PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=124382}
6,6 95 790
ocen
6,6 10 1 95790
5,3 13
ocen krytyków
John Carter
powrót do forum filmu John Carter

Dzisiaj sobie obejrzałem filmik na Polsacie, wcześniej widziałem na DVD. Efekty specjalne oczywiście powalają. Film z wielkim potencjałem (w końcu nakręcony wg. książki), niestety nie do końca wykorzystanym. Szkoda bo fabuła o wiele ciekawsza niż przereklamowany Avatar. Co mnie boli, przede wszystkim film jest bardzo płytki, nastawiony tylko na lekkie kino familijne. Szkoda - bo w familijnej mgle przewija się przesłanie upadku cywilizacji, dramat głównego bohatera (traci rodzinę), ciekawy charakter księżniczki.

ocenił(a) film na 2
culukas

Efekty mnie też zachwyciły. Ale reszta... patetycznie, romantycznie, wyniosło.

ocenił(a) film na 2
SylviaBlack

ps. wyniośle, nie wyniosło! Mój błąd :)

SylviaBlack

nie chciałbym ranić twojej delikatnej psychiki ale taki jest gatunek fantasy, przecież już nawet sama książka ma znaczący tytuł "A Princess of Mars" ....

ocenił(a) film na 2
maximus_

Nie przepadam za fantasy. Dla mnie to takie troszkę bajki dla dużych dzieci :) Ale muszę przyznać, że oprawę wizualną w ekranizacjach mają naprawdę piękną; najczęściej to głównie dla niej oglądam taki film.

SylviaBlack

to jak nie lubisz to nie oglądaj, bo potem wychodzą takie oceny bez sensu, zresztą "WALL·E" dałaś dychę, a czy on jest dla dorosłych ?
chyba se to powinnaś przemyśleć trochę .... ehh

ocenił(a) film na 2
maximus_

To już pytanie na inny temat :)
Animacje familijne mają to do siebie, że są bez ograniczeń wiekowych. A filmy fantasy kierowane są z reguły wyłącznie do widzów dorosłych, jedynie gustujących w takim charakterze produkcji. Ja nie gustuję i jedynie pochwalam wykonanie techniczne :)

SylviaBlack

po prostu twoja ocena mnie rozczarowała

culukas

a czytałeś książki z tej serii w ogóle ?

maximus_

O zgrozo bliższy fabule książki jest to wcześniejsze dzieło klasy ( wybrac z alfabetu)

kubekjacobo

no tera to popłynąłeś troszke :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones