PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31039}

Król tańczy

Le roi danse
7,3 1 593
oceny
7,3 10 1 1593
Król tańczy
powrót do forum filmu Król tańczy

Nie ma co sie tak to muzyko zachwycać.... może i jest ładna ale nudna i monotonna:/A film taki sobie... Aktorów brzydszych to tak nawiasem chyba nie było ;]

anett94

ja pierdolę, ale wypowiedź na temat filmu!

ocenił(a) film na 8
anett94

Młody Lully był piękny.
Muzyka ładna ale nudna i monotonna - nowy oksymoron?
"...tak to muzyko zachwycać" - niski mamy dziś poziom wyedukowania niektórej młodzieży; podejrzewam, że ona nic nie czyta, nawet komiksów :(

ocenił(a) film na 6
guerrero

"muzyka ładna ale nudna i monotonna" ?!
a Rihanna nie jest monotonna? czy inni tacy popularni piosenkarze i piosenkarki?
muzyki barokowej nikt już nie docenia, to smutne :(
film ujdzie, ale i tak Farinelli o niebo lepszy ;]

ocenił(a) film na 10
anett94

Jeden z bardziej bezsensownych postów, jakie widziałem na Filmweb.

Muzyka cudowna. Wprawdzie bardziej wolę francuski barok w wykonaniu Jordi Savalla, ponieważ ma dużo większą siłę ekspresji i dynamikę wykonania, jednak utwory Lully w aranżacji Musica Antiqua Köln (chociaż mniej "drapieżne") także mają swój niepowtarzalny urok. Natomiast fragmenty oper Isis, Armide i Amadis to po prostu majstersztyk.

Zarzut dotyczący urody aktorów jest tak kuriozalny, że po prostu brak mi słów. Po pierwsze aktor (za wyjątkiem odtwórców ról amantów) wcale nie musi być piękny. Ma mieć przede wszystkim doskonały warsztat (taka Glenn Close wcale nie jest pięknością, ale aktorką jest wyśmienitą). Po drugie, to stwierdzenie to jest poza tym zupełnie fałszywe. Benoît Magimel i Boris Terral są bardzo przystojni, a Cécile Bois i Claire Keim to niezwykle piękne kobiety. Magimel i Keim są ponadto bardzo dobrymi aktorami (Terral i Bois widziałem wyłącznie w Król tańczy, więc trudno mi się na ich temat wypowiadać).

Film posiada ponadto świetne zdjęcia, ciekawe układy choreograficzne, sprawnie opowiedzianą historię władzy, namiętności, małostkowości i dworskich intryg. Naprawdę rewelacyjny i jedyny w swoim rodzaju. Jeden z moich ulubionych.

Niestety nigdzie nie mogę znaleźć dobrego wydania DVD. Na francuskim Amazon są wprawdzie do dostania płyty z dźwiękiem DTS, niestety brak nawet angielskich napisów (że o polskich nie wspomnę), a ja zupełnie nie znam francuskiego :(

ocenił(a) film na 10
gramin

Brawo za bardzo dobrą wypowiedź ! Film jest świetny.

A co do opinii anett94 to sądzę, że King_SX w sposób dosadny i lapidarny powiedział wszystko.

ocenił(a) film na 9
gramin

Zgadzam się w 100% z wypowiedzią. Ten film, to wspaniała synteza sztuk!

ocenił(a) film na 9
anett94

och ty dzielna brzydulitko... :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones