PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=297154}

Kochanice króla

The Other Boleyn Girl
7,1 105 585
ocen
7,1 10 1 105585
5,0 12
ocen krytyków
Kochanice króla
powrót do forum filmu Kochanice króla

Najbardziej zdziwiło mnie moje własne podejście do Henryka VIII w tym filmie ;). Jakoś tak go tutaj przedstawili, że wydaje się całkiem .... hmmm, no właśnie jak to ująć ... fajny? Może to nie najlepsze słowo, ale da się lubić pomimo wszystkiego co narobił. W pewnym sensie wydaje się nawet być ofiarą, a nie tym silnym, bezwzględnym monarchą jaki powstał w mojej głowie na podstawie opisów historycznych.
A Wy co sądzicie?

A tak ogólnie to film dobry, ale bez rewelacji czy też raczej bez zapierania tchu w piersi ;). To oczywiście tylko moja skromna opinia. Ślicznie mówią po angielsku (wiem, że nie dziwota) - uwielbiam słuchać tego "dworskiego" akcentu :D.

Ale polecam, bo jednak warto obejrzeć. I kostiumy są ładne.

ocenił(a) film na 7
catola

ja krola odebralem w 100 procentach negatywnie. Jak dla mnie byl postacia zalosna ktory mial tylko ochote poru....

ocenił(a) film na 7
hupcio

"Żałosny" - tak z tym się zgadzam (i wbrew pozorom nie do końca pewien czego chce, a i owszem pierwotne instynkty dyrygowały nim non stop). Ale mimo wszystko na tym filmie wydawał się być na jakiś tam swój sposób uczuciowy i zagubiony - co rzecz jasna nie powstrzymało go przed ścięciem Anny. I właśnie te dwa jego oblicza się, jak dla mnie, trochę kłóciły - ale było wedle reguły, że jest w nas i dobro i zło :). Zresztą to tylko subiektywny odbiór.

ocenił(a) film na 7
catola

Bardzo dobra spostrzegawczosc. Faktycznie krol z poczatku filmu, byl czlowiekiem lekko zagubionym, miejscami nie bardzo przypominal krola, a w koncowej wersji zdecydowanie i bez zadnego wachania karze kobiete dla ktorej tracil glowe, jakby ta decyzja byla dla niego malowazna

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones