PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=453743}

Jeszcze dalej niż Północ

Bienvenue chez les Ch'tis
7,5 56 377
ocen
7,5 10 1 56377
6,7 9
ocen krytyków
Jeszcze dalej niż Północ
powrót do forum filmu Jeszcze dalej niż Północ

Film mnie nie rozbawił,nie zaciekawił ,nie poruszył.Obejrzałem go z litości cały czas mając nadzieję na wzlot jakiś wydarzeń.Moim zdaniem szkoda czasu na oglądanie tego filmu.Humor wymaga od widza naprawdę dużego poświęcenia,żeby śmiać się z zaistniałych sytuacji.Czasami żałowałem że nie stoi obok mnie ktoś z napisem APLAUZ ,kto pomógłby mi rozpoznawać śmieszne momenty.A tak znalazłem się w trudnym położeniu...gdyż musiałem się domyślać kiedy to niby mam się śmiać.Gorąco nie polecam.Pozdro

ocenił(a) film na 4
Przemo_27

No i ja się tu muszę podpisać pod wypowiedzią bo w krainę snu odleciałem - taki śmieszny był!

bu160

Wiecie co....? Polecam dla was "nie zadzieraj z fryzjerem" komedia w sam raz dla takich bezmozgowcow jak wy...

dla mnie film rewelka 8/10

pzdr

ocenił(a) film na 7
Sky1989

Masz coś do Zohana? Lepiej to porzuć. You Don't Mess with the Zohan! Komedia może śmieszyć, albo nie bez względu na zawartość mózgu odbiorcy. A od "bezmozgowcow" wyzywają się tylko debile, którym brakuje argumentów. Pojadę trochę Twoim stylem i wracaj do oglądania wiadomości i prognozy pogody!!

Jeszcze dalej niż Północ mi się podobał. Ale mogę zrozumieć że innym sie nie podobał. Jest za bardzo, jak by to nazwać, grzeczny. Ja osobiście (i patrząc na posty wyżej nie tylko ja) wolę chamskie komedie, ale takie bez przesady, gdzie żartem jest nagi biust czy pierdnięcie w twarz. Najlepsze sa takie gdzie ludzie jadą po sobie i nie liczą się z uczuciami tych drugich. Tutaj mamy trochę familijnie, gdzie każdy chce lepiej dla drugiego (? w Polsce to fantastyka).
Druga sprawa to język, a dokładniej francusczyzna. Większość żartów nie rozumiemy bo są one dostępne tylko po nauczeniu sie języka de Funèsa. Oglądałem wersję w lektorem i tak czytający starał się (i często mu wychodziło) przekręcać wyrazy, ale pewnie to nie to co w oryginale.
Mimo wszystko ode mnie 7/10 (tyle co dla Zohana). Fajnie jest czasami obejrzeć taki radosny film (ale do Amelii daleko). Ogólnie polecam.

Sky1989

Twoja wypowiedź odzwierciedla brak taktu i dobrego wychowania.Nie wiem czy wiesz ale obrażanie ludzi nie jest zamysłem tego portalu.Skup się na ocenie filmu jeśli masz coś do powiedzenia,a swoje wewnętrzne rozterki wyładuj gdzie indziej.

ocenił(a) film na 9
Przemo_27

Bardzo mi przykro że masz tak słabe poczucie humoru. To jest znakomity film, jakiego Polacy (tacy jak ty malkontenci) z taką lekkością nigdy nie nakręcą. Ten film nie jest przesadzony w żadnym momencie, idealnie wyważony i na prawdę śmieszny ale nie w sposób szaletowy. Nie pisz więc mój drogi że ten film to strata czasu.

tenar

Sprostowanie.Moje poczucie humoru nie jest słabe,po prostu jest inne od twojego.Mówi się ,że intelekt człowieka można ocenić po tym z czego się śmieje...Zawsze mamy wybór.Pozdro

Przemo_27

Film bez rewelacji. Owszem, film lekki, bardzo pozytywny, momentami śmieszny, w prosty i zabawny sposób łamiący stereotypy. Generalnie francuski humor jakoś niespecjalnie mi leży (wolę komedie angielskie) i nigdy nie byłam jego fanką, natomiast ten film akurat interpretuję bardziej uniwersalnie właśnie w kontekście funkcjonujących w każdym narodzie stereotypów; pokazuje jak mało o sobie wiemy i jak często mamy skrzywiony obraz innych, czy to mieszkańców innego miasta, regionu, państwa czy kontynentu.
7/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones