PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=297154}

Kochanice króla

The Other Boleyn Girl
7,1 105 565
ocen
7,1 10 1 105565
5,0 12
ocen krytyków
Kochanice króla
powrót do forum filmu Kochanice króla

Lubuję się w XVI-wiecznej historii, a sama postać Henryka VIII Tudora, a także i jego córki to mój konik, toteż po obejrzeniu "Dynastii Tudorów", postanowiłam skusić się i na "Kochanice króla". O ile zapowiadało się dobrze, o tyle całość... Nie przekonuje. Sama obsada nie do końca mi pasuje. Eric Bana nie pasuje mi do Henryka, ktory miał być niezbyt urodziwy (czego nie można powiedzieć o aktorze). Ciężko ogląda się także przez pewną fragmentaryczność akcji. Każda scena trwała może po minutę, pół i od razu jesteśmy przenoszeni do kolejnego przełomowego wydarzenia. Trzy razy na nie.
To co jeszcze przykuło moją uwagę to także moment, w którym akcja błyskawicznie przyspiesza. Nie wiem, może przysnęłam, ale brakło mi tu jakiejś przepychanki z papieżem i w końcu ogłoszenia aktu supremacji. Po prostu zostało powiedziane i tyle.
Na plus na pewno odwzorowanie życia tamtego okresu, a szczególnie chodzi mi tu o genialne kreacje! Niegdyś natknęłam się na jeden z portretów Anny Boleyn, na którym miała to typowe nakrycie głowy, co zostało zawarte i tutaj. Oczywiście, stroje noszone przez mężczyzn również zostały doskonale przygotowane, a sam Henryk wyglądał niemal jak ściągnięty z obrazu Hansa Holbeina.
Kolejnym takim plusikiem jest na pewno pokazanie tego, jak sytuacja wymykała się z rąk Annie i jak próbowała się ratować.

ocenił(a) film na 7
Yarmoftphilipp

Wydaje mi się, że nie chodziło w tym filmie o zaprezentowanie całej historii z jej wszelkimi zawiłościami, rozgrywką z papieżem itd., a o pokazanie losów rodzeństwa. I tego, jak ono postrzegało wydarzenia, w które zostało wplątane. Jest oczywiste, że w takim ujęciu wspomniane ogłoszenie aktu supremacji po prostu sprowadzi się do słów...
Akcja nie jest może zawrotna, ale kreacje aktorskie są znakomite. Odwzorowanie strojów i zwyczajów epoki rzeczywiście genialne.
Koniec końców 7 gwiazdek to sprawiedliwsza ocena.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones