PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=615202}

Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz

Captain America: The Winter Soldier
7,3 191 233
oceny
7,3 10 1 191233
7,2 32
oceny krytyków
Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz
powrót do forum filmu Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz

Witam, powiedziałby mi ktoś w jakiej kolejności mam oglądać filmy marvela? Który na pierwszej pozycji, który na ostatniej tak żebym się ogarniała. Od razu mówię, że nigdy nie oglądałam Thora ani Iron mena i tego typu podobnych.

ocenił(a) film na 10
ati223

hmmmm jeżeli chodzi o cały "szum marvelowski" ostatnich lat to proponował bym od Hulka (z Nortonem oczywiście), później 1 część Iron Mana, 2 część Iron Mana, Thora, Kapitana Amerykę - Pierwsze Starcie, Avengers, iron Mana 3, Thora 2, Kapitana Amerykę - Zimowy Żołnierz..... ja bym w takiej kolejności oglądał.

ocenił(a) film na 9
manfredos

W Hulku jest cameo Iron Mana, więc idiotyzmem jest zaczynać od tej części. Poza tym nie rozumiem pytania. Tak ciężko spojrzeć na kolejność wydawania filmów?

ocenił(a) film na 10
manfredos

Warto jeszcze po między The Avengers a Zimowym Żołnierzem oglądać serial Agenci TARCZY które na pewno lepiej wprowadzi w S.H.I.E.L.D. które w Zimowym Żołnierzu [SPOILER] :)

ocenił(a) film na 10
ati223

aaaa i oglądaj zawsze do końca, na samym końcu filmów zawsze reżyser daj malutki przedsmak kolejnych części...

manfredos

Dzięki wielkie, już ładuję film ;]

ocenił(a) film na 10
ati223

Po prostu obejrzyj filmy w kolejności wydawania, tak by sie je widziało chodząc do kina, spokojnie nawet jeśli zcegoś nie ogarniesz, zrozumiesz to w nastepnym filmie :) byleby obejrzeć filmy które się składaja na Avengers przed obejrzeniem Avengers xD
Czyli Iron Man 1 i 2, Thor, Kapitan Ameryka, można tez Hulki choc sa troche na poboczu bym powiedział
a potem po Avengers - Iron Man 3, Thor 2 i Kapitan Ameryka 2 (najlepszy z filmów po Avengers)
wszystko się układa i niedługo wychodzą też powiązani "Strażnicy Galaktyki" (jak kolega wspomniał juz o ogladaniu scen po napisach, zwłaszcza po pierwszych napisach bo czasem masz tez cos po całych - w Thorze 2 pojawia się postać która będzie też w strażnikach galaktyki) a później tylko czekać na Avengers: Age of Ultron

Miłych seansów !!! :D

ocenił(a) film na 10
ati223

Ja bym jednak proponował zacząć od Kapitana Ameryki-Pierwsze starcie bo akcja tego filmu toczy się w czasie II wojny światowej a reszta tych filmów to już czasy współczesne. Zacznij od IM potem The Incredeble Hulk następnie IM2 potem Thor potem Avengers, a po Avengers to juz jak wychodziły IM3, Thor2 i Cap. America the Winter Soldier.

ocenił(a) film na 9
ati223

01. Iron Man
02. Incredible Hulk
03. Iron Man 2
04. Marvel One-Shot: The Consultant
05. Marvel One-Shot: A Funny Thing Happened On The Way to Thor's Hammer
06. Thor
07. Captain America: Pierwsze starcie
08. Marvel One-Shot: Agent Carter
09. Avengers
10. Marvel One-Shot: Item 47
11. Iron Man 3
12. Agenci T.A.R.C.Z.Y. (sezon 1, odcinki 01-07)
13. Thor: Mroczny świat
14. Agenci T.A.R.C.Z.Y. (sezon 1, odcinki 08-14)
15. Marvel One-Shot: All Hail the King
16. Agenci T.A.R.C.Z.Y. (sezon 1, odcinki 15-16)
17. Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz
18. Agenci T.A.R.C.Z.Y. (sezon 1, odcinki 17-22)

:)

ocenił(a) film na 9
taychelm

To jest chyba najlepsza kolejność.

Ja pamiętam że oglądałem mniej więcej tak
1. Iron Man
2. Iron Man 2
3. Thor
4. Avengers
5. Kapitan Ameryka
6. Incredible Hulk
7. Kapitan Ameryka 2
8. Thor 2

Kolejność średnia, ale połapać się we wszystkim szło. A oglądając Kapitana po Avengers można było sobie logicznie wyjaśnić, tak samo jak z Hulkiem. A IM3 jeszcze nie widziałem.

ocenił(a) film na 9
Specter_man

Najlepsza kolejność - chodziło mi o tą co wymienił taychelm. Żeby nie było że moja xD

ocenił(a) film na 9
taychelm

Jeśli ktoś musi być dokładnym cholernie, to tak, to jest najlepsza kolejność. Szkoda tylko że ćwiartka tego jest warta uwagi.

ocenił(a) film na 9
taychelm

nr 15,sam umieściłeś tą krótkometrażówke miedzy tymi odcinkami bo Ci tak pasowała czy jakoś dało się umieścić to czasowo że pasuje akurat miedzy tymi 14 a 15 odcinkiem agentów?

ocenił(a) film na 9
luckykamil

Szczerze to już nie pamiętam, gdzieś znalazłem takie ustawienie chyba, czasowo pasuje jak najbardziej, jako że "All Hail the King" dzieje się już jakiś czas po wydarzeniach z "Iron Mana 3". Mniej więcej zgadza się też z datami premier.

ocenił(a) film na 9
taychelm

aa rozumiem,dzięki wielkie ;>

ocenił(a) film na 10
ati223

Tylko według daty premier czyli tak

1. Iron Man
2. The Incredible Hulk
3. Iron Man 2
4. Thor
5. Captain America: The First Avenger
6. Marvel One-Shot: The Consultant
7. Marvel One-Shot: A Funny Thing Happened on the Way to Thor’s Hammer
8. The Avengers
9. Marvel One-Shot: Item 47
10. Iron Man 3
11. Marvel One-Shot: Agent Carter
12. Agents of S.H.I.E.L.D.: Episode 1 - Pilot
13. Agents of S.H.I.E.L.D.: Episode 2 - 0-8-4
14. Agents of S.H.I.E.L.D.: Episode 3 - The Asset
15. Agents of S.H.I.E.L.D.: Episode 4 - Eye Spy
16. Agents of S.H.I.E.L.D.: Episode 5 - Girl in the Flower Dress
17. Thor: The Dark World
18. Agents of S.H.I.E.L.D.: Episode 6 - F.Z.Z.T.
19. Agents of S.H.I.E.L.D.: Episode 7 - The Hub
20. Agents of S.H.I.E.L.D.: Episode 8 - The Well
21. Agents of S.H.I.E.L.D.: Episode 9 - Repairs
22. Agents of S.H.I.E.L.D.: Episode 10 - The Bridge
23. Agents of S.H.I.E.L.D.: Episode 11 - The Magical Place
24. Agents of S.H.I.E.L.D.: Episode 12 - Seeds
25. Marvel One-Shot: All Hail the King
26. Agents of S.H.I.E.L.D.: Episode 13 - T.R.A.C.K.S.
27. Agents of S.H.I.E.L.D.: Episode 14 - T.A.H.I.T.I.
28. Agents of S.H.I.E.L.D.: Episode 15 - Yes Man
29. Captain America: The Winter Soldier
30. Agents of S.H.I.E.L.D.: Episode 16 - End of the Beginning
31. Agents of S.H.I.E.L.D.: Episode 17 - Turn, Turn, Turn
32. Agents of S.H.I.E.L.D.: Episode 18 - Providence
33. Agents of S.H.I.E.L.D.: Episode 19 - The Only Light in the Darkness
34. Agents of S.H.I.E.L.D.: Episode 20 - Nothing Personal
35. Agents of S.H.I.E.L.D.: Episode 21 - Ragtag
36. Agents of S.H.I.E.L.D.: Episode 22 - Beginning of the End
37. Guardians of the Galaxy

Serial jak chcesz to możesz spokojnie ominąć bo jest tylko dla fanbojów tego uniwersum, ale Marvel One-Shotów bym nie opuszczał a zwłaszcza "Agent Carter" i "All Hail the King" bo jakościowo praktycznie się nie różnią od pełnometrażowych filmów

użytkownik usunięty
chowder

Agentów Tarczy się w to nie wlicza.... chodzi o filmową oglądalność agenci tarczy nawiązują, nie wprowadzaj ludzi w błąd bo się nie wyrobią.

ati223

Kolejność przedstawiona wizualnie:
http://i.imgur.com/c9umXL4.jpg

Przerywane linie prowadzą do komiksów, więc można to spokojnie pominąc. "Marvel one-shoty" też w sumie niczego nie wprowadzają do fabuły, ale to takie krótkie ~5-minutowe filmiki porównywalne do "after credit scenes", można je zaliczyć po oglądnięciu normalnych filmów. Serial Agents of shield też nie jest tak istotny, ale odcinki od 17 już bezpośrednio nawiązują do wydarzeń z Capt. Ameryki: WS. Początkowe odcinki serialu są niestety raczej słabe, ale im dalej -tym lepiej.

ati223

A gdzie Hulk z 2003r, a gdzie Nick Fury z 1998r ??? Wciskacie ludziom jakieś gówniane One-Shoty, które nic do sprawy nie wnoszą (nie tłumaczone / bez lektora), jakiś serial oderwany granatem od pługa (analogia do Terminatora), w którym tylko postać Coulsona nawiązuje do czegoś tam... FILMY stanowią kolekcję. Te 2 pierwsze, które wymieniłem na początku, również. Mimo, że najstarsze, ale robią jakieś wprowadzenie do KOLEKCJI.

ocenił(a) film na 10
misiek1548

2/10 przy pierwszych 15 słowach ci wierzyłem

ocenił(a) film na 6
ati223

Oglądaj, jak chcesz. Dla takiej sieczki nie ma to znaczenia :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones