PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=93761}

Jeniec: Tak daleko jak nogi poniosą

So weit die Füße tragen
7,8 74 940
ocen
7,8 10 1 74940
7,3 3
oceny krytyków
Jeniec: Tak daleko jak nogi poniosą
powrót do forum filmu Jeniec: Tak daleko jak nogi poniosą

Powstała książka na faktach o POLAKU który uciekł z obozu w Syberii razem z przyjaciółmi. Ale oczywiscie Wy wolicie skupic sie na niemcach, jacy to oni pokrzywdzeni w czasie wojny byli.

andklu5

muszę Cię zaskoczyć ale taka książka powstała już dawno, i nawet została zekranizowana http://www.filmweb.pl/film/Niepokonani-2010-496469

ocenił(a) film na 8
andklu5

Jeniec powstał 9 lat wcześniej może to dla tego jest popularniejszy?

Poza tym dzięki temu, że to Niemiec możesz skupić się np. na takiej scenie jak pomaga mu Żyd, albo dojść do wniosku, że nie każdy Niemiec to nazista poza tym na wojnie wszyscy byli pokrzywdzeni co widzisz na przykładzie jeńca.

kupmichleb

wystarczy spojrzeć na produkcje: Niemcy. Wiecej dodawać w tej sprawie nie trzeba. Dlaczego mieli by sami siebie oczerniać? Niemcy w porównaniu z nami, są śmieszni jeżeli chcą wzbudzić litość swoją sytuacją w czasie wojny.

ocenił(a) film na 8
andklu5

To że Polakowi udało się coś niemożliwego to nic nowego a z perspektywy niemca wygląda ciekawie xD

ocenił(a) film na 8
andklu5

przeczytaj jeszcze raz moją odpowiedź i zapomnij na chwilę o swoich anty-niemieckich poglądach.

ocenił(a) film na 10
andklu5

No masz racje zwlaszcza taki Schindler byl typowym SS- manem a Zydzi pod grozba komory gazowej zrobili z niego bohatera .

ocenił(a) film na 7
andklu5

książka o której piszesz faktycznie powstała wiele lat temu, tyle że jak się latach okazało sporo w niej przekłamań i kontrowersji, zachęcam wiec do przeczytania i zapoznania się z polemikami które się ukazały przy okazji filmu Niepokonani. Odnośnie Niemców...porozmawiaj z większą grupą starszych osób które przeżyły wojnę, okupację, przekonasz się że opinie są skrajnie różne...Każdy naród w czasie II wojny światowej ma na swoim koncie rzeczy którymi może się chwalić i takie których powinien się wstydzić. Polacy nie są w tej kwestii wyjątkiem, szkoda że w szkole tego nie uczą, mniej by było ignorantów.

ocenił(a) film na 8
andklu5

Jak pisał przedmówca nie każdy Niemiec z tamtego okresu to był krwawy siepacz. Szczególnie pod koniec wojny do Wehrmachtu trafiało wielu żołnierzy którzy pamiętali piekło I wojny i wiedzieli do czego wojna prowadzi. W miejscowości niedaleko mojej wsi też stacjonował oddział Bahnschutze(ochrony kolei, we wsi znajdował się ważny most kolejowy) i z tego co słyszałem z opowiadań nie byli tacy źli- płacili za wszystko- wziął jabłko z ogrodu albo parę jajek, dał trochę pieniędzy albo cukierków dzieciom, nie bili ludzi, ogólnie byli kulturalni. Tak więc w każdej armii są szuje i kanalie ale są też i ludzie prawi którzy umieją ocalić w sobie człowieczeństwo.

Walka_dalej_trwa

Oczywiście macie rację.........naziści przybyli z kosmosu......

ocenił(a) film na 8
jopin1

?
Możesz rozwinąć swoją myśl?

ocenił(a) film na 8
andklu5

oj, nie ma co generalizować. "Swoje też znacie" i "swoje też chwalicie"

andklu5

siejesz panikę niestety, ja np na nikim się nie skupiałem ani na niemcach, ani na ruskich i tak samo chętnie obejrzę film jak ucieka niemiec polak czy chińczyk. jesteś uprzedzona.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones