PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=297154}

Kochanice króla

The Other Boleyn Girl
7,1 105 565
ocen
7,1 10 1 105565
5,0 12
ocen krytyków
Kochanice króla
powrót do forum filmu Kochanice króla

Może inaczej bym zareagowała na ten film jakbym nie przeczytała książki. Książka powaliła mnie
na kolana i teraz zaczytuję się w innych powieściach autorki. Film jest totalną klapą,nie oddaje
tego co w istocie w książce jest najważniejsze, czyli tego co jest się w stanie zrobić dla
osiągnięcia własnych korzyści. Rywalizacją między siostrami była tak pięknie opisana w
książce,natomiast w filmie tego zabrakło

ocenił(a) film na 5
azumi79

Zgadzam się.

ocenił(a) film na 7
azumi79

Jezu.. Przecież ta książka jest totalnym dnem.Na każdej stronie napisane jest to samo, przy używaniu podobnych (nierzadko tych samych!) zwrotów, i rozwiązań stylistycznych. Nie, nie, nie... W porównaniu z tą, jakże mierną, literaturą, film jest nawet dobry. Przynajmniej można popatrzeć na fajnych aktorów i wciągającą fabułę. Choć wspaniałe dzieło, to to nie jest. :)

ocenił(a) film na 6
zgaduj_kty

Ja przeczytałam tę książkę po angielsku i muszę przyznać, że czasami tłumaczenia nie umywają się do oryginału... szkoda że książka Ci się nie podobała bo ja nie mogłam się od niej oderwać...

ocenił(a) film na 9
azumi79

Czytałam książkę i również mnie zachwyciła. Co prawda w filmie nie ma wielu ważnych wątków, ale ja nie mam o to pretensji. Nie można w filmie oddać tego co w książce, przecież to kilka minut... To niemożliwe do wykonania. Patrzyłam więc obiektywnie i film to kawał dobrej roboty. Na prawdę miło się oglądało :)

ocenił(a) film na 9
averag

Oprócz tego niestety, że w książce Jerzy i Anna na prawdę ze sobą spali i nie dlatego, że Anna nie miała żadnego wyjścia tylko dlatego, że po prostu wzajemnie się sobą interesowali. Ten błąd mnie na prawdę uraził.

averag

A pod jakim tytułem jest książka i kto ją napisał?

ocenił(a) film na 9
Justa712

Philippa Gregory "Kochanice Króla" :)

averag

Aha, czyli tak samo, myślałam, że książka pod innym tytułem. Dziękuję bardzo :)

ocenił(a) film na 8
azumi79

Ja mam niestety inne odczucia... Bardzo rzadko zdarza mi się to mówić, ale - film "lepszy"

azumi79

W rzeczy samej, totalna klapa. Przede wszystkim dlatego iż, zabrakło bardzo ważnych wątków. Film nie umywa się do książki... niestety, a szkoda.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones