Blood Work

plakat - Krwawa profesja (2002)

opisy filmu

(4)
 • Emerytowany agent FBI, Terry McCaleb (Clint Eastwood), który niedawno przeszedł operację transplantacji serca, zostaje wynajęty przez Gracielę Rivers (Wanda De Jesus) w celu zbadania okoliczności śmierci jej siostry, Glorii, która zbiegiem okoliczności była dawcą serca dla McCaleba. W trakcie śledztwa wychodzi na jaw, że morderca, który upozorował śmierć Glorii na przypadkowe zabójstwo podczas włamania, może być seryjnym zabójcą, którego Terry poszukiwał przez lata pracy w FBI. Podstarzały i wycieńczony życiem, nie posiadający prawa jazdy McCaleb, który marzy o spokojnej starości spędzonej na jachcie przycumowanym do przystani w Los Angeles, odnajduje w sobie jednak siłę, aby odnaleźć mordercę.

 • Terry McCaleb (Clint Eastwood) jest emerytowanym pracownikiem FBI. Lata pracy dla tej instytucji zrobiły swoje – Terry właśnie przeszedł operację transplantacji serca. Pacjent pozostaje pod bacznym okiem swego kardiologa – dr Bonnie Fox (Anjelica Huston). Nadzór jest konieczny, bowiem Terry nie przywykł do bezczynności i ograniczeń. Zamieszkuje na łodzi i próbuje zapomnieć o pracy.
  Dwa lata przed tymi wydarzeniami Terry prowadził dochodzenie w sprawie pewnego morderstwa. Nie udało mu się wykryć sprawcy, a po jego przejściu na emeryturę śledztwo przejął ktoś inny. Sprawa jednak niespodziewanie wraca do Terry’ego. Zgłasza się do niego Graciella Rivers (Wanda de Jesus), siostra jednej z ofiar mordercy. Kobieta nalega, by detektyw poprowadził prywatne śledztwo i oferuje mu swą pomoc. Terry najpierw odmawia, ale kiedy dowiaduje się, że jego "nowe" serce pochodzi od siostry Gracielli, postanawia wrócić do sprawy.
  [opis dystrybutora]

 • Terry McCaleb (Clint Eastwood) to emerytowany pracownik FBI. Lata pracy w ciągłym stresie i napięciu odcisnęły piętno na zdrowiu Terriego. Właśnie przeszedł operację transplantacji serca i pod bacznym okiem swego kardiologa, dr Bonnie Fox (Anjelica Huston), wraca do zdrowia. Zmęczony życiem, podstarzały detektyw marzy już tylko o spokojnej starości spędzonej na łodzi, którą zamieszkuje.
  Jednak pewne wydarzenia zmuszą Terriego do zmiany planów. Terry zostaje wynajęty przez Gracielę Rivers (Wanda De Jesus), aby zbadał okoliczności śmierci jej siostry. Początkowo detektyw odmawia, ale kiedy dowiaduje się, że jego "nowe" serce pochodzi właśnie od siostry swej klientki, zmienia zdanie.
  Okoliczności zabójstwa, które pozwalają myśleć, że było to przypadkowe zabójstwo podczas włamania, okazują się być tylko pozorne. Terry odkrywa, że zabójstwo mógł popełnić seryjny morderca, którego bezskutecznie poszukiwał przez ponad 2 lata. Terry zrobi wszystko, żeby tym razem morderca mu się nie wymknął...
  [opis dystrybutora]

 • Emerytowany dyrektor FBI Terry McCaleb (Clint Eastwood) poddał się operacji przeszczepu serca. Wkrótce zostaje wynajęty do zbadania okoliczności śmierci dawczyni jego serca. Nabiera podejrzeń, że mogło to być seryjne morderstwo popełnione przez kogoś, kogo usiłował złapać pracując w FBI.