PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=93761}

Jeniec: Tak daleko jak nogi poniosą

So weit die Füße tragen
7,8 74 940
ocen
7,8 10 1 74940
7,3 3
oceny krytyków
Jeniec: Tak daleko jak nogi poniosą
powrót do forum filmu Jeniec: Tak daleko jak nogi poniosą

bardzo wzruszająca.

ocenił(a) film na 8

True.. rzadko jaki film potrafi mnie wzruszyć ,a temu to się udało. Film naprawdę bardzo dobry.

Nic nie miażdży, raczej smuci. Zbrodniarzowi hitlerowskiemu się upiekło i wrócił do domu. A film na więcej jak 4 nie zasługuje, aktorzy mało znani, pewnie z filmów telewizyjnych, może Ed Harris albo Till Schweiger w roli głównej podnieśliby poziom filmu.

ocenił(a) film na 9
Hagan

Rozpier*oliłeś system twoją żałosną wypowiedzią ;)

wojtek9569

Sam jesteś żałosny germanofilu, może jeszcze uważasz że atak na Rosję był słuszny, że wywołanie II wojny światowej było słuszne? Koleś ZASŁUŻYŁ na łagier, i tak go tam zbyt łagodnie traktowano.

ocenił(a) film na 9
Hagan

Wybacz ale mi bardziej chodziło,że nie potrafisz docenić aktorów , nie każdy film musi być z plejadą gwiazd bo wcześniej czy później stało by się to nudne i irytujące . Po drugie to Bernhard Bettermann ( Klemens ) i Michael Mendl ( Stauffer ) należą do jednych z najbardziej rozpoznawalnych aktorów w Niemczech .

wojtek9569

To ja przepraszam, po prostu zwykle reaguję "żywiołowo" gdy ktoś chwali Werhrmacht lub Waffen SS, nie wiedziałem że chodzi o aktorów. Niemniej jednak Eda Harrisa we "Wrogu u bram" nikt nie prześcignie.

ocenił(a) film na 7
Hagan

Tak, tak, tysiące zwykłych niemieckich żołnierzy oddzielonych od rodzin zasłużyło na łagier bo.. byli niemieckimi żołnierzami?

ocenił(a) film na 8
Hagan

A ty pewnie gdybyś był Niemcem to walczyłbyś po stronie Polaków, no nie?

Hagan

Buraku, dziadek mi opowiadał, że nie wszyscy hitlerowcy byli źli. Niektórzy pomagali polskim/żydowskim jeńcom, więc twoja wypowiedź kojarzy mi się z odbytem.

morgoth5

Zgadzam sie. Dobrze mu pojechales !!!!!!! Typowe, intelektualne zero !!!!!!!!! P;)

ocenił(a) film na 8
morgoth5

Hitlerowcy byli źli. Hitleryźci/Hitlerozwcy to synonim nazistów.. Wszyscy nazisci byli źli.

Problem w tym, że nie wszyscy NIemieccy zolnierze to byli nazisci..

Zgadzam sie. Dla mnie tez 10/10. P;)

użytkownik usunięty
Shurtugal_Eragon

no no gust naprawdę mamy podobny ;)

Zgadza sie, prawie taki sam... ;)

ocenił(a) film na 3

Mnie końcówka też zmiażdżyła, ale swoją pseudo-patetycznością i sztucznością. Poziom ciut poniżej południowoamerykańskich telenowel. "Carlos, jestem Twoim ojcem". "Ayayay".

Zgoda...wzrusza ale taka jego rola. Miał wzruszyć , wzbudzić współczucie , wycisnąć łezkę i pobudzić do zakładania min. takiego wątku. Ja nie mam pretensji do niemieckiego producenta i niemieckiej polityki historycznej. Każdy orze jak może. Mnie boli że nasze filmowe poletko historyczne przypomina ugór. Przez 23 lata III RP nie potrafimy opowiedzieć światu o naszych bohaterach. Do dziś na syberyjskich bezkresach bieleją kości tysięcy polaków , żołnierzy i cywilów

derkacz

Wreszcie jakaś konstruktywna wypowiedź.

A co do filmu, to końcówkę uważam za przesadzoną - jest jeszcze gorzej niż w hollywoodzkich wyciskaczach. Już pod domem, przez szybę widzi rodzinę (łezka w oku widza) to trzeba podkręcić i przenosimy akcję do kościoła (będzie potok łez). Przyznam, że z zażenowaniem to oglądałem. Sam film ogólnie sprawnie zrealizowany i całe szczęście, że nie ma w nim Edów Harrisów czy innych Lee Jonesów.

Wrócił tatuś morderca. Bardzo wzruszające.

ocenił(a) film na 9
bartoszcyc8

To może tak samo zacznijmy mówić o Polakach wracających z Afganistanu? Wrócił polaczek morderca. Skąd wiesz, czy główny bohater filmu był zbrodniarzem? Skąd wiesz czy dobrowolnie wstąpił do armii i czy kogokolwiek zabił? Jak Polaków się oskarża o Jedwabne i tym podobne, to wszyscy dostają rzadkiej biegunki, że tak nie można mówić, że nie wszyscy Polacy zabijali Żydów itd. No więc albo wszyscy Niemcy byli złymi hitlerowcami i vice versa wszyscy Polacy zaciekłymi antysemitami mordujących Żydów, albo wśród obu nacji byli ludzie, którzy nie zaliczali się do ogółu.

ocenił(a) film na 3

Szkoda tylko że bez happy endu i Szwab morderca dotarł do domu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones