PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=537246}

Kumba

Khumba
5,9 6 778
ocen
5,9 10 1 6778
Kumba
powrót do forum filmu Kumba

Tworzą film o zebrze w roli głównej, nie mając pojęcia o tym zwierzęciu... Zebra bez pasków?
Wtedy tam, gdzie nie ma pasków, byłaby czarna, ponieważ "to białe" to są paski, więc zebra w tej
animacji miała ich bardzo dużo! Teraz każde dziecko, które pójdzie na ten film, będzie myślało, że
paski zebry są czarne...

Wikipedia: "Zebra – ssak z rodziny koniowatych charakteryzujący się obecnością białych pasów
na czarnej sierści. Początkowo wierzono, że zebry mają białą sierść z czarnymi pasami,
ponieważ niektóre zebry mają białe podbrzusza. Badania embriologiczne dowiodły jednak, że
kolor tła zwierzęcia to czarny, białe paski i brzuchy są dodatkami, powstałymi wskutek różnych
czynników."
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zebra

ocenił(a) film na 6
isiu1

Rodzic zawsze może wytłumaczyć dziecku, że jest to wada genetyczna. Wystarczy niewielka zmiana w kodzie DNA i już mamy na odwrót z małymi niedociągnieciami. Dobrze, że paski nie były np niebieskie albo jeszcze innego koloru. hehehe
Wystarczy wyszukać zdjęć na google: "albinos zebra" - i wszystko jest jasne.

ocenił(a) film na 4
isiu1

http://zapytaj.onet.pl/Category/026,001/2,24367423,Zebra_jest_biala_w_czarne_pas ki_czy_czarna_w_biale_paski.html

Jak widać postąpiłoby tak większość ludzi. Ludzie wychodzą z założenia, że skoro brzuchy mają białe, to są białe w czarne paski. Kto by się trudził, żeby poszperac, poszukać czy wejść i przeczytac wikipedię ;)

ocenił(a) film na 7
isiu1

Nie każdy wnikliwie bada każde stworzenie, jedni mogą wiedzieć, drudzy nie, ale jak inaczej mieli by nazwać to zjawisko w animacji skierowanej do najmłodszych? "Zebra z nadmiarem białych pasów w okolicy zada"? My jako dorośli zrozumiemy przesłanie, ale młodszy widz już nie za bardzo. To ma być chwytliwe dla dzieci. Każde dziecko jest wzrokowcem i dla dziecka zebra to stworzenie w paski, nie będzie rozwodziło się nad tym czy jest czarna w białe paski czy biała w czarne paski.

Poza tym, gdy mama zebra opowiada Khumbie legendę o magicznym źródle, twórcy przenoszą nas do wizji tej legendy, gdzie widać jak czarna zebra wchodzi do źródła, po czym wychodzi w biało-czarne pasy. Stojące obok niej zebry nie są białe, tylko czarne, a po wyjściu ze źródła również przybierają umaszczenie jak ta pierwsza. Więc nie jest to może taka wielka "pomyłka" ze strony twórców.

isiu1

Czyli rozwiązany został dylemat Marty'ego z filmu "Madagaskar", gdzie zastanawiał się czy jest czarny w białe, czy biały w czarne paski. Pasuje to do rasistowskich poglądów kreującego tą postać Chrisa Rock'a.
A swoja drogą zdarzyło mi się kiedyś widzieć srokę o inwersji kolorystycznej. Tułów miała czarny, a skrzydła, ogon i głowę jasnoszare. Pokrój ptaka i skrzeczący głos wykluczają raczej pomyłkę.

ocenił(a) film na 7
bazant57

Dawno to pisaliście, ale może też odpowiem. Jak dla mnie to żaden problem, że ta zebra była bez pasków, nie traktujcie wszystkiego tak dosłownie ;p Dziecko pewnie też nie potraktuje, a jak tak, to można wytłumaczyć o co chodzi. Szczerze mówiąc dziwi mnie niska dosyć ocena tej animacji, ja dałam 7 i moim zdaniem spokojnie na tyle zasługuje, ciekawa, dosyć zabawna, niosąca przesłanie, by nie wstydzić się jak jest się innym, bo początkowo ludzie może nie zrozumieją, ale z czasem mogą też zaakceptować, polubić, a inny nie znaczy gorszy.

monika220

To miała być ironia...

ocenił(a) film na 7
bazant57

Wybacz, źle zacytowałam, powinnam na samej górze, bo to nie było do Ciebie, tylko bardziej do islu1.

isiu1

Z jednej strony to masz rację, zaś z drugiej to i tak już jest za dużo tych czarnych małp w filmach amerykańskich

isiu1

w opowieści jego mamy zebry były czarne, a po wyjściu z tej magicznej wody miały białe pasy. trzeba zwracac uwage na szczegoly, a nie sie czepiac. dziekuję za uwagę, do widzenia.

isiu1

To samo sobie pomyślałam, tylko mnie się przypomniało okapi, które jest czarne czy ciemnobrązowe, i tylko w niektórych miejscach ma białe paski, np. na nogach

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones