PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=92373}
6,7 412
ocen
6,7 10 1 412
7,3 3
oceny krytyków
La Ragazza che sapeva troppo
powrót do forum filmu La Ragazza che sapeva troppo

Alphabet killer

użytkownik usunięty

Solidny kryminał w starym stylu, wyraźnie inspirowany dokonaniami Hitchcocka i powieściami Agathy Christie.
Mamy więc tajemniczego mordercę, którego widzimy dopiero na samym końcu i dlatego ten film nie jest typowym giallo (nie ma też pokazywanych morderstw). Mamy zagadkę do rozwiązania i właśnie na niej skupia się cała akcja. Wszystko przyprawione niezłą muzyką i dawką suspensu, nie brakuje tu scen trzymających w napięciu.
Jednak znajdą się też wady jak np. aktorstwo, które nigdy nie było mocną stroną u Włochów oraz sam finał historii, niezbyt zadowalający, ale całościowo film wypada dobrze, warto się z nim zapoznać.

Hej mam pytanie, szukam pew ego filmu, ktory bardzo dawno temu oglądałam jedyne co z niego pamietam to to, ze kobieta ktore miały byc zamordowane, uliczny muzyk grał na skrzypcach. Czy w tym filmie jest taki motyw?

użytkownik usunięty
caligulaam

"kobieta ktore miały byc zamordowane, uliczny muzyk grał na skrzypcach"
Nie bardzo rozumiem to zdanie. W każdym razie w tym filmie nie ma żadnego motywu ulicznego skrzypka.

Dzięki za odp. Slownik nie zawsze wstawia mi znaki diakrytyczne . Powinno być; kobietą, które miały być zamordowane, uliczny muzyk grał na skrzypcach.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
caligulaam

Pamiętam te sceny ze skrzypkiem.
Od kilku dni myślę w jakim to filmie było. Może któryś stary Sherlock Holmes? Byłbym wdzięczny za tytuł.

krdor

tez chętnie bym dowiedziała. Sęk w tym, że bardzo nie wiele pamiętam z tego filmu.
Oprócz tego skrzypka, i że grał ofiara przed zamordowaniem niejako zwiastował zbrodnie, która niebawem i niechybnie nastąpi.
Wydaje mi się również, że film był czarno-biały, choć może tylko telewizor był czarno-biały.

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
caligulaam

Po przemyśleniu (na Słowacji na feriach

ocenił(a) film na 9
krdor

[nie dopisała mi się reszta] ... wydaje mi się, że to
przygody Sherlocka Holmesa z B. Rathbornem,

ocenił(a) film na 9
krdor

Dobrze myślałem '
http://www.filmweb.pl/film/The+Adventures+of+Sherlock+Holmes-1939-115312
to jest ten film. Obejrzałem fragment. Melodia , która była grana to inkaska pieśń pogrzebowa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones