PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=527837}

Indiana Jones i artefakt przeznaczenia

Indiana Jones and the Dial of Destiny
6,4 37 483
oceny
6,4 10 1 37483
6,0 47
ocen krytyków
Indiana Jones i artefakt przeznaczenia
powrót do forum filmu Indiana Jones i artefakt przeznaczenia

Moja propozycja: Indy przejdzie na emeryturę i zastąpi go jego syn. Mutt wpadnie na trop legendarnego złotego miasta Azteków. Wtedy poprosi swojego ojca o pomoc w odnalezieniu go. Marion zostania porwana przez głównych złych którzy też szukają miasta i Indy zgodzi się jej pomóc i odnaleźc miasto. Co o tym myślicie?

ocenił(a) film na 8
micek_filmaniak

Może nie wiecie, ale kiedyś powstała przygodówka ,,Indiana Jones i Zagadka Atlantydy"
http://3ch3l0n.co.uk/images/Indiana_Jones_Atlantis_cover.jpg
Słyszałem, że to miał być scenariusz do filmu, ale coś nie wyszło i w końcu zrobili z tego grę. Myślę, że powinni nakręcić film właśnie na podstawie tej gry. Ale jeśli Indianę ma zastępować jego syn, to piątka nie powinna już się nazywać ,,Indiana Jones". Pewnie będzie tak jak w czwórce, będą się uzupełniać. 70 lat to dużo, ale w czwórce Harrison dał radę, więc jeśli zdecydował się na piątą część, to pewnie jest na to przygotowany.

ocenił(a) film na 6
kamiledi15

W końcówce kryształowej czaszki jego syn chce włożyć na głowę kapelusz, ale jones mu go odbiera i zakłada. To znak, że jest tylko jeden Indiana Jones.

kamiledi15

Ano gierka była bardzo dobra i też tak myślę, że film o Atlantydzie powinni zrobić. Przydałoby się w to co było w grze wpleść dodatkowo wspomniany już Trójkąt Bermudzki i film mógłby być naprawdę dobry.

Zainteresowanych odsyłam na stronę: http://www.scummvm.org/ gdzie znajdą demo gry Indiana Jones and the Fate of Atlantis i program do jej uruchomienia - ScummVM.

zbybo

A tutaj znajduje się bardzo dobry opis tej gry: http://przygodowki.web.iq.pl/gra_indiana_jones_and_the_fate_of_atlantis.html

ocenił(a) film na 8
zbybo

szymon0018, obyś miał rację. Indiana Jones jest tylko jeden i oby twórcy nie próbowali go na siłę zastępować.
Wcale bym się nie zdziwił, gdyby piątka była właśnie o Atlantydzie, chociaż z drugiej strony w każdej części Indiana szuka religijnych artefaktów (w czwórce też - mieszkańcy tego miasta wierzyli, że kosmici są bogami i próbowali się do nich upodobnić), a w przypadku Atlantydy raczej nie można mówić o religijności. Chyba, żeby rozpatrywać serię Indiany nie jako poszukiwanie religijnych artefaktów, tylko jako rozwiązywanie największych zagadek ludzkości. Wówczas Atlantyda by pasowała.

ocenił(a) film na 8
kamiledi15

Jeszcze dodam, że jest więcej gier o Indianie - w jednej z nich poszukuje wieży Babel, też niezły temat na film, w drugiej ,,musi odnaleźć potężny starożytni artefakt, czarną perłę zwaną Serce Smoka" - to wydaje się trochę naciągane, jeszcze miała powstać jedna gra, w której szuka Fontanny Młodości, ale prace zostały wstrzymane. W kontekście poprzednich części najbardziej logicznym motywem wydaje się być Wieża Babel, choć Atlantydą lub Fontanną Młodości też bym nie pogardził :D Ogólnie tematów na filmy o Indianie jest mnóstwo i musiałoby powstać jeszcze z 15 części, żeby omówić najważniejsze z nich.

kamiledi15

Ale "Fontanna Młodości" (albo "Źródło Młodości") jest już "zajęta" - Będzie jej poszukiwał wspomniany już w temacie Jack Sparrow :P

ocenił(a) film na 4
kwadracik

KAPITAN Jack Sparrow!

kamiledi15

jeszcze super emperrors tomb to było cudeńko

kamiledi15

Och, powstały nie tylko gry o "Indym i Atlantydzie", ale i seria komiksów wydanych zresztą w Polsce.

użytkownik usunięty
krzychu3002

właśnie opisałeś 4 część filmu...

ocenił(a) film na 8
krzychu3002

A może...Atlantydy w Trójkącie Bermudzkim! Indy jest tylko jeden, ale na bank syn będzie mu pomagał.I niech spotka przybyszów z przyszłości! I/lub tytana Kronosa.

Ktos_kto

Witam

Bardzo się cieszę że nowy Jones powstanie - a co do fabuły to było już chyba wszystko, w 4-ce mamy popularne UFO to teraz pewno koniec świata z Majami lub tajne ustrojstwo Hitlera albo brama międzywymiarowa - nic czekamy aż dadzą jakieś wzmianki, chętnie oglądnę.

PS. Co do Forda to oby królował na wieki - bo chyba niema jak na razie godnego zastępcy.

ocenił(a) film na 8
sokoleokoo2

bursztynowa komnata i akcja w Plsce xDDD

marcinek77

popieram fajny pomysł

ocenił(a) film na 8
Ktos_kto

A to o przybyszasz z przyszłości napisałem tak dla jaj, jako aluzję do 4 części

krzychu3002

Będzie szukał fontanny młodości.

krzychu3002

Ja byłbym happy jakby zrobili filmową wersję gry Indiana Jones and The Fate of Atlantis. To była jedna z pierwszych przygodowek w jakie grałem i była boska. Nawet ostatnio w nią grałem i powiem wam że super było tylko brzydko wygląda.

krzychu3002

Wydaję mi się że tabletek na prostatę i nadciśnienie.

krzychu3002

też jestem ciekawy czego tym razem będzie szukał

krzychu3002

A może pracy w Polsce?

krzychu3002

Taaak, jest kilka niezłych pomysłów... I skarbów...
Złote Runo jest bardzo dobre (wątek fantastyczny, jak w każdym filmie, pasuje tu jak ta lala). Bursztynowa Komnata też, jak wspomniał ktoś, mógłby pojawić się wątek Polski (chociaż w komunistycznej Polsce? Nie wpuszczą zachodniego, kapitalistycznego imperialisty. Atlantyda to wątek zbyt oklepany. Jeśli byśmy chcieli coś religijnego, też jest sporo. Na przykład tablica Titulus (ta z krzyża z napisem INRI).

krzychu3002

Sztucznej szczęki

ocenił(a) film na 7
krzychu3002

Indiana Jones miał najważniejsze przygody w : Afryce, Azji, Europie i Ameryce Południowej i Ameryce Północnej. Może będzie szukał jakiegoś skarbu w Australii?

krzychu3002

Szukać to on będzie miejsca na cmentarzu. Ponad 70 letni Harrison Ford do roli Indiany Jones'a...

ocenił(a) film na 8
krzychu3002

Oj żeby tylko nie szukał tej emerytury w ZUS-si i OFE

krzychu3002

Atlantydę bedą poszukiwać...

Scarface_filmweb

Właśnie ten wątek jest jak najbardziej pewny. W końcu w 92 roku bodajże wyszła gra Indiana Jones and the fale of Atlantis, więc już jakiś fragmencik scenariusza by mieli... No zobaczymy jak to będzie :) Mimo wszystko film obejrzę, nawet jakby było 99 opinii negatywnych i tylko jedna pozytywna :)

użytkownik usunięty
krzychu3002

Będzie szukał wiecznego spoczynku...tfu, odpoczynku ma się rozumieć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones