PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=316686}
6,0 202 704
oceny
6,0 10 1 202704
3,2 16
ocen krytyków
Job, czyli ostatnia szara komórka
powrót do forum filmu Job, czyli ostatnia szara komórka

"Aż się chce wyjść z kina proszę Pana i wychodzę.."

ocenił(a) film na 8
berni_

a wychodź Pan...na pewno lepsze od nudnego Rejsu.

ocenił(a) film na 2
Znawca kina

Do "Rejsu" trzeba dorosnąć. Proponuję się zająć filmami typu "Job, czyli ostatnia szara komórka" czy "Piła mechaniczna". To odpowiedni poziom dla takiego znawcy kina.

ocenił(a) film na 8
berni_

dorosnąć do czego ? żeby zrozumieć co gada ten profesorek filozof,którego się nie da słuchać ? żeby śmiać się z tego że po statku chodzi jakiś gość z rurą ? W "Jobie" i w "Teksańskiej Pile" przynajmniej coś się dzieje,nie są to filmy mądre i ambitne ale nie to było ich celem,celem zrobienia tych filmów było zapewnienie rozrywki i zostało to wykonane."Job" jest z gatunku tych filmów "tak głupi że aż śmieszny" i człowiek który potrafi się wyluzować będzie się na tym filmie śmiał a nudziarze i sztywniacy raczej nie.

ocenił(a) film na 5
Znawca kina

Rejs to nie jest typowa komedia. To film o wyśmiewaniu socjalizmu poprzez użycia metafor.

Jeżeli ty stawiasz znak = i je porównujesz to wątpię abyś miał jakiekolwiek pojęcie w tym co piszesz.

ocenił(a) film na 8
RAC_79

Cóż i to jest komedia i to jest komedia a zadaniem komedii jest rozśmieszenie widza...

ocenił(a) film na 5
Znawca kina

I tutaj się mylisz.

Komedia z roku 1970 miała tak obśmiewać socjalizm ( I słusznie) aby władze nie wiedziała,o co chodzi.
Wyobraź sobie jakie konsekwencje mogliby ponieść jakby ewidentnie i perfidnie obśmiewali władze PRL-u.

ocenił(a) film na 8
RAC_79

Bareja w swoich filmach również obśmiewał paradoksy życia w państwie komunistycznym ale potrafił to zrobić tak,że widz może się na tych filmach śmiać a w Rejsie nuda i dłużyzna.

ocenił(a) film na 5
Znawca kina

Tak,ale do Barei podchodzi się bez żadnego krytykowania. Film Marka Piwowskiego powstał jeszcze przed początkiem popularności Stanisława.
Mi 1.05 minut przeleciało nawet nie wiem kiedy,a jak film się skończył byłem zwiedzony,że trwał tak krótko.

ocenił(a) film na 4
berni_

Całe szczęście nie byłem na tym filmie w kinie. Teraz wystarczy zmienić kanał w telewizorze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones