PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=163608}

Inwazja

The Invasion
6,1 35 180
ocen
6,1 10 1 35180
5,6 7
ocen krytyków
Inwazja
powrót do forum filmu Inwazja

ten film jest przerażająco... nierówny. posiada sceny wręcz znakomite - głownie te, gdzie widzimy główną bohaterkę rozpaczliwie szukającą syna, emocje z tym związane itd. poza tym cały dosyć intrygujący wydźwięk filozoficzny, ciekawy obraz świata i całej inwazji. jednak obok zalet stoją również poważne mankamenty niepozwalające orzec, iż ten film jest dobry. przede wszystkim koszmarne, niepasujące sceny akcji (końcowy pościg?!), wszelkie logiczne bzdury, głupie wymysły jak wizualizacja zakażeń itd.
jestem przekonany, iż reżyserska wersja filmu moglaby okazać się obrazem znakomitym, niebanalnym. gdyby tylko pozwolono reżyserowi na własną wizję, m.in większy nacisk na wewnętrzny dramat bohaterki itd. niemniej jednak wersja znana z kin jest wersją niepełną i po prostu nieudaną.

na plus kolejna już świetna rola Kidman.

ocenił(a) film na 7
Pan_Tim

Sam nie wiem czemu film wyszedł tak źle. Wygląda jakby spotkali się kiepscy reżyserzy (ale przecież "V jak Vendetta" i "Eksperyment" były udane), kiepski operator (widziałem tylko "Eksperyment" i faktycznie wygląda dośc przeciętnie, ale tam niespecjalnie, a w "Baader-Meinhof" w ogóle mnie nie raziły), kiepscy montażyści oraz kiepscy scenografowie (w tych paru ich pozycjach jakoś scenografie mnie nie raziły). Temu filmowi mogła by pomóc jedynie gruntowna wymiana twórców. :)

Historia jest dobra, szkielet fabularny ją trzyma, ale sporo rzeczy (jak wspomniane już zdjęcia lekarskie, czy przeskoki w montażu) mnie irytowało.
Film dobry, ale wybitnie irytujący.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones