PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=681844}

Jestem żołnierzem

I Am Soldier
5,5 1 218
ocen
5,5 10 1 1218

Jestem żołnierzem
powrót do forum filmu Jestem żołnierzem

Dla mnie to film instruktażowy dla brytyjczyków myslących o wstąpieniu do S.A.S. Bardzo ciekawy z
duzym potencjałem temat fatalnie zmarnowany.Przez 1/3 filmu kandydaci biegają,następne 1/3
filmu główny bohater albo wisi na linie,albo jest smiesznie przesłuchiwany.Na koniec mamy
wreszcie akcję elitarnego oddziału i lipa straszna,a już walka wręcz dowódcy oddziału S.A.S. z
terrorystą to smiech na sali,bo zbir omal nie pokonał wytrenowanego zołnierza.Jak to miała byc
reklama S.A.S. to dziekuję,ze mamy GROM

ocenił(a) film na 5
pawelk1504

A JJ? Po co on biegł? Dobry strzał i nie ma gościa. Tylko nie piszcie, że swoim ciałem zatrzymał siłę rażenia tej bomby, bo widać było, że terrorysta nacisnął ją już na leżąco.

treborek

fakt ten JJ całkiem wypadł mi z głowy-scena żenująca

pawelk1504

S.A.S w zasadzie pomagał powstać jednostce GROM (wspierał instruktorami itp).

Mazoch

O tym wiedziałem,ale mnie chodziło o to,ze producenci filmu zrobili kryptoreklamę S.A.S. marnując naprawdę dobry temat

pawelk1504

Dobry film wojenny na prawdę jest trudno zrobić trzeba połączyć szybką akcję z rzeczywistością (przeciwieństwo dobrego filmu: rambo wpada z jednego magazynku wybija 10 osób i spada)

Co do tego filmu się nie wypowiem nie oglądałem i nie zamierzam oglądać.

Według mnie dobry film wojenny to

Wróg u bram
9 Kompania
Helikopter w ogniu
Wojna Restrepo
Armadillo

I nasz polski mini serial "Misja Afganistan" trochę sztuczny ale warto obejrzeć :)

ocenił(a) film na 5
Mazoch

Szeregowiec Ryan! To był film!!

Mazoch

zgadza się,ale klasyki typu ,,komandosi z nawarony",czy ,,tylko dla orłów" raz na jakis czas oglądam,a z ostatnich produkcji proponuje ,,Ocalony"-naprawdę kawał niezłego filmu wojennego

pawelk1504

To ja w takim razie polecam mini serial "Pacyfik" również bardzo dobra produkcja.

Jeszcze kilka filmów o snajperach :)

Strzelec
Snajper 1,2,3, Kolejne stercie

Mazoch

,,strzelec",jesli z Wahlbergiem to nie kino wojenne,oprócz 2 tytułów dokumentalnych wsio zaliczone.,,misja afganistan",jak na Naszą produkcję to zajefajny,choć z kazdym kolejnym odcinkiem robił się coraz słabszy.A z miej znanych produkcji proponuję ,,podziemny front",czy,,max manus" o dunskim ruchu oporu na faktach autentycznych-kawał niezłego kina europejskiego

Mazoch

własnie obejrzałem ,,za linią wroga 4"-tragedia,a koncówka to John Rambo cienias,przy dokonaniach głównego bohatera tej produkcji wojennej.Natomiast mozna na spoko obejrzec ,,act of valor" przyjemne nawet zaskoczenie

pawelk1504

Za linią wroga oglądałem 1,2,4. Jedynkę nawet nie dałem rady dokończyć dwójkę i czwórkę zmęczyłem ale jako tako można obejrzeć.

Co do Max Manus-a chyba oglądałem ale jakoś nie zapadł mi w pamięć.

Mazoch

max-manus,czy podziemny front to kino europejskie,więc spojrzałem na te produkcje łagodniejszym okiem,ale np. na Stalingrad z zeszłego roku juz nie,bo ogromny budzet,a film katastrofa

pawelk1504

No i "Kompania braci" chyba też dobry?

pawelk1504

(opis dystrybutora) Mickey decyduje się przejść szereg szkoleń, mających zakwalifikować go do elitarnej jednostki SAS. Po morderczym treningu zostaje przyjęty (90% filmu) i wysłany na z pozoru prostą misję, która okaże się desperacką walką o życie.(10% filmu, tak w przybliżeniu)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones