PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6857}

Kotka na gorącym, blaszanym dachu

Cat on a Hot Tin Roof
7,9 20 876
ocen
7,9 10 1 20876
8,2 14
ocen krytyków
Kotka na gorącym, blaszanym dachu
powrót do forum filmu Kotka na gorącym, blaszanym dachu

Film jest cudowny, świetny, wspaniały....... Teraz już nie ma takiego kina, takich charyzmatycznych aktorów.
Zarówno Paul Newman jak i Elizabeth Taylor stworzyli niesamowite kreacje. Od niego niemal przez cały film bił erotyzm i ta pewność, że gdyby tylko chciał, wręcz na kiwnięcie palca miał by ją. Kotka uwodziła, powalała urodą i wzruszała swoją niezłomnością w zdobyciu miłości mężczyzny, którego kochała.
Takich filmów się nie zapomina.

ocenił(a) film na 8
calineczka321

Nie zgadzam się z Tobą. Obecnie też są reżyserzy wrażliwi na relacje międzyludzkie (przykładów nie podam, bo to nie moje kino), a tym bardziej aktorzy wczuwający się w swoje role (Al Pacino, Jack Nicholson, Christian Bale, Jeremy Davies). Obecnie produkcje rozrywkowe są jedynie szerzej promowane, co przekłada się na ich ilość i co owocuje też ciągłym ich wzbogacaniem o wartości artystyczne cechujące kino ambitniejsze. Dzisiaj za dobrym kinem trzeba zwyczajnie trochę dłużej pochodzić.

Natomiast ja samego filmu nie odbieram jako coś cudownego. Film ma świetnie zarysowane postacie, bardzo dobrych aktorów, ale całość osłabiło parę postaci, a mianowicie rodzina pierworodnego syna. Zachowanie dzieci i niekiedy samej żony było jak na mój gust trochę zbyt przerysowane. Sama sytuacja z papierami w finale też wydała mi się idiotyczna.

Film jest godny uwagi, ale dzisiaj te detale mogą drażnić. Jak początek filmu mnie zaintrygował, tak scena powitania na lotnisku mnie rozczarowała. Jednakże film wciąż pozostaje dziełem bardzo dobrym. 8-9/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones