PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=111024}

Kieszonkowiec

Pickpocket
6,9 3 601
ocen
6,9 10 1 3601
6,8 15
ocen krytyków
Kieszonkowiec
powrót do forum filmu Kieszonkowiec

Gorąco polecam

ocenił(a) film na 9

Filmy Bressona są nietypowe ze wzgledu na sposób w jaki traktuje aktorów. Otóż wyznawał on zasadę, że aktor to model, który ma oczy po to, by patrzec a usta po to, by mówić. Dlatego wcześniejsza wypowiedź, że ,,gra aktorska niespecjalna, sztuczne dialogi bez polotu'' jest w przypadku tego filmu zabiegiem śmiadomym. Widz, oglądając ,,Kieszonkowca'', musi pamiętać, że ,,aktorzy'' to naturszczycy, których zadaniem jest podporządkować się woli reżysera. Dlatego dialogii, jak i zachowanie postaci mogą drażnić, ale sam sposób pokazania złodziejskiego ,,fachu'' jest mistrzowski i warto zapoznać sie z tego typu kinem.

nikos

mimo iż pomysł na film genialny to jednak nie odpowiadał mi styl gry aktorskiej, wydała mi się sztuczna i totalnie nieprzekonywająca. co tu dużo mówić mimo że dosyć niedługi film wynudziłem sie jak mops :)




widocznie bresson nie dla mnie. niemniej jednak sięgnę po następne jego filmy. oceny wie wystawię... bo mógłbym być troche niesprawiedliwy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones