PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=298364}

Królowie nocy

We Own the Night
7,0 31 867
ocen
7,0 10 1 31867
7,0 8
ocen krytyków
Królowie nocy
powrót do forum filmu Królowie nocy

dzisiaj po raz drugi włączyłem canal+, żeby obejrzeć ten film. za pierwszym razem zasnąłem (co zdarza mi się nierzadko).

nie napisałbym tego tematu, gdyby film był tak dobry, jakim wydawał mi się przez prawie cały czas. bez przesadnego dramatyzowania, widowiskowości. oglądałem świat, który był wiarygodny i szczery. dlatego cholernie zdziwiło mnie, co też filmowcy wymyślili na koniec. już kiedy zobaczyłem bobby'ego goniącego z bronią wśród zbóż, pomyślałem CO TO NIBY MA BYĆ? potem sprawiedliwość na własną rękę, skrucha na twarzy narkotykowego giganta, klęczącego na kolanach...

sprowadzili to do opowieści o zemście z wyniosłym finałem. ja film bym skończył (trochę mnie zdziwiło, ze idzie dalej), kiedy bobby wstępuje do policji.

oprócz tego, scena, w której pokazują phoenix'owi biznes (wejście policji i wszystko dzieje się przed), jest nakręcona naprawdę zajebiście. serce mi zaczęło mocniej bić, co chyba nie zdarza (mi) się jakoś zbyt często.

donkichot3

Ruska miał jak na widelcu, zemsta była na wyciągnięcie ręki, a determinację miał ogromną. Wystarczył tylko impuls - nam się to nie zdarza?
Zdaje mi się, że Rusek gdy klękał był już zraniony, a napewno oparzony.

Zadaje sobie pytanie czy Bobby i jego brat Joseph byli mniej utalentowanymi strategami, spryciarzami i cwaniakami czy poprostu ich życie zostało przedstawione w sposób bardziej realistyczny niż życie Jackiego Dinorscio, Johna Dillingera, Franka Lucasa, detektywa Richiego Robertsa i wielu innych sięgając do starszych filmów.
Odnoszę wrażenie, że Ci wszyscy to bohaterowie, ikony, herosi natomiast Bobby i Joseph to zwykli ludzie tacy jak my. Bobbiego ruscy nie całowali i przytulali gdy do nich przyszedł (a raczej go przytargano).
Po tym filmie powiedziałem sobie: "chyba jednak nie zostanę gangsterem".
Film godny oglądnięcia - obowiązkowo dla sympatyków tej tematyki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones