PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=297154}

Kochanice króla

The Other Boleyn Girl
7,1 105 585
ocen
7,1 10 1 105585
5,0 12
ocen krytyków
Kochanice króla
powrót do forum filmu Kochanice króla

pokazuje jak anglia -moze w przypadkowy sposob wyzwolila sie spod wplywow watykanu -zrywajac z nimi jakokolwiek wspolprace zabierajac majatki ktore dostali od innych nierobow krolow itd
szkoda ze polacy 500l po tym przykladzie sami na to nie wpadna tylko daja sie doic obcemy panstwu i w imie prawa dajac im majatki i placac haracz- to chyba jakas hipnoza ogarnia ten nasz narod

ocenił(a) film na 8
tomek_66

Religia to jest

tomek_66

Znalazł się myśliciel, jedyny oświecony naszego narodu

tomek_66

Większej bzdury nie słyszałam niż te głupoty co tu wypisujesz...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
tomek_66

Właśnie tego ten film za bardzo nie pokazuje. I akurat uważam to za plus. :P Zwykle na historię Anny Boleyn patrzy się albo od strony konfliktu Anglia-papiestwo (np. "Dynastia Tudorów") albo po prostu od strony romansu jej z Henrykiem (choćby "Anna tysiąca dni"). Ten film oba wątki spycha na drugi plan, łącznie z postacią Henryka. Ważniejszy jest tutaj portret rodziny Boleyn, który - co ciekawe - pozwala przemycić zupełnie inny obraz Anny niż w wyżej wspomnianych filmach. Tutaj nie jest ona wyłącznie ofiarą spisków swojego wuja, a jej śmierć nie jest w pełni nieuzasadniona (w oskarżeniach o kazirodztwo jest bowiem "nutka" prawdy). Fakt faktem, że film przez to nieco się mija z historią, bo z tego, co mi wiadomo, Annę oskarżono o zdradzanie króla z większą ilością mężczyzn, nie tylko z bratem, ale to drobiazg. :P Jak to było z jej winą/niewinnością - w zasadzie nie wiadomo i pewnie nigdy już się tego nie da jednoznacznie ustalić.

P.S. Muszę to napisać: utwierdził mnie ten film w przekonaniu, że Scarlett Johansson to jedna z najbrzydszych aktorek w historii Hollywood.

ocenił(a) film na 10
Davus

A mnie utwierdził w przekonaniu, że Natalie Portman jest jedną z najpiękniejszych;)

Film jest boski, ze względu na postać Anny Boleyn, która osobiście fascynuje mnie jak żadna inna w historii. To doskonały przykład jak jednostka moze na zawsze zmienic losy kraju. I wydaje mi się, że akurat Anglia na tej zmianie zyskała.

tomek_66

'sekty watykańskiej" lol

on ci jest czterysta czterdzieści i cztery.

ps. każdą religię można nazwać sektą. Niektórzy nawet twierdzą, że religia jest zbiorowym złudzeniem i zwykłym majaczeniem szaleńca. No, ale ... "prawda jest jak dupa, każdy ma swoją"

tomek_66

Właśnie o to chodzi, że ten film nie pokazuje żadnego wyzwalania. Jest skupiony na Annie i jej siostrze. Król ma żonę, jest katolikiem a nagle zony nie ma, na niego jest nałozona ekskomunika i jest głową kościoła anglikańskiego. To wszystko się dzieje w ciągu 5 minut. Nie ma ani procesu, ani rozwodu- nic. Film jest o tym że królowi się bzykac chciało. A sam król też jest bardzo mało pokazywany w filmie. Wydaje mi się, że dużo lepszy był serial Dynastia Tudorów- tam było szerzej ukazane jak doszło do rozwodu i rozłamu kościoła.

użytkownik usunięty
alien_2

brawo alien_2...... :) zgadzam sie.

PS a tak i z drugiej strony nie zazdroszcze anglikom wojen religijnych
księzniczki marii która po tym piekle stała się Maria Krwawą, panny Askew, Jane Grey potem potem...powstania Cromwella.
A właściwie tylko dlatego bo jedna chciala posadzic swoj zad na tronie a drugi miał na nią ochote.

Głeboka geneza.

ocenił(a) film na 8
tomek_66

O tym filmie można powiedzieć wszystko, ale nie to, że ukazuje proces wyzwalania się spod władzy Kościoła. Produkcja nie ukazuje prawdy historycznej, w większości to wyobraźnia scenarzystów. Historia jest tylko tłem do ukazania zawiłych relacji na dworze. W rzeczywistości Anna Boleyn zginęła w wyniku spisku i po części dlatego, że król znalazł "lepszą" kandydatkę na żonę. A wszystkie dowody były najprawdopodobniej spreparowane. Anna była osobą troszczącą się o innych, pieniądze Kościoła chciała przekazać na cele charytatywne, przez co straciła życie. W filmie jest zimną, wyrachowaną kobietą bez żadnych granic moralnych. Jest różnica.
A jeśli chodzi o pojęcie sekty. Istnieje coś takiego jak uczucia religijne innych. Możesz być ateistą, muzułmaninem, anglikaninem, , czy wyznawcą jakichkolwiek innych przekonań. Szanuję to. Postaraj się więc uszanować katolików. Wiadomo, że poprzednie wieki pokazały, ze Kościół był instytucją zamkniętą na ludzi i omylną.Nikt nie jest idealny, ludzie mają wady. Ale czasy się zmieniają, każdy ma wolny wybór. Można być katolikiem bez tej całej otoczki dewocji. Wolność słowa i wyznania pozwala na istnienie Kościoła. To się nazywa demokracja.

użytkownik usunięty
Viola17

Dziekuje ci bardzo Violu17 za taką wypowiedz, własnie o to mi we wszystkich religijnych wątkach chodzi.
nie o to ktora religia jest wazna i mądra czy w ogole
ale o to by nienarzucac innym swojego zdania.

Viola17

Nic dodać, nic ująć. Film nie pokazuje w ogóle procesu zerwania z katolicyzmem. A był to bardzo złożony proces i prawdopodobnie małżeństwo króla było tylko wygodnym pretekstem.

tomek_66

Kończ waść, wstydu oszczędź! Pomijając wszelkie obrażanie uczuć religijnych, to powiedzieć, że Anglia się wtedy "wyzwoliła" od katolicyzmu to jak powiedzieć, że Niemcy za Hitlera "wyzwoliły się" od judaizmu. To jest po prostu niesmaczne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones