PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=726490}

Kapitan Marvel

Captain Marvel
6,7 108 952
oceny
6,7 10 1 108952
6,4 39
ocen krytyków
Kapitan Marvel
powrót do forum filmu Kapitan Marvel

Teserakt?!

ocenił(a) film na 10

Czy ktoś mi może wyjaśnić jakim cudem Howard Stark ma teserakt (Kapitan Ameryka 1) jednocześnie gdy jest on na statku Mar-Vell (Kapitan Marvel)?

ewcia1912

bo czymś trzeba było wypełnić i tak już kiepska fabułę ;)

ocenił(a) film na 10
maximus_

No mi się akurat film podobał :P

ocenił(a) film na 8
maximus_

Kiepską bo?

Himiteshu

bo hejter. ja nic nie mam do fanów cyklu "okruchy życia" na tvp nie lubię więc nie oglądam ale niektórzy nie mają co robić ze swoim życiem i komentują. pewnie nawet nie wie że to na podstawie komiksów a nie wymyślone z dupy

ewcia1912

Kapitan Marvel ma miejsce w 1995. Howard Stark zginął w 1991. Połącz sobie te kropeczki

ocenił(a) film na 10
roach22

Czyli wtedy musiałaby go Mar Vell przejać i posłać w kosmos. Teoretycznie by sie zgadzało.

ocenił(a) film na 5
ewcia1912

- Red Skull - Ukradł w tym kościele
- Howard Stark - znalazł na dnie oceanu
- Mar Vell - ukradła, otrzymała - kto wie
- Nick Fury - przetrzymał dla bezpieczeństwa
- Loki - zajumał Tarczy
- Asgard - leżał tam pięć lat
- Loki - znowu zajumał (na swoje nieszczęście)
- Thanos - zabrał Lokiemu (Wiadomo jak i po co)
Długa ta historia Tesseractu nie ma co ;)

LeSzifre

"ukradła, otrzymała"?? skąd to wziąłeś? to są jedynie twoje spekulację i teorie.
Sam wracając z kina zastanawiałem się jakim cudem to się tam wzięło, a Nick nie wiedział co to w ogóle jest, a z tego co kojarzę z Avengers Fury znał teorię nt. Teseraktu Howarda, czyli łącząc przysłowiowe kropeczki o których Pan wyżej wspomniał, no coś się nie chce to połączyć, tym bardziej, że raczej badania Howarda były dość skrupulatnie udokumentowane. Także tego... Sorry ale no nie ;P
Może Marvel jeszcze nam to wyjaśni... kiedyś ;D

ocenił(a) film na 6
Zimny09

wszędzie, jak dotąd, w opisach filmu trafiałem na informację, że Nicholas Joseph Fury jest młodym agentem, znaczy początkującym, więc można założyć, że nie posiadał jeszcze informacji na temat Teseraktu. Stąd nie wiedział co to i nie znał historii z Howardem.

ocenił(a) film na 8
Zimny09

Wystarczyło filmy uważnie oglądać to wszystko miałoby teraz sens

ocenił(a) film na 8
ocgsil

A na który rok datujemy wydobycie się Tessaraktu z 'kota'? Bo to mi sie jeszcze nie pasuje do całości

ocenił(a) film na 6
LeSzifre

A tak kostka co Odyn odebrał Lodowym Gigantom to chyba był Tesserakt? Czy coś mylę? Bo jeśli to był Tesserakt to w takim razie jak się znalazł w ich posiadaniu skoro kostka przebywała na Ziemi? Loki był wtedy niemowlakiem, więc on nie mógł jej ukraść...

zbigniew886

Nie, to nie był tesseract.
Kostka o której mówisz to:
https://marvelcinematicuniverse.fandom.com/wiki/Casket_of_Ancient_Winters

ocenił(a) film na 6
Shumitu

Dzięki za odpowiedź, widać że pora na przypomnienie sobie wszystkich filmów Marvela, abym potem nie musiał podczas filmu zastanawiać się dlaczego tak się stało :)

ocenił(a) film na 8
ewcia1912

Trzeba się podomyślać ;)

roach22

film ma miejsce w 95 roku ale wypadek i smierc tej Lawson ma miejsce 6 lat wczesniej wiec juz w 1989 go miala , nie mowiac ze zdarzyla stworzyc naped wiec musiala miec go duzo wczesniej do badan

pozatym co tarcza wypozycza sobie teserakt , ktory znika na 6 lat w przestrzeni , wypozyczyli jej takie narzedzie i nie wiedzieli gdzie ona pracuje , nikt jej nie sledzil

no jak dla mnie naciagane strasznie

ocenił(a) film na 5
roach22

roach... kropeczki się nie łączą. KM ma rzeczywiście miejsce w 1995 roku, ale ... wypadek w którym został rozwalony napęd "teseraktowy" miał miejsce 6 lat WCZEŚNIEJ, czyli w 1989 roku. W tym wypadku zginęła Mar-Vel i tesserakt utknął w laboratorium NAJPÓŹNIEJ w 1989. Czyli mamy piękną dziurę w chronologii.

descolada

Nie masz żadnej dziury w chronologii bo nigdzie nie ma informacji do kiedy Stark miał w rękach tesseract.

ewcia1912

Ja mam taką teorię, że Howard przekazał teserakt SHIELD albo Tarczy( jak kto woli). Jak wiemy z filmu Agenci SHIELD mają dostęp do Pegasusa
więc Teserakt mógł zostać jej przekazany do badań nad napędem nadświetlnym

Filip_Potera

Teoretycznie mozliwe ale przyjmujac fakt ze Avengers 1 Nick mówi do Kapitana ze Howard Stark go znalazł i nie wspomina nic na temat Kapitan Mar Vel miała go w swych rekach. Btw. Skoro na statku widział to czego zdolny jest tesserakt to czemu tak długo "Tarcza" nie umiała z nim sobie poradzić? Choć Fury wiedział jaka potencjalna moc ma tesserakt

ocenił(a) film na 8
ewcia1912

Przecież pierwszy Kap dzieje się kupę lat przez Kapitan Marvel

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones