PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1178}
7,2 134 739
ocen
7,2 10 1 134739
5,6 14
ocen krytyków
Kogel mogel
powrót do forum filmu Kogel-mogel

Plebejski humor (o ile można to nazwać humorem, bo w całym filmie są ze trzy sceny, przy których można się uśmiechnąć) i kiepski scenariusz. Do tego główna bohaterka bez charakteru - dyryguje nią ojciec. W ogóle można odnieść wrażenie, że kobieta bez zgody faceta nie może słowa powiedzieć. Ogólnie żenada.

doorshlaq

To jest jedyny dobry polski film komediowy jaki powstal. Bo z tym wszystkim co powiedziales wyzej to zgodze sie ze to jest w Samych Swoich.
A na wsi kiedys tak bylo. Ze to facet byl panem. Wielu z nich dalej taka mentalnosc zostala.

Angel_of_Music

Nie jest dobry, a tym bardziej "JEDYNY dobry".

doorshlaq

a poza tym znowu robisz to samo co na forum Skazany na bluesa "nie bo nie" i tylko ty masz racje.

doorshlaq

"W ogóle można odnieść wrażenie, że kobieta bez zgody faceta nie może słowa powiedzieć. " bo kiedys tak było, ale o tym także nie wiesz.. dziewczyna nie bardzo mogła sobie wybrać. ojciec powiedział i koniec.

michalzawiski

wiem, że tak było, czego i ty nie możesz pamiętać/wiedzieć, ale to nie znaczy, że mnie to nie irytuje, zwłaszcza w kiepskim filmie

doorshlaq

a skad wiesz , że nie moge wiedzeć czy pamietać, nie wiesz przeciez ile mam lat.

michalzawiski

ale naprawdę nie musisz mi tłumaczyć, jak było, nie jestem idiotą

ocenił(a) film na 7
doorshlaq

nie zartuj sobie. Rola Kasprzyk jest jedna z lepszych kobiecych rol w Polskich komediach. Scenariusz prsty, ale wysmiewajacy wszelkie stereotypy, od standardowego myslenia o wsi po wielkomiejskie yuppisowskie wyzsze sfery, razem z ich wszelkimi przywarami. Aktorsko film wyglada swietnie, nie smieje sie jak na serii "naga bron", ale ciagly usmiech w kacikach ust sie błąka. " ogóle można odnieść wrażenie, że kobieta bez zgody faceta nie może słowa powiedzieć" - uciekla z domu mimo zdania ojca, wiec o co chodzi? to ze trafila na obrotnego, charyzmatycznego goscia nie oznacza, ze jest ubezwlasnowolniona kura domowa.

ddddddombek

Mnie się uśmiech nie błąka, czuję zażenowanie przaśnością tego humoru dorównującą większości polskich kabaretów (a polskie kabarety są teraz w większości irytująco nieśmieszne).

doorshlaq

śmieszny jestes chołpie zestawiasz realia z przeszło 20 lat z teraźniejszością. Po co ci taki zabieg?

michalzawiski

a gdzie je zestawiam?

doorshlaq

naprawdę nie widzisz gdzie czy tylko udajesz?

michalzawiski

naprawdę widzisz gdzie czy tylko udajesz?

doorshlaq

chyba jednak nie widzisz.

michalzawiski

no nie, nie widzę. Zacytuj.

doorshlaq

Obvious troll is obvious.

nattfarinn

Za Wikipedią"
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia. Nie każda bowiem kontrowersyjna, poruszająca trudne zagadnienia i mogąca kogoś bulwersować wypowiedź jest zaraz formą trollingu."

doorshlaq

chcesz mi powiedzieć ze ty tutaj przedstawiasz niewygodne czy trudne zagadnienie, chłopie osmieszasz się jeszcze bardziej

ocenił(a) film na 7
doorshlaq

W sumie jednych smiesza kabarety, innych naga bron, jeszcze innych kogel mogel, a Ciebie pewnie jeszcze cos innego. Nie wszyscy musza sie nad tym zachwycac, ale dla mnie jest to zdecydowanie pierwsza dziesiatka Polskich komedii.

doorshlaq

moim zdaniem to raczej nie wiesz jak było w czasach do których ten film nawiązuje.

nadin2181

a skąd ten pomysł?

doorshlaq

piszesz że wiesz jak było, ale nie podajesz żadnych argumentów mało wiarogodny jesteś, mam ważeni że masz ni więcej niż 23 lata i nie miej niż 12

nadin2181

a jakie argumenty twoim zdaniem mam podać na to, że wiem, jak było? czy ktoś podał je przede mną?

doorshlaq

a czyli jak ktoś poda to dopiero zaczniesz.. smutne to.

ocenił(a) film na 8
doorshlaq

Moim zdaniem film jest godny uwagi, każdego kogo interesują polskie komedie. Obsada jest rewelacyjna! Główna bohaterka jest "bez charakteru", bo na tym polega jej urok i jej rola! Każda rola jest inna.. pozdrawiam : ))

linexxlily

Zgadzam się w stu procentach ! Film naprawdę godny uwagi! Zawsze chętnie do niego wracam.

ocenił(a) film na 8
doorshlaq

Film jest super
Autor tematu się nie zna

ocenił(a) film na 7
giovanni50

autor tematu powiedział, że nie jest idiotą. Proponuję jednak rozpatrzyć tę wypowiedź.
Film super ;)))

giovanni50

no pewnie, skoro ktoś ma inny gust od twojego, to musi się nie znac

doorshlaq

a widzisz ty na forach Skazanego na bluesa, gadasz , ze fani dżemu nie maja gustu, a przeciez mają inny gust od ciebie.

michalzawiski

ale oni mają gorszy gust, to co innego. inny nie musi oznaczać gorszy, ale może

doorshlaq

i znowu masz sie za lepszego. do ciebie to jednak nic nie dotrze

michalzawiski

nie mam się za lepszego, tylko za osobę z lepszym gustem

doorshlaq

ani lepszy nie jesteś( co juz udowodniłem gdzieindziej), ani lepszego gustu nie masz.

ocenił(a) film na 7
michalzawiski

Film przyjemny. Oczywiście nie można wszystkich filmów oceniać jedną miarą. A jak już się ocenia, to ocena jest subiektywna, więc takie dyskusje nie mają najmniejszego sensu. ;) Tak samo zresztą jak "dobry gust".

doorshlaq: To, że oglądasz tylko alternatywne filmy o wysublimowanej fabule, których do końca nie rozumie sam reżyser, nie znaczy, że masz "lepszy" gust ode mnie, bo na przykład lubię Ace'a Venturę ;) Raczej daje świadectwo braku elastyczności poczucia humoru (czyli właściwie braku poczucia humoru) i dystansu do rzeczywistości. Bądź sobie snobem, ale nie wciskaj tego innym na siłę. Tyle ode mnie, bo nie lubię karmić trolli. :p

psychospy

Oczywiście, że nie oglądam tylko filmów o wysublimowanej fabule, przecież sam możesz to zobaczyć na mojej liście ocen. Przykre jest tylko to, że nazywasz mnie trollem tylko dlatego, że coś krytykuję.

doorshlaq

bo jesteś troll

ocenił(a) film na 7
michalzawiski

@doorshlaq: krytykujesz z uporem maniaka, na siłę ;) Nie-troll już dawno dałby sobie spokój. W końcu o gustach się nie dyskutuje.

psychospy

Oczywiście, że się dyskutuje. Na tym polega każda rozmowa o muzyce, filmach i sztuce ogólnie. Jednym podoba się to, drugim tamto. Jedni lubią disco polo, drudzy Pendereckiego. Jedni mają gust lepszy, drugi gorszy. Nie wierzę, że nigdy nie krytykowałeś gustu jakiegoś dresiarza, słuchającego tandetnej szmiry.

michalzawiski

nic nie udowodniłeś. O moim guście zaś nic nie wiesz, już ci to tłumaczyłem.

PS. Zamknęli wątek, w ktorym cię ośmieszyłem, bo osiągnął już 1000 postów, więc tu cię poprawię: nie pisze się "metallici", tylko "Metalliki". Sprawdź to tutaj: http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=6609

doorshlaq

sam się osmieszyłeś w tamtym wątku swoją nie wiedzą.

michalzawiski

dobra, każdy może sobie przeczytać i zobaczyć, jak popisywałeś się swoją niewiedzą (nie pisze się "nie wiedzą", tak poza tym).

doorshlaq

tylko, że mądrzy luzie wiedzą, że jestes pa...c i tyle w temacie

michalzawiski

I to napisał gość, który ciągle spamuje, wyzywa, źle pisze po polsku i nie ma żadnych argumentów. Od tej pory cię ignoruję.

doorshlaq

Dowiedz się co to jest spam. Nie wyzywam tylko odpowiadam ci na twoim poziomie i nawet nie używaj słowa argument, bo jest ci ono obce.

użytkownik usunięty
doorshlaq

Pier.dol, pier.dol, ja posłucham. Bardzo sympatyczna historyjka, świetny filmik, mocne 7/10.

ocenił(a) film na 7

No właśnie sympatyczna historyjka. Ale komedią bym tego nie nazwał. Chyba, że boki zrywają przy tym ludzie słusznego wieku. Tego nie wiem.

doorshlaq

Ech, fajne polskie :) 9/10 również za to, że można to tyle razy oglądać;)

ocenił(a) film na 7
lukinrema

Zgoda, można oglądać wiele razy. Najlepiej do rodzinnego obiadu w niedziele i święta.

doorshlaq

Taki durszlak to może makaron odcedzać, a nie wypowiadać się na poważnym forum, jedna z lepszych polskich komedii a ty piszesz takie smutki?
Plebejski humor? Znalazł się Hrabia, co łajno zgrabia.
Ciekawe co ciebie śmieszy, może "Lody na patyku"?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones