PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=92373}
6,7 412
ocen
6,7 10 1 412
7,3 3
oceny krytyków
La Ragazza che sapeva troppo
powrót do forum filmu La Ragazza che sapeva troppo

do filmu podchodziłem ze sporym dystansem, mimo że bardzo cenię Bave za jego kapitalne "Cani Arrabiatti" w pamięci miałem inne filmy Mario z lat 60' które, oprócz "Black Sabbath", średnio przypadły mi go gustu... nie spodziewając się jakiegoś wielkiego dzieła bardzo miło się rozczarowałem. Film jest po prostu kapitalny! Świetny styl Bavy, wspaniałe kadry, wiele trzymających w napięciu scen i fantastyczny finał z bardzo ciekawą postacią czarnego charakteru. Wszystko bardzo dobrze się ogląda mimo że dosyć szybko mozna było domyślić się tożsamości mordercy. Rasowy kryminał inspirowany (ale nie kopiowany!) filmami Hitchcocka i powieściami kryminalnymi wielkich pisarzy tego gatunku. Film który w moim osobistym rankingu gialli ustawiłbym tylko za dziełami Dario Argento... szkoda że inni włoscy reżyserzy tego gatunku nie inspirowali się Bavą, niestety ale poza twórcą "Profondo Rosso" żaden z reżyserów nie potrafił nakręcić czegoś tak dobrego czy lepszego niż "La Ragazza che Sapeva Troppo"...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones