę np. skinheadów to, że wyjdziemy z tego cało bo najprawdopodobniej nikt nam nie pomoże!!!
Fikcja filmowa swoją drogą...ja boję się tego co czeka mnie kiedy zasnę i się obudzę...

Lazaurus

Jesteś za bardzo przewrażliwiony. Poza tym nie wrzucał bym Polski do gównianego wora.

ocenił(a) film na 7
Lazaurus

Masz rację, dzieci w zamrażarce i jazdaaaa. Hostel wymięka.

ocenił(a) film na 10
wmbco

i do tego film na faktach...brr zgroza.

ocenił(a) film na 7
anett023

do tych "faktów" miałbym wątpliwości... bynajmniej nie słyszałem o takiej historii.

ocenił(a) film na 8
anett023

"W zwiastunach widnieje informacja, iż film jest "oparty na faktach". Eli Roth twierdzi, że znalazł tajską stronę dotyczącą "morderczych wakacji", na których można torturować, a potem zabić kogoś za 10 000 dolarów. Pokazał stronę Quentinowi Tarantino i zaadoptowali pomysł na potrzeby filmu. Później w jednym z talk-show powiedzieli, że nie mieli pojęcia, czy strona była prawdziwa, czy nie."

a wystarczy poczytać ciekawostki na filmwebie do filmu :)
i wszystko jasne...

Masters3

dokładnie ;)

anett023

Nie wiem czy na faktach, ale niejeden morderca pastwił się podobnie nad swoimi ofiarami, a po drugie to prostu dobry film

ocenił(a) film na 7
Lazaurus

Lubie takie horrory, ale szczerze to dla mnie nie powinny powstawać, bo są inspiracją dla psycholi. Tak jak to było w przypadku Guinea Pig...

LeoMessi86

też lubię takie horrory ale nie uważam że są one inspiracją dla psycholi -tacy ludzie pomysł na zabijanie znajdą we wszystkim,nawet w Biblii

ocenił(a) film na 7
Lazaurus

Zgadzam się,takie wydarzenia mają niestety miejsce.Co do samego filmu to dobra scenka z podcięciem ścięgien u stopy i z okiem.......
Końcówka gdy typ się mści na sprawcy i odcina mu palce też niezła.Ogólnie może być.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones