PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=686639}
6,8 79 351
ocen
6,8 10 1 79351
4,8 4
oceny krytyków
Klucz do wieczności
powrót do forum filmu Klucz do wieczności

W trakcie oglądania trailera coś mnie naszło... Już gdzieś był motyw z przenoszeniem duszy do innego ciała. I to w jakieś polskiej produkcji. I już wiem. 'Pora mroku'. Pomijam, że PM to słaby film. Co wy o tym sądzicie?

ocenił(a) film na 7
Tosiek666

Mi przypominają się dwa filmy SF:
- mocno średni kanadyjski "Xchange" w którym przenoszenie jaźni między ciałami było sposobem na przyspieszenie podróży międzyplanetarnych;
- oraz całkiem niezły sensacyjniak z Arnioldem "6-ty dzień", w którym pojawił się motyw osiągnięcia nieśmiertelności poprzez klonowanie.

Tosiek666

Podobny motyw był w jednym z odcinków "Mrocznego Lustra". Warto!

ocenił(a) film na 7
Kubala_82

chyba czarnego? chodzi Ci o ten, w którym kobieta dostała w przesyłce kopię swojego męża, który był stworzony na podstawie ich wspólnych wiadomości, rozmów i filmików? jeden z najlepszych odcinków czarnego lustra.

madziusiaaq

Tak dokładnie. Pomyliłem tytuł, ale chodziło mi właśnie o to.
Dla mnie najlepszym odcinkiem był ten z kamerą w oku i kartą pamięci która zapisywała wszystko co się widzi.
Odcinek świąteczny też był świetny.

ocenił(a) film na 4
Tosiek666

byl pewien film w którym.... obejrzycjie twarze na sprzedaz... http://www.filmweb.pl/film/Twarze+na+sprzeda%C5%BC-1966-9412

ocenił(a) film na 7
Tosiek666

w życiu nie widziałam gorszego g...na. Pora mroku to jakiś żart. pełno niedociągnięć, absurdalnych niedociągnięć, które widać na każdym kroku. film bardziej bawi niż straszy. tematyka pokrewna, ale tak naprawdę tu liczę na coś naprawdę dobrego, choć może nie spodziewałabym się tego po tych 2 aktorach. może akurat się do nich przekonam i pokażą się z nowej, świetnej strony :)

ocenił(a) film na 7
Tosiek666

a ja proponuję film http://www.filmweb.pl/film/Deo+ge-im-2008-470781
też mamy do czynienia z przeniesieniem duszy starego człowieka do młodego ciała, no i zachęcam do oglądania znakomitego koreańskiego kina (kiedyś jak bym od kogoś usłyszał, że koreańskie kino może być najlepsze ever to bym wyśmiał go, ale naprawdę nie zniechęcajcie się do oglądania tego typu filmów, tylko dlatego że nie ma lektora i są tylko napisy)

ocenił(a) film na 6
Tosiek666

Motyw przenoszenia świadomości występuje np. w niedawnym filmie Transcendencja, czy też w nieco starszym Avatarze. No i jest badany przez masę naukowców na całym świecie, więc w sumie temat jest bardzo popularny ;)

Tosiek666

Z polskiego podwórka najlepszy film o przenoszeniu duszy to...

OPERACJA KOZA :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones