PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=629392}
6,8 74 068
ocen
6,8 10 1 74068
6,6 12
ocen krytyków
Jack Reacher: Jednym strzałem
powrót do forum filmu Jack Reacher: Jednym strzałem

Zauważy to każdy, kto zna całą serię książek Lee Childa - Jack Reacher to wielkie chłopisko, nadzwyczaj inteligentny, ale jednak - mięśniak o kościach ze stali i żelaznych mięśniach (pocisk małego kalibru po prostu... grzęźnie w "klacie", zamiast ją przebijać, jak u "normalnego" człowieka.
Ja wiem, że trudno znaleźć aktora wyglądającego równocześnie na "geniusza" i "mięśniaka" (Vin Diesel podobno jest bardzo inteligentny i wykształcony, ale... za Boga na takiego nie wygląda:):):)), niemniej podstarzały Tom Criuse ma z Reacherem niewiele wspólnego, chocby się napiął, a nawet zes.ał.
Poza tym film... obleci:):):)

ocenił(a) film na 6
candn_filmweb

Liam Neeson? Wielki i zdecydowanie nie wygląda na przygłupa.

ocenił(a) film na 7
Witek_13

Niezły pomysł, ale Neeson jest.. . zbyt intelektualny i ma "amatorską" urodę :):):)
Ciekawy problem!
PS
Z obsadą roli Marlowe'a w adaptacjach Chandlera były podobne problemy.
Bogart (najbardziej zanany) też był zbytnio chuderlawy.

ocenił(a) film na 10
Witek_13

Ale on ma ciagle ta swoja charakterystyczna mine srajacego kota na pustyni. Nie nadaje sie. Jest wiecznie smutny.

candn_filmweb

Dolph Lundgren może? Wielki jest, przygłupem na pewno nie jest.

ocenił(a) film na 7
latrottola

Dolph jest już nieco... przechodzony:):):)
Ale, ale...

candn_filmweb

Czytając książkę tak mniej więcej wyobrażam sobie Jacka. Można przeboleć, że jest o dekadę starszy iż powinien. Przynajmniej nie jest o ćwierć metra za niski:)

ocenił(a) film na 7
latrottola

:):):)

ocenił(a) film na 10
latrottola

Co??? Chyba zart. Widzisz go w poscigu za Chevelle SS?? Litosci...

ocenił(a) film na 7
candn_filmweb

Typuję Stathama. Widziałam go w wielu filmach i przyznam, że wyobrażałam go sobie czytając książkę. Bardzo pasuje

ocenił(a) film na 7
seraf_111

Jest to pomysł!
Wprawdzie Statham kojarzy się z filmami.... stathamowskimi, ale czemu nie?:):):)

ocenił(a) film na 6
candn_filmweb

Shane Van Dyke (i nie sugerujcie się proszę filmografią). Ciemny blondyn, 191 cm wzrostu (według mierzenia w calach Reacher ma dokładnie 192,5 cm wzrostu), wiek: 35. Gdyby kręcić chronologicznie, byłby Reacherem niemal idealnym, jak niegdyś Dolph Lundgren.

ocenił(a) film na 7
Shiloh

Nie mam zdania, za mało go znam (moja koleżanka mawia w takich przypadkach: "Nie spałam"):):):)

ocenił(a) film na 6
candn_filmweb

Ciekawie jest kiedy wspomniana koleżanka mówi, że kogoś zna... ;)

ocenił(a) film na 7
Witek_13

Eeeee, tylko tak mówi,,,:):):)

ocenił(a) film na 6
candn_filmweb

Pewnie tylko tak mówi, że tak mówi! Kobiety takie są ;)

Witek_13

Neeson był typowany na Reachera, ale w tym czasie kręcił bodajże Uprowadzoną 2. Propozycje dostał nawet Washington i Travolta, który tez na mój gust by pasował bo już podobne role grał (Córka generała, 8 sekcja), choć ostatnio jego notowania spadły na tym bardziej na tle Cruise'a. Moim zdaniem udźwignął tą rolę.

ocenił(a) film na 7
marceliusz1985

Cruise udźwignął rolę.
Nie miał, inna rzecz, zbyt dużo do dźwigania:):):)
Ja tylko nieśmiało zwróciłem uwagę, że nie był zbyt... kanoniczny, to znaczy nie jest "kawałem byka" (a Jack Reacher jest).
Neeson?
No nie wiem.
Travolta?
....Inna bajka.

candn_filmweb

Candn, co do kwestii zagrania Jacka przez Toma, odpowiedź jest prosta-Lee Child opisał Jacka w trzech punktach. Spokojny, inteligentny i ogromny fizycznie. Podczas przenoszenia tej postaci na plan filmowy było dla niego oczywiste, że jeden z tych aspektów stracą. Pytanie tylko-który? No i tym sposobem odjęli fizyczność. I Tom spisał się(moim zdaniem)bardzo dobrze:-) Wywiad z Lee na temat filmu był w Playboyu, numer styczniowy z 2013.

ocenił(a) film na 7
mariooks1945

Nie zamierzam z tym polemizować, bo sam nie mam pomysłu na lepszą obsadę:):):)

ocenił(a) film na 10
Shiloh

Czy to nie ten, ktory ma na Filmwebie ocene 3.6?? Kogo Ty chcesz wepchac?? Nie dalby rady... Wzrost nie jest najwazniejszy. Mnie osobiscie podoba sie to, ze Jack w filmie jest niepozorny. Kapitana Ameryke i Batmana juz sie naogladalem.

candn_filmweb

proponuje gerarda butlera =)

ocenił(a) film na 10
candn_filmweb

Musisz przerzucic sie na Avengers, to tam sa bohaterzy, ktorych "kule sie nie imaja", hehe

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones