PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=209658}
7,2 80 422
oceny
7,2 10 1 80422
7,2 19
ocen krytyków
Jasminum
powrót do forum filmu Jasminum

Pytanie

ocenił(a) film na 2

Objaśnijcie mi , co wg was jest urzekającego, niesamowitego etc w filmie zrobionym ewidentnie na
patencie "Pachnidła" ( na szczęście nie jest to wierne odwzorowanie), okraszonym beznadziejną
dziecięcą narracją???? Oglądam ten film i niesamowicie się męcze.

ocenił(a) film na 10
Ramzes1988

Objaśniam:
http://www.filmweb.pl/film/Jasminum-2006-209658/discussion/Nie,2413337

ocenił(a) film na 10
Ramzes1988

Sprawdziłbyś chociaż daty premier.

grens

J.W \m/

użytkownik usunięty
grens

Premiera książki Suskinda miała miejsce coś koło 1985 roku. Chyba coś ci nie wyszło.

ocenił(a) film na 10

Nie o książce tu mowa tylko o filmie.

użytkownik usunięty
grens

"ewidentnie na
patencie >>Pachnidła<< "

Taaa? Bo ja tu nie widzę słowa o tym, że idzie o adaptację filmową.

ocenił(a) film na 10

Nie ma też słowa, że chodzi o ksiażkę.

Dla mnie to oczywiste. Post autora jest pejoratywny, a filmowe adaptacje książek takimi nie są.
Ja rozumiem, że książkę czytałeś? Twoim zdaniem ta ksiązka to pierwowzór Jasminum?

użytkownik usunięty
grens

Aha, czyli typowe. Twoja racja jest twojsza, bo ty tak mówisz.

ocenił(a) film na 8

Litości...........masz coś z oczami? Cytuję zatem Ramzesa1988 "Oglądam ten film i niesamowicie się męcze." Nie ośmieszaj się więc, bo twoja racja nie jest twojsza, choć bardzo jak widzę tak chcesz !
Dla porządku dodam, że wypowiedź Ramzesa1988 jest bez sensu zważywszy na daty premier.

ocenił(a) film na 8
Ramzes1988

Urzekającego?
Kaczuszki!!! :D
Chociaż dla nich warto to obejrzeć...

ocenił(a) film na 8
Ramzes1988

Sens Jasminum jest zupełnie inny od Pachnidla. Jest jedna wspólna cecha: zapachy... Tylko w Pachnidle bohater ma super węch i chce zatrzymać zapach w postaci perfum, a tutaj z zapachem chodzi o to jak ogólnie buduje sę zapach. Masz bazę, głowę i Serce (ważne dla sensu Jasminum). Jak dla mnie można obydwa filmy oglądać jako thriller/obyczajówka, ale także mogą mieć inne znaczenie. Wspólnie pojawiający się motyw, nie musi oznaczać kalki. Zwłaszcza jak ma inny wydźwięk.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones