PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=556985}

Kolejny rok

Another Year
6,9 6 292
oceny
6,9 10 1 6292
7,2 11
ocen krytyków
Kolejny rok
powrót do forum filmu Kolejny rok

ukazujący zwyczajne życie. Świetne kreacje aktorskie. Wprawdzie początkowo nie zrobił na mnie większego wrażenia (wręcz wydawał mi się nużący, monotonny, mało ciekawy), ale po pewnym czasie do mnie przemówił. Często o nim myślę, powracam do poszczególnych scen, przywołuję w pamięci sylwetki bohaterów. Zaskakujące...

ocenił(a) film na 7
Alpert

SPOLIER.
u mnie tak samo... Po obejrzeniu filmu nie odniosłam jakiegos mega wrazenia. Raczej uznalam zebyl troszke nudnawy, monotonny...
Ale teraz mam inne zdanie...
Nie wiem sama czy na pewno go dobrze zrozumiałam...
Na pierwszym planie stawiam rodzinę Gerri i samotną Merry...
Życie obu kontrastuje ze sobą wyraznie.
Film pokazuje rok z życia Gerri i jej rodziny . Generalnie nic sie nie dzieje, zycie jak życie, mają syna który z czasem znajduje sobie kobiete, umiera zona brata Toma, wspólne obiadki , wypady na działkę...Zycie jak życie.
Merry, samotna kobieta, rozwódka. Nie jest już młoda. Nie może sobie ulozyc zycia, znaleźć kogoś, upija sie winem. Z braku zajec i unikniecia spedzania czasu samotnie czesto odwiedza swoją przyjaciółkę co z czasem zaczyna przeszkadzac Gerry.
hmm...
Pory roku, w filmie dokladnie zaznaczone są pory roku, czyli przemijanie. U Gerri zycie toczy sie do przodu, u Merry stoi w miejscu, ( no moze nie w miejscu bo lata leca a u niej nic sie nie zmienia, jedynie coraz to bardziej popada w depresje).

Hmm.. Gra aktorska dobra. Najbardziej spodobala mi sie wlasnie Ruth Sheen :) Taka przyjemna (smieszna nawet z wyglądu :D ), sympatyczna, rodzinna, dobra zona, matka.
Bardzo fajnie wczuła sie w rolę.
No cóż , daje 7 bo ma cos w sobie ten film, nie zapomina sie o nim , caly czas gdzieś tam siedzi w głowie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones