PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=669}
7,2 5 678
ocen
7,2 10 1 5678
6,6 7
ocen krytyków
Kundun życie Dalaj Lamy
powrót do forum filmu Kundun - życie Dalaj Lamy

Nagrodzony Pokojową Nagrodą Nobla bohater biografii, żyjący w ciąż podejmuje bierną walkę o pokój. Tak odbieram ten film. Absolutnie nie można inaczej go odebrać. Brak w nim tajemniczych niedomówień, poetyzmu. Są fakty, które składają się w portret Kunduna, człowieka, który ma stać się dla innych łodzią, mostem... W warstwie rzemieślniczej jest zwyczajny, prosto, szablonowo skonstruowany i niestety nie zachwycił mnie. Możliwe, że zbyt wiele wiem na te tematy. Jedynie to co zrobiono z ciałem ojca Kunduna mnie zdziwiło.
Czy Wy też odczuwacie, że film jest listem Dalaj Lamy, próbą szukania sprawiedliwości przez osąd historii?

CicheBaBum

Tak sobie czytałam te fora... Piszą użytkownicy, że "artystyczny"... Nie, właśnie realistyczny do bólu. Brak w nim niedomówień, tajemniczości. Dla mnie to pokazanie zwyczajów, kultury i niestety w filmie brak mistycyzmu, "magii". Jest to biografia, list. Dla kogoś kto interesował się tą tematyką- nuda:-). W warstwie rzemieślniczej brak zgrabnych ozdobników. Niestety. Ale też miał być tak oszczędny w nich jako spójny z ideą buddyzmu. Zachwyt może wzbudzać u widzów, którzy nic nie wiedzą o historii Azji. Do nich jest dedykowany.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones