PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=468132}

Inwazja obcych

Alien Raiders
4,9 1 648
ocen
4,9 10 1 1648
Inwazja obcych
powrót do forum filmu Inwazja obcych

INWAZJA OBCYCH to kolejny film z cyklu KRWAWA SERIA, który trafia do nas właśnie na DVD.
Tak jak i cały cykl (WYZNAWCY'07, ŚMIERTELNA KURACJA, OSTATNI POSTÓJ, OTIS) film ten nie stoi na zbyt wysokim poziomie, hcoć każdy film z serii zasługuje raczej na miano ambitnej porażki niż ostentacyjnego gniota.

INWAZJA OBCYCH Bena Rocka to połączenie obrazów UKRYTY, OBCY, MGŁA AD 2007 oraz SZKLANA PUŁAPKA. Pomysł na film o obcych ukrywających sie w ludzkich ciałach nie był niczym nowym ale w połączeniu ze skromnym i dusznym thrillerem oraz ciekawą fabułą można było mieć nadzieje na dobre kino.
Niestety - film zawodzi wszelkie nasze oczekiwania.

Z pozoru zaskakujące zakończenie jest do bóly przewidywalne i banalne, a do tego raczej nie wywołuje większych emocji.
Ben Rock na samym początku filmu zaaplikował nam pewną dawkę suspensu i tejemnicy - jednak z minuty na minute film robi się coraz mniej wciągający i coraz bardziej nudnawy.
Fabuła nie tylko, że niczym specjalnym tutaj nie zaskakuje to i sam scenariusz pozostawia wiele do życzenia. Twórcą nie starczyło inwencji by w całkowicie jasny sposób wyjaśnićwidozwi pochodzenie owej kosmicznej inwazji oraz dokładne powody powstania grupy "łowców obcych".
Oczywiście pewnych rzeczy możemy się domyślać, ale jeśli już twórcy zdecydowali się realizować kino bez "zagadkowej tajemnicy" to powinni od początku do koińca wszytsko w miare jasnoi pokazać, a nie opierać się jedynie na półśrodkach.
Do tego wszytskiego należy dorzucić jeszcze chwilami dość kiepskie i wcale nie popychające akcji do przodu dialogi.

INWAZJA OBCYCH nie zachwyca też od strony aktorskiej chociaż młody Jeff Licon wypada tutaj całkiem przyzwoicie.
Miłośnicy filmowej makabry tnie będą tutaj specjalnie zadowoleni, gdyż owszem kilka krwawych scen tutaj jest, ale ze względu na ograniczony budżet filmu twórcy staraja się o to by na ekranie nie było za wiele widać.

Reasumująć: film ma wtórny scenariusz, bardzo przeciętne aktorstwo, gdzieś po 20-30 minutach traci tempo, a samo zakończenie jest boleśnie przewidywalne.


Raczej odradzam seans.

ocenił(a) film na 8

Również go nie polecam. To tylko strata czasu. Lepiej obejrzeć sobie jakiś dobry horror.

ocenił(a) film na 4

COŚ! Do inspiracji jeszcze "Coś" Carpentera przydałoby się dodać! :]

Z aktorów zaś moją uwagę przyciągała Courtney Ford. Nie wiem czy bardziej z racji tego, że była kobietą, czy z racji tego że faktycznie była dobra, ale ...:::[SPOILER]:::... całkiem nieźle poradziła sobie z byciem roztrzęsioną w ostatniej scenie. ...:::[SPOILER OFF]:::...

Odczucia wobec filmu podobne. Przekleję swoje podsumowanie filmu z innego tematu:
"Na tle wszystkich wymienionych przeze mnie tytułów* "Inwazję obcych" uważam za zwykłą stratę czasu. Nawet sami obcy nie zostali ciekawie ukazani, a bardziej przypominają zombie z pierwszego lepszego zombie-movie z ostatnich lat. Do tego dochodzi śmiertelnie poważne potraktowanie tematu, szczątkowa oprawa muzyczna, nadzwyczaj przeciętni bohaterowie których jest zresztą trochę za dużo oraz trzęsąca się w wiadomych momentach kamera. Jak podobnie wyklinana "Mgła" Darabonta potrafiła mnie zachwycić, tak tej produkcji brak jakiejkolwiek krztyny oryginalności. Już lepiej zakręcić się wokół "Splintera"."
* http://www.filmweb.pl/topic/1342413/7+10+dosc+takie.html

Ode mnie 1/5 i również odradzam.

ocenił(a) film na 3
Khaosth

Film nie zachwyca, można by powiedzieć że w niektórych momentach nawet odrzuca. Tak jak koledzy wyżej napisali zakończenie bardzo przewidywalne. Nie polecam, lepszym rozwiązaniem jest obejrzeć inny film lub też iść na spacer ;).

Co do dialogów się nie zgodzę. Jak na taką niskobudżetówkę stoją na naprawdę dobrym poziomie. Są w miarę inteligentne i zawierają sporą dawkę autoironii jak np. (cytuję z pamięci):
"- Króle? Mamy zabijać jakichś królów?
- Oni znają się na rzeczy. Jeśli mówią że to król to musimy go zabić."
Ja się po tym niemal nie posikałem :)

ocenił(a) film na 3

Film mnie zupełnie nie wciągnął, jest przerażająco nudny. Szczerze mnie dziwi rozpiętość ocen jakie są dawane temu filmowi, nie wiem jak można go ocenić na 7, o 10 to już nawet nie wspomnę. Ja daje bardzo naciągane 3, o mało na nim nie zasnąłem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones