PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6854}

Koszmar z ulicy Wiązów

A Nightmare on Elm Street
7,2 92 986
ocen
7,2 10 1 92986
7,2 23
oceny krytyków
Koszmar z ulicy Wiązów
powrót do forum filmu Koszmar z ulicy Wiązów

"Koszmar z ulicy Wiązów" z 1984r. to jeden z najbardziej znanych horrorów w kinematografii i to nie ulega wątpliwości. Gdyby oceniać ten film tylko pod kątem dramaturgii i całkiem udanych efektów jak na tamte czasy to zapewne byłby na wysokim miejscu. I do tego miejsca można by dać plus. Film jednak (jak mówi sam tytuł) jest o koszmarze (śnie) więc o czymś co się nie wydarzyło, (a prawie wszystkie sceny grozy są przedstawione jako sny) więc gdyby je wyciąć z filmu nic by z niego jako horroru nie zostało.
Abstrahując od naiwności w scenariuszach tego gatunku to w tym jest ich zbyt wiele - za wiele i to mnie irytuje.

ocenił(a) film na 9
Dziennik_Pokladowy

Nie bardzo rozumiem. "Koszmarem" nazywamy też czasami sytuacje w prawdziwym życiu. Rzeczy, które wolelibyśmy aby się nie wydarzyły. Oglądając ten film po raz pierwszy, widz nie wie przecież co jest snem a co jawą. I w tym jego siła. Nawet zakończenie pozwala na własną interpretację.

kamfpv

Zgadzam się, że "koszmarem" można, a nawet nazywa się pewne sytuacje w realnym życiu. Moja ocena tego filmu zapewne jest spowodowana tym, że oglądałem go dopiero pierwszy raz, ale przed "Koszmarem..." widziałem inne filmy grozy i pewnie dlatego "Koszmar..." nie powala mnie na kolana. Co do zakończenia to jest ono "typowe" jak dla filmów z tego gatunku, aby twórcy mieli "pretekst " do nakręcenia kolejnej części.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones