PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6805}
6,2 1 726
ocen
6,2 10 1 1726
Kocie ślady
powrót do forum filmu Kocie ślady

(jego twarz i gra - nieustannie na ekranie) oraz to, co staje się coraz ważniejsze, czyli urok tego, co minęło, ta Syrenka, ta moda, dawne szosy, domy, itd. Piękne plenery (jakże fotogeniczne jest Podhale!), piękne kobiety... A znakomita gra aktorów, nawet krótko pozostających w kadrze, praca reżyserska z nimi, zaowocowały ciekawym pogłębieniem psychologicznym postaci, ich wiarygodnością. Swoją drogą, jaka szkoda, że Gajos aktorsko tak długo był w odstawce, że "Janek" kładł się na nim cieniem...

Wydmin

akurat syrenka to jest umiarkowanie urocza :))) też lubię popatrzeć jak było-co nie znaczy,że tęsknię.

ocenił(a) film na 6
crstw70

Ja też nie tęsknię, nigdy bym się nie zgodził na powrót PRL, ale sentyment dotyczy tego, co było wtedy mimo PRL, co wiązało się z wewnętrznym przeżywaniem tamtego czasu.

ocenił(a) film na 8
crstw70

Ale zawsze to był polski samochód,a teraz nawet grabie z Chin importujemy.

Resfilm

Amerykanie importują z Chin ajfony a ty masz pewnie też jakiś chiński smartfon. i co z tego?

ocenił(a) film na 8
crstw70

Nie jestem Jankesem i mało mnie oni obchodzą i nie mam nawet telefonu komórkowego,bo nie jest mi o niczego potrzebny.Dlaczego zalewa nas chiński badziew to już inna sprawa, nie do dyskusji na forum filmowym.Jak dobrze pomyślisz to zorientujesz się o co chodzi.

Resfilm

No tak... Jak się nie ma do kogo gęby otworzyć to telefon nie potrzebny :)))

ocenił(a) film na 8
crstw70

Czyli jak chcesz do kibla pójść to dzwonisz do żony czy aby aktualnie w nim nie siedzi?A potem korzystasz z GPS w smartfonie,żeby do niego trafić?To uważaj żeby nie zdefekować w salonie jak będzie awaria sieci!

Resfilm

Pierdilisz...

ocenił(a) film na 7
Resfilm

lol :)

crstw70

"Amerykanie importują z Chin ajfony"

Obecnie, czyli 6 lat później, powoli z Indii (ok. 50% produkcji). I jakby nie patrzeć, to amerykański projekt, amerykański system, chipy z tajwanu. I jak widać to co najprostsze czyli składanie do kupy można sobie przenosić.
A śmietankę spija Apple i przy okazji zatrudnia bezpośredio w USA 130 000 nietanich pracowników (w przeciwieństwie do składaczy w chinach czy indiach).

ocenił(a) film na 7
Wydmin

Podpisuję się pod tym obiema rękoma. Film ma urok, tak jak mówisz aktorstwo nawet w przypadku epizodycznych ról pozostaje w pamięci. Prosty zwykły film, a jak zrobiony. Współcześni reżyserzy powinni brać przykład

ocenił(a) film na 8
chemas

Współcześni reżyserzy vide Vega powinni się zająć co najwyżej produkcją reklam pampersów albo środków na przeczyszczenie,ewentualnie videoclipów disco polo.

ocenił(a) film na 7
Resfilm

Dokładnie tak jak piszesz

Wydmin

Dla mnie sprawa była jasna od początku, gdyż jakiś czas wcześniej na jednym z dworców ojczystych będąc, nabyłem w czymś w rodzaju kiosku kryminalik PRLowski, z serii chyba z jamnikiem, czy z kluczem. Tak mnie wciągnął,że postanowilem obejrzeć film. Chyba nawet zdjęcia w książce były z Gajosem

rallycan

Ja też niedawno trafiłem na tę książkę (w koszu pewnego supermarketu, tak - ze zdjęciem Gajosa, za 2zł) i postanowiłem obejrzeć film. Sporo pozmieniali, dołożyli, zakończenie inne choć idea została. Fabuła w książce lepiej wyłożona, tutaj w filmie za dużo skrótów, uproszczeń i nie można się połapać... Ale jest klimat, no i Gajos z Jędryką :)

TomPL

Klimat, klimatem, ale ,mam wrażenie, że Trela mówił nie swoim głosem.
A nigdzie o tym ani śladu.

Piotr_Chojnecki

Pewnie, że nie swoim.
Swoją drogą - przedziwny zabieg, bo ma przecież wspaniały głos.
A nie był chyba nigdy artystą trupy wędrownej, żeby nie mógł wziąć udziału w postsynchronach z powodu tułaczki...

ocenił(a) film na 6
Piotr_Chojnecki

Też to zauważyłam, jak rowniez Alicja Jachiewicz. Zastanawiam się dlaczego taki zabieg jest stosowany, bo zauważam to dość często, np.w filmie Sami swoi w 1 czy 2 części Hancza też nie mówił swoim charakterystycznym przecież głosem, czy to wynika z jakiejs niedyspozycji głosowej danego aktora w tym momencie, a produkcja musi iść...

Ewiatko

Głos pod Hańczę podkladał Bolesław Płotnicki (pan Antoni z Alternatyw) dlatego,że Hańcza nie potrafił mówić odpowiednią gwarą, do drugiej części już się przygotował i mówi swoim głosem. Tak wyczytałem w jakimś wywiadzie z Sylwestrem Chęcińskim.

ocenił(a) film na 6
Fletcher666

Tak, znam glos i aktora Boleslawa Plotnickiego, ale dziekuje za objasnienie powodu :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones