PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=568216}

Król Artur: Legenda miecza

King Arthur: Legend of the Sword
7,0 111 169
ocen
7,0 10 1 111169
6,0 24
oceny krytyków
Król Artur: Legenda miecza
powrót do forum filmu Król Artur: Legenda miecza

Jestem fanem reżysera, aczkolwiek konwencja luzackiego fantasy do mnie nie trafia. Audiowizualna otoczka stanowi dla mnie mimo wszystko tło do samej historii, która w tym wypadku jest potraktowana po macoszemu. Owszem był klimat fantasy, ale bardziej taki, który się kojarzy z gier komputerowych niż z książek bądź kanonicznych filmów fantasy - Excalibur czy nawet LOTR. W moim odczuciu (jest to zdanie subiektywne) fantasy = patos, a w tym filmie walka o tron była dla Artura wręcz zabawą (jak się uda to fajnie, nie - trudno), główny antagonista to w zasadzie bezradny głupiec, a każda śmierć była tylko beznamiętnym mgnieniem. Zabrakło tajemniczości (nie tajemnicy), mroku, zidentyfikowania się z którymkolwiek bohaterem - po prostu klimatu tradycyjnego fantasy. Film ogląda się jak teledysk i o ile przy "Porachunkach" czy "Przekręcie" to się sprawdza, to w tym przypadku zdecydowanie zubaża potencjał całej legendy. Wychodzi na to, że dobre fantasy ostatnimi laty to tylko "Gra o Tron".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones