PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=546529}

Ida

6,6 116 583
oceny
6,6 10 1 116583
7,3 40
ocen krytyków
Ida
powrót do forum filmu Ida

Antypolski film?

ocenił(a) film na 8

Krytykować dzieła sztuki można w warstwie faktograficznej tylko wtedy, jeśli kłamią. Pytam: czy nie było/jest w Polsce antysemityzmu? Czy nie było szmalcownictwa i mordowania Żydów? Czy nie było Żydów w komunistycznym aparacie represji?
Czy "Pluton" to film antyamerykański? Czy "Lektor" to film antyniemiecki? Czy "Spaleni słońcen" to film antyrosyjski? Mogą inne narody rozliczać się ze swoją niechlubną przeszłością (zresztą teraźniejszością też), powinniśmy i my. Całe szczęście, że w naszej historii niewielu było ludobójców, zdrajców, itp. wielkich zbrodniarzy; stąd tak stosunkowo sporo dzieł literackich i filmowych o antysemityzmie - bo to jeden z największych naszych grzechów narodowych. Im bardziej "prawdziwi Polacy" będą protestować i obrażać przeciwników ideowych, tym będzie ich więcej. Spodziewam się też licznych tematów odnoszących się do ksenofobii, homofobii, katolickiego obskurantyzmu i zacofania, aborcji, równych praw kobiet, pogardy dla kultury, itp.
Na koniec: czy film o Dzierżyńskim też będzie antypolski?

ocenił(a) film na 1
Trojden

Wiem, wiem... Znam tę śpiewkę. "Żydów nie ma" i "Żydzi są" jednocześnie. Znam tę nawijkę i nie robi ona na mnie pożądanego wrażenia. Żydzi byli, są i będą. Żydzi mieli, mają i będą mieli swoje interesy. Podobnie jest z szabesgojami.

ocenił(a) film na 8
robokopo

I pisze to też w sporym procencie Żyd, "robokopo".
Ludzie! Odczepcie się wreszcie od pochodzenia takiego czy owego. Każdy odpowiada za swoje czyny jako po prostu człowiek. Cała ta z.....a dyskusja nie miałaby wtedy sensu.

ocenił(a) film na 1
jak45

A jednak ma sens. To Żydzi (przemysł holocaustu, do którego dołączył też rząd państwa żydowskiego) chcą nas okraść. I nie ma najmniejszego znaczenia, że oni są rzekomo różni. Oni w tej kwestii są monolitem, naszym wrogiem, chcą nas okraść wszystkich całkiem jednolicie.

ocenił(a) film na 8
robokopo

Za to ty jesteś nie monolit tylko beton - ciągle to samo ble, ble, ble.
Jesteś pewien, że Żydzi? a może to Kryptonorwegowie albo gnomy?
Jak możesz być tak bezmyślny!? Całe szczęścię, że nikt (nooo, nie wiem..) z twojego, i kilkunastu tysięcy podobnych kalek mentalnych, przykładu nie wywiedzie, że wszyscy Polacy to prymitywne ksenofoby.

ocenił(a) film na 1
jak45

Gówno mnie to obchodzi. Że jesteś idiotą, wiem. Widać, słychać i czuć. Te żydowskie żądania są formułowane wprost, głośno i dobitnie. Nie mam zamiaru dać się zahipnotyzować jakimiś zaklęciami, by wstrzyknąć mi jad i mnie skonsumować.

ocenił(a) film na 8
robokopo

Ciągle ble, bl, ble.

ocenił(a) film na 7
jak45

Znowu parter i ucieczka do szczeniackich tekścików w bezsilności na fakty.

ocenił(a) film na 8
chrisziyo

Spadaj, dzieciaku.

ocenił(a) film na 7
jak45

Dlaczego nazywasz mnie bezsilny trollu dzieciakiem? Na jakiej podstawie?
Twoja bezsilność nie może być wystarczającym powodem, do tego byś projektował sobie rzeczywistość.
Chcesz ten numer telefonu do odpowiedniego specjalisty?

ocenił(a) film na 8
chrisziyo

Przyznaję, trochę trolluję, ale poglądy mam poważne - tylko bawię się tu drażnieniem zajadłych antysemitów.
Nazwałem dzieciakiem, bo taki poziom prezentujesz.
Polecasz, bo się u niego leczysz na mitomanię?

ocenił(a) film na 7
jak45

To dość ciekawe. Bo jedyna rzecz, na podstawie której mogłeś postawić jakąkolwiek tezę odnośnie tego "dzieciaka", to to, że zlałem twój żenujący trolling ciepłym moczem, samemu trollując i notorycznie z ciebie drwiąc. Znaczy też jesteś dzieciakiem? Bo ta szczeniacka powyżej odpowiedź wyraźnie na to wskazuje.

A może każdy, kto nie ulegnie twojej potrzebie zaangażowania go w bezowocną dyskusję na tle merytorycznym nazywasz dzieciakiem?

Nie, ja wciąż uważam, że ten dzieciak, to objaw twojej bezsilności. Znam to z życia. Najlepiej będąc bezsilnym, swojego interlokutora nazwać dzieciakiem i odebrać mu w ten sposób powagę, a więc i temu czym cię zdeptał jak robala. To jest nadać temu cechę szczeniackiego bełkotu nie wartego uwagi.

I jaką mitomanię? To, że jesteś w kwestii wiedzy trzymany na smyczy określonych grup, nie znaczy, że wszystko co przeczytasz, a co dezawuuje powagę i wyłączność na prawdę tych grup, musi być od razu mitomanią. Od kogo Trocki Żyd, brał pieniądze w USA i jacy ludzie zapewnili w szybkim tempie mu obywatelstwo?

PS. Tutaj nie ma ani jednego zajadłego antysemity. Oni istnieją tylko w twojej głowie.

ocenił(a) film na 8
chrisziyo

Przeczytaj definicję antysemityzmu i przypomnij sobie, co pisałeś - potem spójrz w lustro; zobaczysz antysemitę.
Dzieciak był w odpowiedzi na "szczeniactwo".
Oczywiście, że się tu bawię i zabijam czas. Inaczej bym nie rozmawiał z paranoicznym "robocopo" czy z tobą. Nie mam złudzeń, że was z ksenofobii wyleczę, ale podrażnić trochę można...

ocenił(a) film na 7
jak45

Człowieku. Problem polega na tym, że jeśli ktoś jest psychiczny, to ty. Z powodu swojego marnego życia musisz wchodzić na fora dyskusyjne i trollować zakładając tematy,w których usilnie wszystkim przypinasz łatkę antysemity, bo z powodu własnych kompleksów koniecznie potrzebujesz obiektu do atakowania, aby na tle jego wyimaginowanej przez ciebie wady, samemu uważać się dzięki temu moralnie za nadczłowieka. Robocopo, to człowiek, który raz za razem sprowadza cie do parteru i zawiązuje w supeł faktami i racjonalnymi argumentami. Jako że w bezsilności nie jesteś w stanie nic zrobić, nie masz żadnych kontrargumentów, które jego by chociaż w najmniejszym stopniu podważyły, to znowu musisz projektować sobie rzeczywistość, w której to on jest ksenofobem, antysemitą, a teraz jeszcze paranoikiem. Oczywiście nie zabraniam ci projektować sobie rzeczywistości, w której jesteś kimś więcej niż jesteś. Masz kompleksy, to czemu miałbym ci zabraniać z nimi walczyć? Na drwinę z twojego oskarżenia mnie o antysemityzm, co przeczytałem? "Przeczytaj definicję antysemityzmu i przypomnij sobie, co pisałeś" - zero konkretów, żadnego konkretnego cytatu, wskazania. Znowu tylko ogólnikowe pieprzenie bzdur w bezsilności. Zresztą tak jak robisz to od samego początku w tym temacie. Jesteś klaunem i to się już długo nie zmieni. I to ciągłe trollowanie... cóż za żałosna postać, ty nas wyleczysz z ksenofobii. Najpierw sam się wylecz z debilizmu i marności.

ocenił(a) film na 8
chrisziyo

Problem z twoimi "diagnozami" jest taki, że oprócz pewnego trollowania, posługuję się swoimi zdrowymi poglądami, zbliżonymi dla współczesnego liberalizmu, zbieżnymi z powszechnym potępieniem dla nietolerancji, szowinizmu, itp.. To twoje i, zwłaszcza, "robokopo" poglądy wynikają z frustracji, wyalienowania, podatności na ksenofobiczną propagandę. Faktem jest, że jesteście w mniejszości, zanikającej wraz z postępem społecznym i humanizacją, charakterystycznymi dla początków XXI w. I nie wjeżdżaj mi tu z narastaniem terroryzmu, zaostrzaniem problemów etnicznych, demograficznych i ekonomicznych. Ja mówię o kulturze Zachodu, której postęp w dużej części rozwściecza fundamentalistów religijnych oraz oraz innych oszołomów mentalnych, którym grunt się usuwa spod nóg - stąd większośc z w/w aktualnych problemów. Walczysz, zresztą często posługując sie inwektywami - co wskazuje na bezsilność - z nieuchronnym postępem, nowoczesnością, Należysz do gatunku na wymarciu...

ocenił(a) film na 8
jak45

Dodatek w imię trollowania: "Problem polega na tym, że jeśli ktoś jest psychiczny, to ty. Z powodu swojego marnego życia musisz wchodzić na fora dyskusyjne i trollować PODEJMUJĄC tematy,w których usilnie wszystkim przypinasz łatkę POZYTECZNEGO IDIOTY , bo z powodu własnych kompleksów koniecznie potrzebujesz obiektu do atakowania, aby na tle jego wyimaginowanej przez ciebie wady, samemu uważać się dzięki temu moralnie za nadczłowieka. JAK45, to człowiek, który raz za razem sprowadza cie do parteru i zawiązuje w supeł faktami i racjonalnymi argumentami. Jako że w bezsilności nie jesteś w stanie nic zrobić, nie masz żadnych kontrargumentów, które jego by chociaż w najmniejszym stopniu podważyły, to znowu musisz projektować sobie rzeczywistość, w której to on jest POZYTECZNYM IDIOTA, a teraz jeszcze paranoikiem. Oczywiście nie zabraniam ci projektować sobie rzeczywistości, w której jesteś kimś więcej niż jesteś. Masz kompleksy, to czemu miałbym ci zabraniać z nimi walczyć?" /zamienione słowa MAJUSKUŁAMI/.
Pasuje?

ocenił(a) film na 7
jak45

LOL. Typowa zagrywka sprowadzonego do parteru bolszewika. Reprodukcja buta, którym bolszewik dostał w pysk. :) Nie pierwszy raz mi się to zdarza w dyskusji z wami, zwłaszcza tutaj na Filmwebie. Jesteście tacy ograniczeni. :-)

ocenił(a) film na 7
chrisziyo

Ależ, czyżby ci nie starczyło szarych komórek, żeby ogarnąć, że tym butem walnąłeś siebie? Co się tak samobiczujesz?

ocenił(a) film na 7
bluescreens

O! Jest! Kolejny klaun. Zapiszcz nosem. Please!

ocenił(a) film na 7
chrisziyo

Szybko łykasz, nadajesz się na dziwkę.

ocenił(a) film na 7
bluescreens

Po swojej matce, czy siostrze to wiesz?

ocenił(a) film na 7
chrisziyo

Po twojej starej.

ocenił(a) film na 8
bluescreens

Że też Ci się chce... Odpisz mu EOD.

ocenił(a) film na 7
jak45

Nie lubię, jak użyszkodniki zaczynają harcować i nie wiedzą kiedy przestać, choć przecież powinny pamiętać, że nie są niezniszczalne. Powiem więcej, są na szalce laboratoryjnej.

ocenił(a) film na 8
bluescreens

Na takiej szalce to oni są w MOSADzie, w odpowiedniej bazie danych; jak się uzbiera miarka, wysypuje się ją wszystkim Polakom na głowy, na oczach świata...

jak45

antysemityzm był w całej Europie, czemu film nie mówi o antysemityzmie w całej Europie?

ocenił(a) film na 8
maciejl20

A czemu nie mówi o problemie cieplarnianym i losie bezpańskich kotów? Mówi o tym, co uznali twórcy.

jak45

nie zrozumiałeś meritum
skoro antysemityzm był w całej Europie a ktoś bredzi że TYLKO w Polsce tzn że delikatnie mówiac zakłamuje real
to troche tak jakbym zrobił film o złodziejach z Polski, jak by na świecie nikt inny nie kradł
też byś bredził że to real?
gdyby zrobili film o tym że jacyś tam Polacy byli antysemitami ale jacyś inni pomagali ryzykujac życie, byłby to real
ale jak sie robi film o antysemitach z Polski kompletnie nie wspominajac że to była norma w Europie to jest to zwykłe wciskanie kitu

ocenił(a) film na 8
maciejl20

Obawiam się, że to ty nie rozumiesz filmu. Nikt w nim nie twierdzi, że antysemityzm to polska specjalność ani że nie było Polaków ratujących Żydów. Nie wymagaj od dzieła artystycznego, żeby było monografią wyczerpującą temat stosunków polsko-żydowskich w czasie II w.ś.. Film został zrobiony dlatego, że sztuka zawsze zajmowała się aktualnymi problemami społecznymi - a przyznasz, że antysemityzm nadal jest wielkim problemem Polski: wystarczy poczytać tematy w dyskusji nad "Idą" i policzyć, ilu zaślepionych rasistowską nienawiścią w niej uczestników! Zresztą, im więcej jest takich ludzi (także homofobów, faszystów, fanatyków religijnych i... zwyczajnych głupców), tym więcej będzie książek i filmów skierowanych przeciwko ich poglądom i czynom. Problemem antysemityzmu (i innymi patologiami społecznymi) w innych krajach zajmują się ich właśni twórcy. Gdyby Watykan zajmował się produkcją filmów, to pewnie nastałby tam teraz czas na film o pedofilii wśród księży. Społeczeństwo, które nie zajmuje się nabrzmiałymi problemami - w prawie, zarządzaniu, ekonomii, ale też w sztuce - skazuje się na postępującą degenerację.

jak45

a twierdzi że byli tacy Polacy albo że antysemityzm wtedy był powszechny?
ty nic nie rozumiesz i dla ciebie słuszna gadka że film nie pokazuje prawdy to antysemityzm
tak tak, a film "nasze matki nasi ojcowie" też pewnie jest w tym celu o którym bredzisz no nie?
pewnie był skierowany przeciwko niemieckiego nazizmowi i niemieckiemu antysemityzmowi...chociaż nie on nie o tym mówił...
każdy na świecie przedstawia siebie w dobrym świetle tylko kurde my musimy robić z siebie najwiekszego bandyte świata
pewnie jednak nie robiłby Watykan takich filmów bo on wie że niezależnie od prawdy takie rzeczy sie ukrywa bo to godzi w opinie.
niestety ty nie kumasz że świat gówno obchodzi kto mordował żydów, świat obchodzi to że to sie źle kojarzy i to jest problem
gdyby było inaczej film byłby o prawdzie a nie o bełkocie jak to my mordowaliśmy żydów
reżyserowi należy sie naplucie w pysk

na koniec pytanie: zrobił ktoś film o polskiej rodzinie ratujacej żydów która za to skończyła w obozie i zapłaciła życiem?
nie, bo to jest nie po linni
lepiej robić filmy jak to Polacy mordowali żydów, ciekawe jak skoro byli pod okupacja ale kogo obchodza fakty

jak45

gdzie masz dziś antysemityzm?
bo chyba źle rozumiesz pojecie skoro dla ciebie walka z takimi filmami to antysemityzm

ocenił(a) film na 8
maciejl20

Choćby w twoich i "robocopo" postach.

jak45

lol ale jaja, czyli gadka że antysemityzm był wszedzie a tu masy ludzi pomagały i zamiast gadać o tym ,gada sie że mordowali (nie wiem jakim cudem skoro była okupacja) to jest to antysemityzm?
jesteś typowym pożytecznym idiota

ocenił(a) film na 8
maciejl20

Być może więcej pomagało niż mordowało - mam nadzieję. Jak chcesz, to obejrzyj film o Sendlerowej i będziesz miał równowagę.
To, że była okupacja, właśnie pozwoliło mordować Żydów, bo Niemcom było na rękę posługiwanie się w eksterminacji Żydów Polakami. W Jedwabnem pomogli mordercom.
Jesteś typowym szkodliwym oszołomem.

jak45

tyle że Jedwabne to kit, najlepszy dowód że sami żydzi zakazali badań grobów
ty jesteś typowym idiota który nie ma wiedzy wiec łyka propagande

ocenił(a) film na 8
maciejl20

Jeśli uważasz Jedwabne za "kit", to chyba żyjesz w urojonym, paranoicznym świecie "prawdziwych Polaków". To ty negujesz wiedzę i prawdę.

jak45

uważam jedwabne za kit bo jak coś nie jest kitem to sie nie zabrania badaczom badać zagadnienia
jaka prawde?
gówno wiesz o Jedwabnem poza wersja żydów bo nikt tego nie badał

ocenił(a) film na 1
jak45

Jak45 a czy Żydzi mieli/mają jakieś roszczenia wobec Niemiec... Pytam bo widzę że trochę masz w tym temacie wiedzy a przed chwilą szukałem na internecie coś na ten temat i nieźle musiałem "filtrować" by w końcu pozbyć się tysięcy artykułów posiadających wyrażenia "Żądania Żydów wobec Polaków". Pytam z ciekawości i z braku jakiegokolwiek artykułu w tym temacie. Wydawało Mi się że zaraz znajdę tysiące artykułów i poczytam Sobie jak ta relacja wyglądała ale nic nie ma.

ocenił(a) film na 8
rafal_szczepanski

Zobacz: Żydowska Komisja Roszczeń Majątkowych wobec Niemiec

ocenił(a) film na 1
jak45

Tytul: **** Żydzi z USA oszukują ocalałych? ***

Żydowska Komisja Roszczeń Majątkowych wobec Niemiec (Claims Conference) ma przetrzymywać na swo ich kontach gigantyczne
sumy. Pieniądze te należą się ocalałym z Holokaustu
„Jedijot Achronot”, czołowy izraelski dziennik, który opisał sprawę, powołał się na raport sporządzony na polecenie izraelskiego
Ministerstwa ds. Emerytów.

Według ustaleń księgowych, którzy sporządzili dokument, nowojorska organizacja posiada ruchome aktywa warte co najmniej miliard dolarów. Do tego dochodzi wielka ilość rozrzuconych po całym świecie nieruchomości. Ich wartość jest jednak trudna do oszacowania.

Sprawa jest o tyle szokująca, że celem działania Claims Conference – jak można przeczytać na stronie internetowej organizacji – jest „zabezpieczenie odszkodowań dla ocalałych z Holokaustu”. Materialna sytuacja dużej części spośród 200 – 250 tysięcy izraelskich ocalałych jest zaś dramatyczna.

Wystarczy 10 procent

Ocenia się, że około 80 tysięcy z nich żyje poniżej granicy ubóstwa. Nie mają pieniędzy na leki, ubrania, abonament telewizyjny i
radiowy, a w skrajnych przypadkach na jedzenie. Według szacunków przytoczonych przez „Jedijot Achronot” wystarczyłoby 10
procent pieniędzy chomikowanych przez Claims Conference, żeby raz na zawsze rozwiązać wszystkie bolączki ocalałych.

Tymczasem – według autorów raportu – organizacja nie kwapi się do pomocy ludziom, w imieniu których odzyskała pieniądze od
rządu Niemiec, i przejmuje nieruchomości należące przed wojną do Żydów.

Sumy przekazywane ocalałym w Izraelu są niewielkie.
Wyjątkowo wysokie są zaś tzw. koszta własne Claims Conference. Na przykład w 2004 roku miały one wynieść blisko 27 milionów
dolarów.

Kierujący organizacją Gideon Taylor (niedawno odwiedził Polskę i negocjował rekompensaty za znacjonalizowane przez PRL mienie
żydowskie) zarabia 50 tysięcy dolarów miesięcznie. – Dla izraelskiego ocalałego jest to niewyobrażalna suma -powiedział „Rz” znany izraelski dziennikarz i pisarz Eliahu Salpeter.
Jego zdaniem zasady, na których funkcjonuje Claims Conference, powinny ulec całkowitej zmianie. – Ta organizacja powinna być
bardziej transparentna. Powinna dokładnie informować o swo ich wydatkach i przychodach -uważa Salpeter, który zgadza się, że do
ocalałych trafia „zdecydowanie za mało pieniędzy”.

Podobnego zdania jest ściśle powiązana z Claims Conference Agencja Żydowska, wpływowa rządowa organizacja, odpowiedzialna m.in. za sprowadzanie żydowskich imigrantów do Izraela. -Nie ma żadnego sensu trzymać tych wielkich sum na kontach. Powinny zostać rozdzielone pomiędzy tych, którzy na to zasłużyli, którzy tyle wycierpieli – powiedział „Rz” rzecznik agencji Michael Jankelowitz.
Jego zdaniem izraelskim ocalałym powinno się przekazywać znacznie więcej pieniędzy niż tym, którzy żyją na terenie byłego
Związku Radzieckiego. – Siła nabywcza dolara jest tu pięć razy słabsza. A nasi ocalali dostają tyle samo co tamci -podkreślił.

Niedługo będzie za późno

Tych, którzy przeżyli Zagładę, jest w Izraelu coraz mniej: ocenia się, że co roku umiera około 10 procent z nich. Oznacza to, że
niedługo może być za późno. Claims Conference nie będzie miała komu wypłacać gromadzonych środków.

Organizacja zdecydowanie odrzuca oskarżenia. Przekonuje, że nie może rozdać wszystkich pieniędzy, bo wprowadza w życie
długofalowe projekty mające pomóc ocalałym.

Piotr Zychowicz

ocenił(a) film na 1
rafal_szczepanski

Mam nadzieje że tych ludzi też ktoś pilnuje by nie jedli kawioru za nie Swoje... Mam nadzieje że ktoś szukał sensacji i rozgłosu i że to nie prawda że "Ocalali nie mają na leki" bo to już na prawdę była by żenada.

ocenił(a) film na 8
rafal_szczepanski

No cóż, ludzi cwanych, chciwych i bezwzględnych znajdziemy we wszystkich nacjach, Żydów nie wyłączając.
Poza tym - czemu się czepiasz tylko tego a nie chcesz odpowiedzieć na mój post następny? Nie po myśli?

ocenił(a) film na 8
jak45

> Polska jest jednym z ostatnich krajów Europy, który nie przyznał rekompensat ofiarom Holokaustu. Na Węgrzech zwrócono jedynie 7 proc. wartości majątków. Ale np. w Rumunii, Francji, Belgii czy Niemczech poszkodowani otrzymali pełny zwrot zabranej własności. <
> Żydzi dostali od Niemiec ponad 100 miliardów dolarów odszkodowań <.

ocenił(a) film na 1
jak45

Nie że nie po myśli. Po prostu nie mam wystarczającej wiedzy w tym temacie... Jeszcze. Musiał bym więcej poczytać. Po za tym co to za ... Kąsanie że coś nie po myśli :) Raczej na razie Jestem na etapie tego... dlaczego Polska ma płacić skoro w czasie II Wojny Światowej Polska została podbita i nie miała wpływu na to co działo Się na jej ziemi przez tych cholernych "Helmutów"... A musiało się dziać dużo skoro przed wojną Polacy, Żydom niczego nie zabierali a po wojnie nagle wyszło że zabierali przez całą wojnę ... Skomplikowane to jest.

ocenił(a) film na 8
rafal_szczepanski

Nie zabierali przez całą wojnę, tylko po wojnie władze komunistyczne potraktowały mienie poniemieckie włącznie z pożydowskim jako odzyskane i skonfiskowały.

ocenił(a) film na 1
jak45

Władze Komunistyczne ... Jestem rdzennym Mazurem z dziada pradziada. Babcia mówiła że ludzie na mazurach byli rolnikami żyli w zgodzie jak trzeba było komuś pomóc przy zbiorach to ludzie chodzili do Siebie i pomagali jak to rolnicy Świniobicia tam też były całe wsie a różne były pochodzenia Niemcy, Polacy, Ukraińcy żyli normalnie ... Łobuz, złodziej nie miał narodowości nikt nie mówił że to Polak, Niemiec czy Ukrainiec ... Złodziej to złodziej ale przyszły czasy gdy wszyscy zostali podzieleni, gdy pojawiły się plakaty i poglądy kto jest lepszy a kto gorszy ... Najpierw Niemcy zamieszali w kotle... Potem Kacapy jedni drugich tyle samo warci jedni od drugich lepsi wraz z Wojną i po Wojnie Mazury i Mazurzy nie żyli już w Raju ... Politycy wielcy i jedni i drudzy... Ten rejon nie znał ich ideologii żył tak jak go otaczająca natura i obrządek rolników nauczył ... Tylko te cholerne plakaty, te mordy które znalazły odpowiednie problemy... Teraz mieszkam w Warszawie to już 10 rok... Ona też była przed Wojną inna ... Problemy między Żydami i Polakami (bo Niemca i Kacapa Warszawa nie widziała) bywały ale raczej w kwestii interesów od zwykłe naturalne zjawiska... Zwykła konkurencja ... i Znów te mordy ... znów tyle że tu bez męczenia się z plakatami tu ostro Helmut za mordę wprowadzał Swój porządek ... Interesy próbowały przetrwać ale tej apokalipsy Hitlerowców nic tu nie przetrwało .... A potem ... Kolejne mordy już nie ważne jak czy z "buta tu przyszły" czy na "spadochronach spadły" znów idee nie z tej Ziemi ... Dla mnie to też nie jest normalna sytuacja bo Żydzi byli częścią Warszawy ... Czerwone Mordy nie mordowały Żydów ... Ale trzymały lufy przy Polskich głowach... A Żydzi jeszcze pomagali mordować tych którzy TWORZYLI PRAWDZIWĄ PIĘKNĄ EUROPEJSKĄ WARSZAWĘ, tych którzy chcieli Polski tej sprzed wojny ... Jak to naprawić ... ZAPŁACIĆ KASĘ OBCYM LUDZIOM Z IZRAELA ? Wszyscy stracili ... Ta Ziemia straciła POLSKICH ŻYDÓW ... Gdyby można było im życie przywrócić ... To byli rodacy a Ci którzy chcą pieniądze ... Chcą je na kawior... Chcą robić interesy na ICH śmierci... Nie mają nic wspólnego z Polską, nie rozumieją jej i jej nie znają ... Należy... to się tym których już nie ma bo Oni by dalej tworzyli społeczność tego miasta ... Ci którzy chcą pieniądze są raczej niebezpieczni bo na moje oko nie tworzyli by ani Polski ani tego specyficznego społeczeństwa które kiedyś istniało. I jak to teraz ustalać kto jest winny ? Polacy posiadając Swoją swobodę umieli stworzyć poprawny byt tej społeczności ... Dlatego boli jak pokazuje Się taki przekrój społeczeństwa jak ten w IDZIE jak brak jest wciąż odwagi by zebrać w Sobie trochę więcej "śliny" i plunąć w odpowiednie twarze ... to jest tak pogmatwane ale wiadomo co się stało winne są te dwa straszne ustroje po między słabą Polską a nie Polska... Po co się grzebie w tą stronę... że to Polacy... Czemu tak mało wciąż obrywa Się tej dziczy ze Wschodu... Czy ktoś próbuje ściągnąć pieniądze od Polaków bo tak będzie najłatwiej ... Bo dzicz ze Wschodu jest na tyle groźna że aż strach coś na nią pisnąć ... To nie ta Polska sprzed Wojny stoi za tym całym dramatem ... a ta po wojnie też miała mało wyborów. Ale gdy wybory należały do Nas ... Sprawy miały się inaczej.

jak45

Wegry istniały jako państwo wiec odpowiadaja za to co sie działo
nas nie było wiec nie odpowiadamy wiec nie mamy obowiazku płacić
rzadzili tu Niemcy, wiec oni ponosza 100% odpowiedzialności za to co sie działo, tak wyglada real

ocenił(a) film na 8
maciejl20

Jeszcze raz: upaństwowoenie mienia pożydowskiego odbyło się PO WOJNIE.

jak45

co to ma do rzeczy?
prawo mówiło że jak nie ma właściciela tzn że przejmuje to państwo wiec przejeło
cała gadka z roszczeniami żydów to bełkot który można by zbyć wzruszeniem ramion

ocenił(a) film na 8
maciejl20

Roszczenia to konglomerat cwaniactwa i pazerności oraz zupełnie słusznych żądań. Trzeba to dobrze rozpatrzyć. Polityka odwlekania, aż fizycznie zabraknie spadkobierców, jest sprytna, ale niezbyt uczciwa.

jak45

ale jakich spadkobierców?
bo jeśli faktycznie sa to wnukowie itd to ok ale co jeśli sam Izrael czy jakieś instytucje roszcza sobie do tego prawa?
prawo jest jasne: dziedziczy rodzina, jak jej nie ma, przejmuje to państwo
tylko dla żydów sa wyjatki i jak nie ma rodziny to majatku nie przejmuje państwo gdzie ten majatek jest, tylko szeroko pojeci żydzi świata
to jest delikatnie mówiac kompletnie nieuczciwe

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones