PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=571940}
7,0 1 540
ocen
7,0 10 1 1540
Kim bok nam Sal in sa eui Jeon mal
powrót do forum filmu Kim-bok-nam Sal-in-sa-eui Jeon-mal

Jak zwykle ktoś musiał spieprzyć tytuł dodając ten film. Mam nadzieje, że ktoś kto może to poprawić, zobaczy ten wpis.
Film nazywa się: "김복남 살인사건의 전말" czyli "Kim Bongnam sarin sagŏne jŏnmal"
Nie wiem czemu ktoś zastosował tutaj transliteracje zamiast transkrypcji i wpisał podzielony myślnikami potworek. Oczywiście pozostaje problem jakiej transkrypcji użyć, więc moim zdaniem(ponieważ film oficjalnie nie został wydany w Polsce) jako główny tytuł najwygodniej by było podać angielski "Bedevilled" albo wpisac po ludzku zgodnie z tłumaczeniem "Cała historia przypadku zabójstwa Kim Bongnam"

mikata

Cóż, nie wiem jak jest teraz ale jakiś czas temu przy "zgłaszaniu" filmu trzeba było podać oryginalny i oficjalny tytuł plus "wiarygodne" źródło(do tego anglojęzyczne, weryfikatorzy inne często odrzucali). Czyli w praktyce najczęściej musiał zgadzać się z tym na imdb lub gdy tam nie było to jakąś bazą typu hancinema, a tam właśnie tytuły niestety podzielone są na sylaby. Polskiego dosłownego tytułu nie można by dodać bo nie jest on oficjalny.
Z koreańskimi filmami czy też aktorami (często dublowanymi) zawsze był problem przez brak jednego sposobu transkrypcji, zresztą pewnie to się też innych języków, dlatego wg mnie najlepiej byłoby dodać możliwość dodawania tytułu, nazwisk w ojczystym alfabecie. Bo tak to bez względu na to czy z myślnikami czy bez to i tak można będzie taki tytuł zapisać na kilkadziesiąt sposobów.

ocenił(a) film na 9
mikata

Na filmwebie jest to zieane. Jest banda tardow ktora odrzuca dobre wpisy a dodaje byle jakie przeklejenia swoich znajomych zeby im si epunkty nabijaly. Potem te punkty mozna wymieniac na nagrody. Jak nie nalezysz do bandy to twoje kontrybucje z automatu odrzucaja a gowna soich kolezkod z automatu dodaja zeby im punkty nabijac.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones