PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=660005}

Kamikaze

Eien no Zero
7,2 2 232
oceny
7,2 10 1 2232
Kamikaze
powrót do forum filmu Kamikaze

9/10 Polecam !!

ocenił(a) film na 9

Ja dodam od siebie ,że jest przekłamani w filmie, (może sie mylę) jednak to co czytałam o kamikadze, samolot który wystartował do misji samobójczej nie mógł wylądować.

Jednak ten film, jest jednym z najlepszych w histori kina jaki widziałam.

ocenił(a) film na 7
marcopolo1963

Możesz mieć racje, bo przecież sprawę honoru stawiali na pierwszym miejscu.

marcopolo1963

Oczywiście że się mylisz, kamikadze mógł wrócić i tak się zdarzało gdy nie odnalazł celu. Owszem był to dyshonor, ale takie przypadki się zdarzały.

Polecam książkę człowieka który wrócił z samobójczej misji "Byłem kamikadze"

ocenił(a) film na 10
soplic68

Świetna

ocenił(a) film na 8
marcopolo1963

Też tak słyszałem - że mieli zaspawane kabiny albo odpadały im przy starcie koła. Ale pamiętam też, że nie dotyczyło to wszystkich Kamikaze. Tutaj można dostrzec inne "przekłamanie" - a mianowicie: do samobójczych misji pod koniec wojny używano przeważnie starych, zdezelowanych i do niczego innego się nie nadających samolotów, a tutaj latają same "Zero" i to całkiem nowe modele.

grd1

pod koniec wojny do tych misji używali naprawdę wszystkiego. Przeczytaj Byłem Kamikadze - cały czas latał na Ki-27 a na ostatnią misję wysłali go w Ki-43 - jednym z ostatnich w dywizjonie.

ocenił(a) film na 9
gutex0

Ki-43 latały od początku wojny (na wyposażeniu armii od 1941 roku) z tym, że to samoloty na wyposażeniu sił lądowych, a Zero (w służbie od 1940 roku) używany głównie przez marynarkę zarówno na lotniskowcach jak i w bazach nadmorskich. Zarówno Nakajima Ki-43 jak i Mitsubishi zero ewoluowały w czasie wojny w nowsze wersje tych konstrukcji. Do ataku na Pearl Harbor użyto Zero typu 21. A Ki-27 to faktycznie starszy samolot od obu wcześniej wymienionych pochodzący jeszcze z czasów przedwojennych. Japończycy mieli wiele różnych typów samolotów, służących w wojsku równocześnie dlatego takie dywagacje nie mają sensu bez zagłębienia się bardziej w temat a sama nazwa zero odnosi się do ok. 10 rodzajów tego samolotu :). Także ciężko bez szczegółów określić czy był to wysłużony złom czy nówka prosto z fabryki.

ocenił(a) film na 10
gutex0

świetna ksiązka

ocenił(a) film na 8
marcopolo1963

Łącznie wykonano 2314 lotów bojowych na klasycznych samolotach, z tej liczby 1086 zakończyło się powrotem. Największą liczbę lotów wykonano na wodach Okinawy; wtedy do lotów samobójczych wystartowało 1809 maszyn, 879 z nich powróciło.

ocenił(a) film na 10
marcopolo1963

Tak było w przypadku pocisków - samolotów Baka, ale normalny samolot jak wystartował to i mógł wylądować

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones