PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=726490}

Kapitan Marvel

Captain Marvel
6,7 108 952
oceny
6,7 10 1 108952
6,4 39
ocen krytyków
Kapitan Marvel
powrót do forum filmu Kapitan Marvel

Być może nieuważnie oglądałem, ale wydaje mi się, że nikt głównej bohaterki ani razu nie nazwał "Kapitan Marvel".
Jej... nazwijmy ją: mentorka nazywała się jakoś tak dwuwyrazowo - "Mar Vell", ale Carol Danvers znana również jako Vers?
Czy ktoś umie mi to wyjaśnić?

ocenił(a) film na 8
macbdotcom

No to chyba inny film oglądałeś

ocenił(a) film na 6
walczykjakub

To całkiem możliwe; w moim ani razu nie nazwano głównej bohaterki per "Kapitan Marvel". A w Twojej wersji? W której scenie to było?

ocenił(a) film na 8
macbdotcom

Na samym końcu

macbdotcom

Podbijam, też mnie to ciekawi. Tak naprawdę w tym filmie Carol Danvers nie stała się Capitan Marvel (w sensie nazewnictwa).

ocenił(a) film na 6
karcow

No właśnie. Drążąc temat doczytałem na IMDB to: https://www.imdb.com/title/tt4154664/trivia?item=tr4428609

macbdotcom

Chyba Scarlet Witch też nigdzie nikt nie użył :D Carol przejęła nazwę po Mar-Vell. W filmie Fury pomylił się w wymowie i skomentował, że Marvel brzmi lepiej niż Mar-Vell, więc pewnie jakoś gdzieś później będzie do tego nawiązanie.

ocenił(a) film na 5
aoiHane

Scarlet Witch nie, ale Witch jak najbardziej padło kilkukrotnie. Ale w tym przypadku to może być jednak wina praw do postaci, bo Scarlet Witch i Quicksilver padały tylko w materiałach promocyjnych, nie w filmie. U Foxa też Peter nie był raczej nazwany Quicksilverem, a przynajmniej ja tego nie kojarzę.

ocenił(a) film na 8
Bianka_Lg

Dobrze, że już teraz to się zmieni

ocenił(a) film na 8
karcow

Wonder Woman tez byla caly czas Diana....

ocenił(a) film na 4
macbdotcom

Mało tego. Miała ona pseudonim avenger :)
A stopieñ z ostatniej sceny kiedy fury oglądając zdjęcie widzi samolot podpisany kapitan carol avenger denvers (jakby ktoś byl ciekaw skąd nazwa mściciele ;) Mar vell tyczyło się tej babki która go nie czytam komiksów ale oryginalny Mar Vell był chyba facetem??)

ocenił(a) film na 8

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones