PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=726490}

Kapitan Marvel

Captain Marvel
6,7 108 978
ocen
6,7 10 1 108978
6,4 40
ocen krytyków
Kapitan Marvel
powrót do forum filmu Kapitan Marvel

Nie wiem czy na moją ocenę nie wpłynęło najbardziej to, że co do filmu nie miałam kompletnie żadnych oczekiwań. Ale pierwszy raz w życiu wyszłam z kina po filmie Marvela kompletnie zadowolona. Nie było setki niesamowicie kolorowych postaci z wielkimi rogami albo fikuśnymi kostiumami co od razu razi w oczy i nadaje niepotrzebnego kiczowatego wydźwięku. Nie było tak niesamowicie dynamicznej akcji i wybuchów za wybuchem która sprawia, że po połowie seansu jesteś zażenowany. Zakończenie filmu, choć można było rozegrać je lepiej, pasowało do całości. Carol była zwyczajna. Nie rzucała żartami na prawo i lewo, nie dostawała ekstazy emocjonalnej w co drugiej scenie, nie łaziła w niewygodnym (byle jak najbardziej skąpym) stroju. Nie ryzykowała też swojego życia w każdej scenie i nie waliła na prawo i lewo żenującymi dialogami byle tylko dodać sobie wyrazu. I to było piękne. Film był zwyczajny i to jego największy plus. Rozwiązanie sytuacji - zadrapanie oka przez kota - genialne wyśmianie tłumaczenia każdej pierdoły podniosłymi scenami o poziomie emocjonalnym rodem z tanich romansów.
Wniosek, brak nudy, brak kiczu. Dla fanów przesadnie barwnych postaci - z takim nastawieniem nie będzie się dobrze oglądać więc odradzam. Dla ludzi zmęczonych Marvelem -polecam chociaż nigdy nie spodziewałam się że tak serdecznie polecę film o superbohaterach.

ocenił(a) film na 8
Zuzanna_Plucinska

A która superbohaterka chodzi w niewygodnym, zbyt skąpym stroju? Bo jesli dobrze sobie przypominam a czytam komiksy superhero to wszystkie mają praktycznie pełny spandex na sobie, no poza Wonder Woman bo to amazonka :)

ocenił(a) film na 7
Himiteshu

Ok rozumiem ze to najwazniejszy moment w moje wypowiedzi XD wiedzialam ze jak napisze na skróty to ktoś się przyczepi.
Ogólnie miałam na myśli głównie samą mocną seksualizację kobiet w kinematografii, szczególnie kinie akcji. I nie nie jestem w najmniejszym stopniu feministką tylko miło mi się patrzy jak główna bohaterka nie musi być nieziemsko seksowna, wygląda normalnie (porównanie jej kombinezonu do czarnej wdowy np.) I tak przy skapym stroju mialam na mysli w sumie Wonder Women I wiem ze ona nie jest z Marvela ale nie trzeba byc pol nagim zeby byc wyseksualizowanym na sile no ja sobie nie wyobrazam tych wszystkich epickich walk I po nich wygladac dobrze a co dopiero nosic kombinezon ktory wszystko uwydatnia, to po prostu przyjemne patrzec na osobę mniej odbiegającą od rzeczywistosci.

ocenił(a) film na 8
Zuzanna_Plucinska

Ale czemu idziemy tylko w jedną stronę - patrz jak wyglądają superbohaterowie w komiksach xD Zawsze szczupli, zawsze przesadnie umięśnieni, z idealnym ciałem i buziami, to dlaczego superbohaterki nie miałyby mieć fajnej budowy ciała z uwydatnioną pupą, szerokimi biodrami i dużymi udami? Mi to w zupełności nie przeszkadza i ba! Uważam ze w filmach i tak superbohaterowie są bardziej ludzcy, jakbys zobaczyla jakie oni proporcje mają w komisach to bys chyba nie czytala :P Ja od dzieciaka lubię superbohaterów i dla mnie to jest normalne ze tak wyglądają, to są super-ludzie jakby nie patrzeć, bogowie naszych czasów, ze współczesnych mitologii, oni mają tak wyglądać :) Bardzo ciekawie piszesz, więc zapraszam do dalszych dyskusji, nie tylko o tym :)

ocenił(a) film na 7
Himiteshu

Z superbohaterami tez sie zgadzam, ale tak jak mowie to nie jest cos co mnie razi w oczy az tak mocno, po prostu milo czasem dostac odmiane :) chetnie podejme dalsze dyskusje ;)

ocenił(a) film na 8
Zuzanna_Plucinska

Masz może skype'a? :)

ocenił(a) film na 7
Himiteshu

Nie mam ale chętnie podyskutuje pod innymi filmami :)

ocenił(a) film na 8

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones