PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=242721}
5,4 67 986
ocen
5,4 10 1 67986
4,4 11
ocen krytyków
Hostel
powrót do forum filmu Hostel

ten film ma przesłanie

ocenił(a) film na 10

Czy wy jesteście niewidomi ? Czy skupiacie się tylko na scenach seksu i okrucieństwa ? Chłopak słyszał krzyk topiącej się dziewczynki i wtedy jej nie pomógł. Po wielu latach słyszy krzyk Kumy i wraca jej pomóc - to jest poświęcenie w obliczu zagrożenia. Potem Kuma ratuje mu życie skacząc pod pociąg i odwracając uwagę łowców, dzięki czemu mógł wsiąść do pociągu. Ten film wreszcie mówi o najzwyklejszych ludzkich emocjach, o strachu, o zemście, o ogromnym pragnieniu zemsty, o naiwności. Trzeba być naprawdę ograniczonym żeby tego nie zobaczyć . Owszem może jest za dużo sieczki i szczegółow tych makabrycznych, ale bez tego nie udałoby się w pełni ludzkiego strachu przed bólem. Albo komentarze na nie pochodzą od wrażliwych dziewczynek, które bały się oglądając "Klan", albo od ludzi skrajnie ograniczonych amerykańską komercją. Taki jest Tarantino. Dosłowny.

ocenił(a) film na 10
ptaq

Oczywiście chodziło o Kanę, nie o Kumę. Drobna pomyłka, ach te japońskie imiona, mój lektor od japońskiego ma na imię Huyushimasu, więc są różne :)

ptaq

Ja rozumiem głosy fanów gatunku, jestem jedną z nich. Byłam jedynie wstrząśnięta faktem, że takie filmy ogladają dzieci. Szczerze wątpię, żeby 12 - latek uchwycił twój punkt widzenia, czyli poświecenie w obliczu zagrożenia i pasjonował sie dosłownością czy wręcz przerysowaniem Tarantino jako narzędziem artystycznego przekazu. Obawiam sie, że dziecko przede wszystkim zapamięta z tego obrazu wiertarkę wkręcaną w czyjąś głowę.

ptaq

...w peirwszym momenci ebylam zaweidizona zero przeslania znowu cos a la amerykanskei bogate dzieciaczki szukaja przygody tutaj.. ale..
po zobaczeniu calego filmu.. chec przetrwania pomoc.. zrozumiec ze nei zawsze obcy jest po twojej stronie;)..ale co uwazam za najwazniejsze w tym filmie poza watkami krwi wyplywajacych oczu czy tortór...

zemsta bedzie..w koncu ktos sie zemsci na oprawcy..

czyz nie??

nice..ale ja i tak jestem duza fanka Tożsamości.

ocenił(a) film na 3
ptaq

Przeslanie?!?! Czlowieku, trzeba byc niewzruszonym, zeby dostrzec w tym filmie cos innego niz sadyzm.

ocenił(a) film na 10
daber

Gdybyś był łaskaw uważnie przeczytać co napisałem... Ma coś w sobie ukryte, sadyzm jest tłem, ale jak się ogląda filmy powierzchownie to się tak ma. Zachłanność prowadzi do cierpienia, cierpienie do wolności. Zresztą co ja Ci będę tłumaczył.

ocenił(a) film na 3
ptaq

No co jak co, ale w tym filmie sadzym gra pierwsza role. Na pewno nie stanowi tla dla rozwoju akcji, rezyser postawil na efekciarstwo, i co ja widze, juz planuja krecic 2 czesc. Pieknie. Wiecej debilnych filmow poprosze.
Sa o wiele lepsze filmy poruszajace tematyke zamsty, cierpienia. Chocby Oldboy, Sympathy for Lady Vengeance, Sympathy for Mr Vengeance, czy nawet Kill Bill (choc zrobiony na wzor pastizu, jest brutalny), i ogladajac te wlasnie filmy widz ma okazje zastanowic sie na przeslaniem, nie zalewaja z ekranu go nic nie wnoszace sceny okrucienstwa. Wybacz stary, ale nie moj gust. Choc jak juz napisalem, znajda sie takie osoby, dla ktorych film stanie sie niechybnie kultowy.
Martwi mnie rowniez, ze dostep do tego typu filmow maja 12, 14-latkowie. Nie jest to wiek w ktorym zrozumiec mozna tak "skrzetnie ukryte" przeslanie.

ocenił(a) film na 1
ptaq

Twoje przemyślenia są tak głębokie, że dochodzę do wniosku, że oglądałeś film na kwasie.
"....Taki jest Tarantino. Dosłowny." BUAHAHAHAHA

ptaq

krew jest we wszysktich filmach ostatnio..fakt jest duzo sadyzmu.. ale te nie mozna poweidziec ze nie ma w nim przeslania.. moje pierwsze spostrzzezenie tak jak mowialm bylo identyczne..zero sensu.. ale po dluzszej chwili zastanowienia.. gdyby to byl film bez sensu.. nie konczylby sie tak .. jak sie skonczyl??!!.. a wybrano by dramatyczne zakonczenei gdzie wszyscy zostaja zamordowania prawda ginei razem z nimi..tutaj on .. walcyz o zycie.. amerykanin poszukujacy frajdy w europie.. spotyka 'ich' i zabija.. nie chodiz o sama zemste.. ale o to ze w koncu kara dopadnie oprawców.. kiedys.. jedyne co moge mu zarzucic to poczatkowo myslalam ze usne.. ale..i tak uwazam ze warto bylo zobaczyc ten filmik.. ciekawe czy ilsoc amerykanow odwiedzajacyh euroe zmaleje:P ;] smile.. kazdy ma swoje gsut ai gusciki.. szkoda ze dzieciaki maja do tego filmu dostep bo..tak byc nie powinno! pozdr4all hugas

She_

Jezeli ktos szuka przeslania w scenach makabrycznych to polecam nieodwracalne - tam jest przeslanie. W tym filmie nic nie ma. Koles nie pomogl tonacej dziewczynce... no wlasnie a po cholere to mowil? Msci sie na oprawcy? Zabija go - chwala mu za to, ale nie zabija go bo ten jest zly, ale dla zemsty, chce pomscic kumpli. Ta cala Japonka popelnia samobojstwo nie aby ratowac glownego bohatera, ale dlatego ze widzi siebie. Jest oszpecona i nie chce tak zyc.
"spotyka 'ich' i zabija" wybacz to 'oni' zabijaja Amerykanow, przy pomocy zacofanych, skorumpowanych i glupich ludzi ze wschodu. Dokladniej kobiet, bo "mezczyzni poszli na wojne"

ocenił(a) film na 1
ptaq

"Potem Kuma ratuje mu życie skacząc pod pociąg i odwracając uwagę łowców, dzięki czemu mógł wsiąść do pociągu." Jak dla mnie skacze pod pociąg, bo uświadomiła sobie, że ma zmasakrowaną twarz. :/ Uważam, że to jeden z najbardziej nieudanych fragmentów w tym kiepskim filmie. Tak jakby to, jak wyglądamy miało decydować o tym, czy warto żyć.

"Chłopak słyszał krzyk topiącej się dziewczynki i wtedy jej nie pomógł. Po wielu latach słyszy krzyk Kumy i wraca jej pomóc - to jest poświęcenie w obliczu zagrożenia." Myśle, że ostatnią rzeczą o jakiej w tamtej chwili myślał ten chłopak były krzyki, jakie słyszał w dzieciństwie (przy okazji nie dziewczynki, lecz jej matki). Wątek ze wspomnieniami z dzieciństwa był niepotrzebny. Moglibyśmy po prostu założyć, że bohater jest super-dobrym człowiekiem, a nie doszukiwać się powiązań tam, gdzie ich nie ma.

"o ogromnym pragnieniu zemsty" Nie zauważyłam, żeby było takie wielkie.

"Trzeba być naprawdę ograniczonym żeby tego nie zobaczyć ." Nie, nie uważam się za ograniczoną.

użytkownik usunięty
ptaq

"Taki jest Tarantino. Dosłowny." LOL, SZKODA TYLKO, ZE NIE ON TO REZYSEROWAL (LOL2)

ocenił(a) film na 10

A czy dzieś napisałem, że to on reżyserował ? Tarantino nie przyłożyłby ręki do filmu, który byłby sprzeczny z jego koncepcją reżyserską. Ehh... Oglądacie film i widzicie tylko krew, jakby tylko to było w tym filmie istotne.

ocenił(a) film na 4
ptaq

niestety kolego..ale sie mylisz..................temate m przewodnim tego filmu jest wlasnie przemoc, brutalnosc, wannt krwi, flaki itp.
tak walsnie byl ten film reklamowany, to przedstwialy treilery......i otym jest ten film.......................... .............................. .............................
...jezeli ty doszukales sie czego glebszego..to ok..takie twoje spostrzezenia..ale niezmienia to faktu ze film jest durnym epatowaniem przemoca i wylewaniem wiader krwi.......................... .........jezeli uwazasz ze do pokazanai i wyrazenia glebszej tresci potrzeba takich efekciarskich zagran...to co powiesz o wspomniach juz przez kogos filmach takich jak "Oldboy"; "Pani Zemsta"; czy chociazby "Kill Bill"...tam jakos niema hektolitrow krwi i bezmyslnej epatujacej z ekranu przemocy...i to sa wlasnie filmy z przeslaniem...a nie beznadziejny podobnie jak SAW 2 film o rzeźi ktory opiera sie tylko na wywolywaniu (choc jakos nie u mnie) emocji poprzezpokazywanie makabry..tyle

ocenił(a) film na 10
lukasd_2

Kolegami nie jesteśmy, od tego zaczynam. Przemoc przyciąga ludzi, zatem chwytem marketingowym było ukazanie w trailerach (a nie treilerach) brutalności, bo każdy chciał się przekonać jak to wygląda i z czym to się je. Naiwni są ci którzy złapali się na ten mechanizm, widziałem ten film dwa razy, za pierwszym razem zwymiotowałem, ale za drugim, kiedy już się oswoiłem z tą krwią, zacząłem zwracać uwagę na szczegóły, na to co zostało ukryte i znalazłem to, Kana zgodnie z kulturą japońską owszem popełnia samobójstwo, bo została oszpecona, zgodzę się z kimś tam wyżej, ale ratuje tym "tyłek" jedynemu ocalałemu w niemalże jednym kawałku. Po pierwszym obejrzeniu filmu napisałem komentarz, o wrażeniach "Od dzisiaj nigdy więcej nie pojadę na Słowację. Wnioski po obejrzeniu filmu?
Hmm... Nie ufaj słowackim kobietom, nie zamawiaj mięsa w słowackich restauracjach, noś ze sobą cukierki, nie odzywaj się po angielsku, a najlepiej w ogóle tam nie jedź" - drugi raz zmienił obraz tego filmu, a są na świecie takie miejsca, gdzie za dziengi możesz sobie do woli potorturować ludzi... Choćby w Rosji, czy na Białorusi. Film ma chorą oprawę, bo nasz świat jest chory. Kinematografia przystosowuje się do wymagań odbiorcy, zaczęto oglądać horrory, więc mamy ich wysyp, ale ten film nie jest horrorem. Ciekawe co powiedziałbyś o "Salo" Pasoliniego , albo o "Opowieściach Kantebryjskich" ? Heh, co jak co, ale fan Schwarzennegera i zapewne wszelkiej maści Terminatorów, mówi coś o głębszej treści, to ja niestety wymiękam, ale cóż oboje stwierdzimy, że jest to kontrowersyjny film skoro wywołuje takie zażarte dyskusje.

ptaq

Masz chyba na myśli "Opowieści Kanterberyjskie"?:)

ocenił(a) film na 4
ptaq

po1. szukanie głebi i przesłania w tym filmie oraz mowienie, ze sikajaca na prawo i lewo krwe to tylko przykrywka to po piersze glupota a po drugi to tak jakby doszukiwac sie tego samego w SAW2..podobnym gniocie
po2. ta uwaga o fanie Schwarzenegera i Termiantorow to chyba nei do mnei..a jezeli do mnei to ciekawe skad taki wniosek.....

ocenił(a) film na 4
lukasd_2

aha..i ciekawe powiedz skad taaka ocena..jakos inne nowe filmy dostaja ponad 8..a tu ledwo ponad 6..nawet Piła dostala duzo wiecej....(na marginesie Saw 1 jest filmem duzo lepszym) ??

użytkownik usunięty
ptaq

zarzarte dyskusje wywoluje tylko dlatego ze jest totalnym dnem ,bez jakiegokolwiek przeslania ,bez wyobrazni tworcow .Jest to maszynka do robienia kasy bo ludzie beda chcieli :
a) pochwalic sie przed znajomymi ze ogladali jak komus wypadaja oczy (dobry temat przy piwie :) )
b)zobaczyc z ciekawosci ten caly shit
Ciekawosc i rozglos to najlepsza reklama.
Scenariusz musial jakis byc bo gdyby nie on bylby to zwykly dokument, a przeslanie o emocjach to mozna dostrzec chociazby w "Kochaj mnie" w TVP.
I nie ma sensu pisac ze jest inaczej bo tylko ludzie bez wyobrazni probuja dostrzec cos wiecej. Teraz tylko czekac az film zacznie krazyc po zaciekawionych małolatach, .Pozniej nie ma co sie dziwic ludzie ze maja chore pomysły i chowaja zwloki w beczkach, bo niczego dobrego owa produkcja nie wnosi - potrafi niezle przeorac psychike ,a niektorych scen tak latwo z glowy nie da sie wyrzucic.

pozdro dla normalnych

ocenił(a) film na 2

Zgadzam sie w 100% z postem wyżej!!:) Nic dodać nic ująć:)

a tak od siebie mały komentarz do filmu: D N O !!!!

ocenił(a) film na 10
grzesiek_bols_2

rozbawiacie mnie... to dlaczego sami obejrzeliście ten film ? Bo złapaliście się na haczyk ludzkiej naiwności ? W kinach zawsze jest coś z goła odmiennego, coś co mnie rozczarowało z kolei - "Brokeback Mountain", ten film jest dopiero przereklamowany...

ptaq

LUDZIEE!!!

Caly czas ktos gada ze ten film jest zbyt krwawy, ze ogladac go trzeba na pusty zoladek.
Chyba jeszcze niewidzieliscie zeschizowanego, brutalnego film.Przykladem takiego moze byc Necromantic ktory niedosc nie ma zdnej fabuly i jest typowym filmem dla nekrofilow.

PS.CHoc nie twierdze ze jest to film dla dzieci.
PS2."Najstraszniejszy film ostatnich lat" bueheehhe :D wogule nie jest straszne.

yatamanek

Marne wrazenia po filmie- ani mnie jakos nie zniesmaczyl ani nie wciagnol - tak dalem sie nabrac na krwawy filmik - tylko ze dostalem przecietna papke a to co "kolega" nazywa glebia ja po prostu nazywam fabula:/
Przez polowe filmu nic sie nie dzieje gdy natomiast dochodzi juz do punktu kulminacyjnego filmu czyli wtlewanych wiader krwi i miesa to.... to jest to kiepskie - nic nad to co mozna zobaczyc w innych filmach. Od odcinanej gałki ocznej wieksze wrazenie zrobila na mnie kapiel w dziurze ze stzrykawkami w SAW2 (notabene rowniez nienajwyzszych lotow film).Kiepski film dla malo wymagajacej mlodziezy

Nie oglądałam tego jeszcze, ale jak będę miała okazję to obejrzę i przyznaję się - z ciekawości czystej. Ale w pełni zgadzam się z Twoim zdaniem - dokładnie o tych beczkach pomyślałam. Niektórym ludziom psychika trochę nawala:] więc wystarczy taki film i nie chcę sobie wyobrażać o czym usłyszymy niedługo w wiadomościach. To prawda, że pewnych scen się nie da wyrzucić, a człowiek czasem sam nie wie, co kryje się gdzieś głeboko w zakamarkach jego umysłu. Czasem lepiej się nie dowiadywać, a taki film może w tym niestety "pomóc".

użytkownik usunięty
ptaq

smiac mi sie chce ,bo szczerze mowiac nie ogladalem tego scierwa :P:P
-wystarczyly mi wasze wypowiedzi i zwiastuny zeby napisac co o nim mysle :). Jest masa innych filmow do obejrzenia i nigdy nie tracilbym czasu na "cos takiego".Bo jaki jest sens ? zaimponowac sobie ?otoczeniu?

ocenił(a) film na 10

A mnie się chce śmiać z ludzi, którzy komentują coś czego nie zdążyli jeszcze zobaczyć, kierując się wyłącznie opiniami innych - to świadczy wyłącznie o jednym, o braku własnego zdania.

Filmu jeszcze nie widziałem tak więc się nie wypowiem, zobaczę prawdopodobnie w najbliższy weekend jak tylko wejdzie do kin. Czy posiada przesłanie? Tego nie wiem, być może - krytykowana przez wielu "Piła" jak dla mnie również niosła pod przykrywką brutalności i makabrycznych wydarzeń pewne przesłanie, przesłanie o docenianiu przez ludzi tego co mają dopiero w przypadku straty czegoś cennego itd.

A w kwestii okołofilmowej ponoć w krajach azjatyckich można za pieniądze wejść do pokoju i zastrzelić sobie człowieka. I jak sądzę o tym również traktuje ten film, bo w dzisiejszych czasach tylko przez makabryczne pokazanie (nawet mocno "przekolorowane") rzeczywistości można uzmysłowić ludziom o różnych patologiach tego świata.

pozdrawiam,

użytkownik usunięty
Behind_The_Mask

jak juz wyzej napisalem, nie przepadam za sadystycznymi filmami z lekka nutka sensu w tle. Opinie innych do niczego mnie nie skierowaly,poniewaz mam swoją, jedyną i niepowtarzalną :) , opinie pomogly mi zdefiniowac ten film (pozytywne i negatywne).

Czlowieku patologie tego swiata? Gdzie ty zyjesz ? Przeciez w kazdy dzien mozna je dostrzec nawet we wlasnej rodzinie. A przez takie filmy ludzie utwierdzaja sie ze swiat jest chory bardziej niz byc powinien. Szkoda mi tylko Slowakow ze taka reklame im wystawili :).

użytkownik usunięty
Behind_The_Mask

jak juz wyzej napisalem, nie przepadam za sadystycznymi filmami z lekka nutka sensu w tle. Opinie innych do niczego mnie nie skierowaly,poniewaz mam swoją, jedyną i niepowtarzalną :) , opinie pomogly mi zdefiniowac ten film (pozytywne i negatywne).

Czlowieku patologie tego swiata? Gdzie ty zyjesz ? Przeciez w kazdy dzien mozna je dostrzec nawet we wlasnej rodzinie. A przez takie filmy ludzie utwierdzaja sie ze swiat jest chory bardziej niz byc powinien. Szkoda mi tylko Slowakow ze taka reklame im wystawili :).

ocenił(a) film na 10

Chyba mnie nie zrozumiałeś. Więc może przykład - jeśli ludziom nie pokaże się dosłownie, że w miejscu XYZ obdzierają ze skóry żywcem zwierzęta to być może będą mieli świadomość, że coś takiego się dzieje, ale nie będą się tym zbytnio przejmowali - dopiero jak zobaczą to na własne oczy (w TV chociażby) być może zmusi ich do jakiegoś pomyślenia nad takowym faktem. Brutalność, cierpienie, wręcz makabra to niestety w chwili obecnej najlepszy (być może jedyny) sposób na dotarcie do świadomości ludzkiej.

Żyje w Łodzi, dobrze mi tu.

użytkownik usunięty
Behind_The_Mask

ale brednie. Kogo ten film ma przekonac ,skoro on tylko laduje do glowy mase rzezniczych scen !!! Czy matka ,ktora zabila dziecko (mozna przeczytac nius na jednym z portali), po obejrzeniu filmu zastanowi sie dlaczego tak zrobila (moze jakby obejrzala go wczesniej nie zrobilaby tego? Czy morderca po obejrzeniu filmu pomysli :
- "jestem zlym czlowiekiem " ?A moze on ma przekonywac zwykłych szarych ludzi do czego moga byc zdolni? Ma przekonywac jak chory jest swiat? A moze ma zmusic ich do przemyslen nad zlem tego swiata?

Czy czasem nie bedzie tak, ze dzieciak (jestem pewien ze wielu bedzie chcialo go obejrzec) bedzie mial w oczach makabryczne sceny? (mi sie niedobrze zrobilo po obejrzeniu sceny , chocby z okiem czy wiertarka, a dzieckiem nie jestem,pomysl co sie dzieje w glowie 14 latka). Pytam co on ma wg Ciebie wnosic? Jakie wartosci? Nie rozumiem Cie ani troche ! Gowniarze zabijali juz pod wplywem gier ,az strach pomyslec co bedzie kiedy nie dostrzega wartosci i sensu tej produkcji.

Mi się wydaje, że ten film był czymś w rodzaju makabrycznego żartu ze strony Tarantino. Ludzie zobaczą jego nazwisko na plakatach i zaczną szukać przesłania w filmie, w którym go na pewno nie ma.

karol_23

Przesłanie powiadasz?? Przeslania mozna sie doszukiwac w kazdym filmie nawet w BOLKU I LOLKU. Ten film jest beznadziejny. Zrobiony przez Amerykanow dla amerykanow nic dodac nic ujac. Chcesz zobaczyc prawdziwy film z przeslaniem obejrzyj REQUIEM DLA SNU. Pozdro

karol_23

Skoro tak sądzisz, to bardzo głupi żart, bardzo nie na miejscu:]

ocenił(a) film na 10

Nie muszę go oglądać, bo go widziałem i zachwycił mnie tylko do momentu w którym moja nader puściutka koleżanka zaczęła się nim zachwycać. Behind the mask ma 100 % rację, takie rzeczy dzieją się na świecie, tylko w ten sposób sobie to uzmysłowimy - jak reagowalibyście na terroryzm gdybyście tylko o tym słyszeli, a nie widzieli tego na żywo (WTC)? Pewnie po kilku sekundach przeszlibyście do porządku dziennego... Reds, jakimi filmami się zachwycasz ? Ja nigdzie nie napisałem, gwoli ścisłości, że ten film mi się jakoś szczególnie spodobał, wolę inne kino, ale jakim prawem ktoś ocenia film jeżeli go nie widział, a jeżeli widział, to skupił się tylko na krwi ?

ocenił(a) film na 10
ptaq

BTW.
Jeżeli film ma ograniczenie wiekowe, to ma je odgórnie wprowadzone, w USA jest od 18 roku życia, a to, że w Polsce jest jak jest, to w kinie już 15 wejdzie na ten film, a jak nie to zawsze sobie może ściągnąć z internetu. Nie mogę odpowiadać za reakcje innych, nie jestem Wszech Kaczką, żeby zakazać dzieciom oglądania tego filmu... Jeżeli chcesz walczyć z takimi filmami, to chwyć transparent w łapę, beret z antenką na głowę i pikietuj przed kinem...

Na witrynie filmu są linki do stron o wydarzeniach zbliżonych fabule "Hostelu", przeczytaj i przekonaj sie, że takie miejsca są na świecie, i to nie wcale w Afryce, a nawet za naszą wschodnią granicą, jedyny problem - część jest po angielsku, a część po francusku...

użytkownik usunięty
ptaq

HA HA HA HA HA !!!
Dobrze sie dowiedziec w wieku 30 lat i po ogladnieciu....3000 filmow(?) ze jestem dziewczynka,badz tez skrajnie ograniczonym amerykanska komercja.DZIEKUJE CI bardzo ze mnie uswiadomiles.Nie wiem jeszcze czy wole byc dziewczynka,czy "ograniczonym".Pozwol mi rozwazyc te kwestie.Ale na pewno nie chcialbym byc kims pokroju Ciebie,ktory mi tu pier...li o przeslaniu w filmie gdzie rownie dobrze ludzi mozna by mielic w maszynce do miesa i przygladac sie jak cierpia,a dookola krew chlusta strumieniami i slychac wrzaski.
PS.Przynajmniej 50 % filmow ktore ogladnalem miala jakies(wieksze lub mniejsze) przeslanie,ktore udalo mi sie uchwycic(mimo mojego ograniczenia komercja bla bla bla).A filmy takie jak ten zostawiam psychopatom prawdziwym mezczyznom
PS2.TO NIE JEST TARANTINO!!!On jest tylko producentem,wiec nie myl pojec ,to nie jest jego film:)
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 1
ptaq

Podpisuje sie pod kolega wyzej. Rowniez mam kilka tysiecy filmow na koncie i nie wmowisz mi ze odrazaja mnie takie filmy z powodu tego ze jestem "dziewczynka" i lubie komercje. Jezeli w taki sposob trzeba pokazac przeslanie to widocznie jestem staroswiecki, bo takie filmy mnie obrzydzaja, a nie przekonuja do glebszego analizowania jego fabuly. Zgadzam sie z Toba , ze przy glebszej analizie mozna sie doszukac takiego przeslania, ale uwazam, ze jest to bardzo naciagniete i napewno nie sa to ludzkie odruchy. Jestem ciekawy czy Ty w takiej sytuacji wrocilbys po ta azjatke? Heh Tak wiec film ten wedlug mnie powinien byc zabroniony w kinach, bo napewno nic dobrego ludzie z niego nie wyniosa, a jezeli chca ogladac ludzkie odruchy to maja tysiace innych filmow (nie koniecznie komercyjnych). Sam krytykujesz ludzi, ktorym nie podobal sie ten film, a piszesz ze za pierwszym razem zwymiotowalem. Rozumiem, ze to Twój normalny odruch na film z przeslaniem?? Juz do filmu Nieodwracalne podeszli lepiej, bo grali go w niewielu kinach, od 21 lat i tylko w godzinach nocnych, a tu jest inaczej. Nawet dzieci w godzinach szkolnych moga sie na to wybrac. Paranoja. I to nie filmowcy dostosowuja sie do czasow tylko czasy czarpia wszystko z kina

Marco_4

Dopatrywanie sie logicznosci .. ludzkich odruchow to z pewnoscia szlachetne , biorac pod uwage taki film ja ten ... Obraz zalany krwia przez ktory promieniuje Aura dobroci glownego bohatera jego traumatyczne przezycie nie daje mu spokoju i jest pietnem na jego duszy ... Slyszac krzyki japonki nagle obudzila sie w nim rola zbawcy samego siebie zeby wyzwoilc sie od demonow przeszlosci ...Biedna japonka zeby mu sie odwdzieczyc ohhh romantycznie skacze pod pociag zeby nasz PAxton mogl zyc ! Nasz Paxton wreszcie wyzwolony ! OOOhhhh WILKI PAXTONIE ! moj ty bohaterze ...

Na boga ja rozumiem dobudowywanie ideologi do filmow wszakze sam wielokrotnie to czynie...ALE NA MILOSC BOSKA ...
Idac twoim szlakiem torem mysleniowym znajde nawet takie elementy w "Nocy zywych Trupow" albo "Martwicy mozgu"...

obra obra kumam akcje ze to iscie szlacheckie i takie ukryte w scenariuszu "Hostel".

Nastepnym razem polecam koncentrowanie i ta kwnikliwe doszukiwanie sie podprogowego przeslania w innych filmach a skoro kreci cie KRWAWA LAZNIA,EXTREMALNY BANDYTYZM ... To polecam Ichi the killer , Audition ,Bizita q , Tetsuo the iron men , nieodwracalne, battle royal , Funny Games ,Miasto Boga , 120 dni sodomy i gomory , itd.itp

Prosze zebys tylko nie wychwalal i nie idealizowal poprostu krwawej rozrywki. Ciesz sie z siebie ze udalo ci sie to zrobic a inni sa zaslepieni ... i juz cihosza :P

by the way HOSTEL ... smierdzi LoL!

ptaq

po pierwsze kolego, ten film ma tyle wspolnego z tarantino co ja z produkją matrixa, tarantino podobal sie po prostu wczesniejszy film Eli Roth "Cabin fever" wiec dal mu propozycje ze moze uzyc jego nazwiska w promowaniu najnowszego filmu. Po drugie motyw z "kiedys nie pomoglem komus w potrzebie, teraz bardzo zaluje, oj jak mnie to wewnetrznie skrzywdzilo, blabla." w kinie obecny jest od niepamietnych czasów, jak slysze taka historyjki podrzednego aktorzyny odrazu smierdzi mi to tym ze teraz czas na "odkupienie" i pomoc jakiejs niewinnej ofierze. Niechodzi mi tu aby negowac film, bo w sumie nie byl zly, tylko by dac do zrozumienia Tobie i innym, ze nic w nim okdrywczego nie bylo. A co do scen przemocy. Najkrwawszy film roku, dekady???, hehe bez jaj, w japonskich bajkach widzialem wiecej krwi. Kamera zazwyczaj spiepszala z kadru jak mieli juz cos chamskiego zrobic, a podobno ten film mial pokazywac tak chamskie i krwawe sceny, jedynie scena z palcami w kiblu byla fajna, a pozatym zwykla bajeczka. Zajadalem sie frytkami ogladajac ten film. Jedyne pozytywne odczucia co do niego to fakt ze jest lepszy od "cabin fever" tego samego rezysera. Pozdro

ptaq

Już wiem dlaczego ciężko mnie znaleźć w kinie.13zł poszło w kanał.Jedynym co pokazał mi ten film to to, że nasze społeczeństwo jest już zepsute do szpiku kości.TO NIE JEST CHORY HORROR TO CHORA KOMEDIA DLA PSYCHOLI!!Wszystkie te makabryczne sceny przyprawiają o psychodeliczny śmiech sali kinowej.Szczeże, do tej pory lubiłem Quentin'a a teraz śmiem wątpić.

czesio86

Hmm...w tej dyskusji nie mam zdania...po pierwsze nigdy nie obejrze tego filmu poprostu jak obejrzałam ,,Teksańską masakrę piłą mechaniczną " to odechciało mi się krwawych filmów. Wole ambitniejsze horrory , takie które naprawdę mogą przestraszyć a nie kupa ketchupu...ale z drugiej strony po trailerze do Hostelu rzeczywiście widzę że można doświadczyć strachu przed bólem jaki odczuwali bohaterowie filmu , moim zdaniem każdy horror pokazuje z jednej strony ludzką głupotę i naiwność a z drugiej w pewnym momencie pierwotne zachowania człowieka ...

ptaq

przesłanie? Och, tak, tak... "Najbardziej przerażający film roku" oparty był na motywie topiącej się dziewczynki i zarzynanej japonki... Boze jakie to płytkie... Płytkie - nie dosłowne.

ocenił(a) film na 7
RelaniumX

a ja po wyjściu z kina przez cala drogę się zastanawiałam nad sensem... Nie mówie ze Hostel należy do moich ulubionych filmów, bo szczerze powieedziawszy trochę się zawiodłam bo był "przereklamowany".... ale nie twierdzę ze był zły :)

Ten film tez pokazuje ze za pieniądze możemy mieć wszystko... Możemy spełnić swoje "najskrytsze" marzenia..możemy zabijać...

Pamiętacie ten moment jak ten chłopak (nie pamiętam imiona) mówił temu niemcowi żeby go nie zabijał, że widzi to w jego oczach że on go nie chce zabić? a tego to zaczęło "ruszać"... Więc kazał mu zakneblowac usta....

Chory film.. Ale poniekąd ciekawy :)

bluevelvet90

wspaniały film.........uwielbiam takie :D

ocenił(a) film na 2
stooleyage

No cóż, doszukiwanie się sensu w tym filmie ma taki sens, jak głębokie interpretowanie "Rambo" czy "Pulp Fiction"... Mi się on osobiście nie podobał, bo nie lubię filmów w których wartością numer 1 jest krew i przemoc - a tak było w tym przypadku. Dla mnie film był po prostu tak głupi, że aż śmieszny...

Co do poruszonych wcześniej spraw:

- Japonka zabiła się, bo zobaczyła swoją spaloną twarz.
- Na końcu gość mści się za siebie i swoich kumpli (i to nie jest wcale jakieś głębokie przesłanie, bo nawet Steven Seagal się w filmach mści)
- Amerykanin uratował Japonkę po prostu z czystej bezinteresowności.

Ale głębia, wooooooow :P Po prostu 2/10. Fanom ogrish.com i rotten.com się spodoba, ale chyba nikomu więcej.

Voyo

Popieram Twoje zdanie. Film głupi i makabryczny. Aż za bardzo... :((( Blee

ptaq

W kazdym filmie, jesli obejrzysz go po raz n-ty, doszukasz sie jakiegos przeslania. Jak dla mnie, film jest brutalny i debilny, a przeslanie: Slowacja, tak jak i cala wschodnia Europa(w tym Polska) jest zacofana i gdzie mozesz stracic pare palcow lub zostac odrobine potorturowanym i zginac. A jesli masz farta to zostaniesz zaje!@nym przez grupke osmioletnich dzieciakow. Oczywiscie jesli masz kase, to mozesz komus przepalic twarz, zeby mu oczko sie pohustalo... Ehhh...

ocenił(a) film na 5
ptaq

BYć MOżE TEN FILM NIE JEST TAK DOBRY, JAK FILMY TARANTINO, ALE NA PEWNO MA COś Z KLIMATU FILMóW TEGO, MOIM ZDANIEM, GENIALNEGO REżYSERA. BYć MOżE AKTORSTWO JEST NIE TE, Są LEKKIE NIE DOCIąGNIęCIA FABUłY, ALE... COś W TYM JEST. POCZąTKOWO WIDZ MYśLI, żE TO KOLEJNY GłUPI FILM O MłODYCH CHłOPAKACH, KTóRZY MYśLą TYLKO O SEKSIE. PóźNIEJ WSZYSTKO WYGLąDA ZUPEłNIE INACZEJ. TEN NUDNY I BłAHY POCZąTEK BYł Z PEWNOśCIą ZAMIERZONY. CHODZI O KONTRAST... TARANTINO NIE WYPRODUKOWAłBY CZEGOś, CO UZNAłBY ZA KICZ. P.S. KAżDY MA PRAWO WYRAZIć SWOJE ZDANIE, A NAZYWANIE INNYCH OGRANICZONYMI JEST PONIżEJ JAKIEGOKOLWIEK POZIOMU!

ocenił(a) film na 3
ptaq

heh, na sile drugie dno mozna dostrzec w kazdym filmie bo to jest w duzym stopniu zalezne od fantazji, moim zdaniem pomijajac ten sadyzm, ktory mnie osobiscie nie wzrusza, to film jest slaby pod kazdym wzgledem, motyw z dziecmi ktore zabijaja za cukierka jest wrecz przekomiczny, a japonka nie skacze pod pociag aby odwrocic uwage ale z tego powodu ze niema oka, bo taka nature maja japonczycy, ona by nie potrafila wyobrazic sobie zycia z taka skaza, pozatym o strachu i zagrozeniu jest o 2 film amerykanski, wielka kupa i tyle, polecam szukac natchnien w kinie azjatyckim, ktory bije na glowe takie nisko lotne produkcje typu hostel

Keitaro

Wypowiedzi typu "beznadziejny" uważam w przypadku Hostela za zbyt krzywdzące. Moim zdaniem film ocieka krwią nie tylko i wyłącznie z żądzy zysku reżysera(aczkolwiek tego aspektu nie można oczywiście dewaluować, wiadomo- dla kasy mozna zrobić wszystko...)

Film charakteryzuje świadome przeryowanie i przesyt przemocy. Nie mielscie wrażenia podczas oglądania filmu, że makabry jest najprościej mówiąc, zbyt dużo? Nie pomyśleliście sobie "czy naprawdę aby zaciekawić widza potrzeba aż tyle krwi, jaki jest tego sens?". Moim zdaniem, taki efekt chciał uzyskać reżyser.

Twórca usiłował zakomunikować, że kino zmierza w złym kierunku. Chciał wzbudzić w nas refleksję: czy pokazywanie przemocy w kinie prowadzi do czegokolwiek?
Po obejrzeniu tego filmu, powinniśmy się czuć zdegustowani przemocą i poważnie pomyśleć nad współczesnym kinem, które ceni się obecnie o tyle wyżej, o ile więcej wiader krwi zostanie wylanych na naszych oczach...
Do czego prowadzi ta droga? Chyba do tego, że nasze dzieci będą w stanie na wzór bohaterów z filmu, zabijać dla cukierków...


Dlatego Ci, którzy z wypiekami na twarzy ogladają przypiekanie palnikiem, energicznie wyrażając swoją aprobatę dla reżysera, wcisną na moment na pilocie "stop" i zadają sobie pytanie: "czy makabra jest potrzebna?"

A na koniec już zupełnie luźne spostrzeżenie... Są ludzie na świecie gotowi zaplacić grubą kasę by zobaczyć morderstwo czy tortury...Co sobie myślicie o takich ludziach? Zwyrodnialcy? Psychopaci?... A teraz, analogicznie rzecz ujmując: czy my, widzący zwiastun filmu hostel, który można strescić w słowach "przemoc i makabra" nie jesteśmy w tym momencie tacy sami jak Ci których wymieniłem wcześniej? Przecież również wydajemy pieniądze by zobaczyć smierć.

Jeżeli tych pierwszych nazwaleś- zwyrodnialcami, to analogicznie... jak nazwiesz siebie??



LUKA_11

Zgadzam się z ostatnim zdaniem powyższego posta.
Dla mnie twierdzenie, że w "TAKIM" filmie może być przesłanie jest totalnym absurdem.
Nie ma przesłania płynącego ze zwyrodnialstwa, nie ma. I dla mnie ludzie, którzy oglądają takie rzeczy dla rozrywki zwyrodnialcami są jak najbardziej. A już na pewno nie są normalnymi ludźmi, zdolnymi odczuwać normalne ludzkie uczucia - normalny człowiek nie byłby w stanie oglądać tego.
Szkoda tylko, że tak niewielu normalnych ludzi widzę wokół.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones