PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=726490}

6,7 10 1 108819
6,4 39
ocen krytyków
Kapitan Marvel
Jest w "Kapitan Marvel" scena, w której tytułowa bohaterka zalicza przymusowe kolizyjne lądowanie w... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

Dawno temu, w czasach właściwie zaskakująco odległych, MCU nabierało kształtów z pomocą swoich solowych filmów. Dość schematyczne origin story, ale zgrabnie oparte na charyzmie głównych bohaterów, później stopniowo stawały się bazą do eksperymentów. Gdyby "Kapitan Marvel" wyszła wtedy, mogłaby powalczyć o zaszczytne miano jednego z lepszych marvelowskich widowisk, realizując sprawdzoną formułę, tym razem jednak z żeńską protagonistką i garścią ciekawych pomysłów. Niestety, film Anny Boden i Ryana Flecka spóźnił się o kilka lat. więcej
Trzeba to przyznać szczerze. Zwiastuny "Kapitan Marvel" nie zapowiadały kina superbohaterskiego na poziomie, do którego przyzwyczaiło nas przez ostatnią dekadę Marvel Studios. Szykowała się do bólu sztampowa, nudna historia o początkach bohaterki, protagonistka nie zachęcała swoją mimiką, a nawet efekty specjalne odstawały od utartych standardów. Było więc dla mnie niezwykle miłym zaskoczeniem przekonanie się, że był to jeden z niewielu przypadków we współczesnej kinematografii, gdzie film przebił swoje zapowiedzi. więcej
"Kapitan Marvel" pełni taką samą rolę jak "Ant-Man i Osa", czy, dla uniwersum "Gwiezdnych wojen", "Han Solo" - jest miłym przerywnikiem pomiędzy dwoma wielkimi, epickimi wydarzeniami na wielką skalę, który dodatkowo ma wprowadzić nową postać i/lub przedstawić jej genezę.  więcej
Zastanawiające, jaki termin krytycy filmowi ukują na określenie właśnie przybierającego na sile nurtu, mającego za wyróżnik powierzanie funkcji i nadawanie cech męskich bohaterów postaciom żeńskim. Jeszcze na etapie VII epizodu "Gwiezdnych wojen" czy "Wonder Woman" można było bagatelizować całą sprawę, pisząc w komentarzach, że "to przecież nic nowego". I rzeczywiście, odnajdując w pamięci takie tytuły, jak "Obcy", "Niesamowita McCoy", "G.I. Jane" czy "Kill Bill" wypada zgodzić się ze stwierdzeniem, że twarde babki gościły na wielkim ekranie już niejednokrotnie, co nie zmienia faktu, że dziś robią to po prostu znacznie częściej. Zamiast w nieskończoność zarzucać wytwórniom populistyczne kultywowanie poprawności politycznej, być może lepiej przybrać z jednej strony dżentelmeńską, z drugiej zaś otwartą postawę i, jak przystało na prawdziwego kinomana, celebrować powstawanie kolejnego, ważnego rozdziału w historii X muzy? "Kapitan Marvel" to jego następny akapit i warto poświęcić mu uwagę. więcej
Nie sposób znaleźć w bibliotece Marvela inny film tak nużący jak historia Carol Danvers. Interesująca fabuła, trafiony humor, a przede wszystkim pamiętne postacie, czyli elementy tak charakterystyczne dla produkcji z uniwersum Stana Lee, okazały się zdaniem twórców zbędne dla opowieści o bohaterce, której pseudonim jest przecież nazwą ich rodzimego Domu Pomysłów. więcej
Koty rządzą światem. Kot rządzi również najnowszym filmem "Kapitan Marvel". Odkąd uroczy rudy mruczek o imieniu Goose pojawia się na ekranie, bezwstydnie podporządkowuje sobie tak agenta S.H.I.E.L.D. Nicholasa Fury, jak również widzów. Od tej chwili wiele będzie zależało od kocurka i bardzo dobrze, że tak się stało. Dzięki niemu film nie pogrążył się całkowicie.  więcej