PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=660005}

Kamikaze

Eien no Zero
7,2 2 232
oceny
7,2 10 1 2232
Kamikaze
powrót do forum filmu Kamikaze

boski wiatr

ocenił(a) film na 8

świetny film o honorze i o pilotach cesarskiej armii. wspomnieniami kolejnych weteranów poznajemy losy dziadka - pilota, uważanego za tchórza - bo chciał przeżyć wojnę. Japończycy mogą być dumni ze swoich pilotów - bo za "wyczyny" swojej armii w Chinach, już na pewno tylko mogą się wstydzić. widzieliście "ciemnoniebieski świat"? tam też świetnie pokazali walki powietrzne - bo w tym filmie są na medal.

krzys81

Super film. Myślałem że będzie badziew a wyszedł film sto razy lepszy niż większość amerykańskich wojennych gniotów.

ocenił(a) film na 7
krzys81

To jest film który niestety w pewnym sensie idealizuje wyczyny armii japońskiej podczas 2 wojny , po prostu dlatego że nie pokazuje wszystkich aspektów , często zbrodniczych , a główny bohater jest jedynym " pacyfistą " wśród pilotów . Tego zresztą można się było spodziewać , że im dalej od momentu zakończenia wojny , tym więcej pojawi się prób wybielania oraz rozmycia odpowiedzialności za to , kto w tej wojnie był agresorem i zbrodniarzem . Sam film chociaż przydługi ogląda się ciekawie , lecz ja również pamiętałem o okupacji Chin , rzeziach i eksperymentach pseudomedycznych .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones