PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6866}
6,2 339
ocen
6,2 10 1 339
Kraj świata
powrót do forum filmu Kraj świata

Naprawdę ten film to zapomniana perełka. Surrealistyczny klimat, a jednocześnie bardzo polski. Ma coś z tego obłąkańczego tańca z Wesela Wyspiańskiego, Salta Konwickiego czy Jak daleko stąd jak blisko tego ostatniego. Polacy sa za bardzo na południe żeby być otępiałymi mieszkańcami północy, a za bardzo na północ żeby cieszyć się życiem, stąd taki ćmi, obłąkańczy marazm. Wczoraj widziałem film po raz pierszzy w życiu. Bałem się głównych ról Lubaszenki i Nowickiego, bo nie przepadam za nimi, ale zagrali "nieco obok", tak jak nieco obok był cały film. Były i wątki groteskowe jak zestawienie pieśni solidarnościowych z genialnym kibicem Śląska : "To my, kibice Śląska,
Zna nas cala Polska.
Za Śląsk, za WKS,
Pójdziemy aż po życia kres!" To też słyszałem pierwszy az w życiu:)
Polecam!

ocenił(a) film na 9
Przypalowiec

Aha, no i murzyn Żmijewski:)

ocenił(a) film na 5
Przypalowiec

A mi to nieco przypomina film Skolimowskiego "Bariera" (też z Nowickim). No takie wrażenie miałem.
Teraz Śląsk jest mistrzem, ale takich piosenek już w filmach nie śpiewają (a że to Braciak śpiewa to bym się nie spodziewał). Ciekawe spojrzenie na politykę tamtych czasów (teraz nie do pomyślenia. żeby taki film nakręcić).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones