Lokator

(1976)

Le locataire

Imigrant wprowadza się do mieszkania, w którym poprzednia lokatorka popełniła samobójstwo. Z czasem zaczyna nabierać przeświadczenia, że sąsiedzi spiskują przeciwko niemu.

pokaż:
 oceń grę aktorską:
Roman Polański Roman Polańskijako:Trelkovsky
Roman Polański jako Trelkovsky
Isabelle Adjani Isabelle Adjanijako:Stella
Isabelle Adjani jako Stella
Melvyn Douglas Melvyn Douglasjako:Pan Zy
Melvyn Douglas jako Pan Zy
Jo Van Fleet Jo Van Fleetjako:Pani Dioz
$related.related Bernard Fressonjako:Scope
Bernard Fresson jako Scope
Lila Kedrova Lila Kedrovajako:Pani Gaderian
Claude Dauphin Claude Dauphinjako:Mąż przy wypadku
Claude Piéplu Claude Piéplujako:Sąsiad
zobacz pełną obsadę

ocena aktorów w filmie

Roman Polański jako Trelkovsky
Roman Polański jako Trelkovsky
8,8 32 głosy
Isabelle Adjani jako Stella
Isabelle Adjani jako Stella
8,2 12 głosów

Imigrant Trelkovsky wynajmuje mieszkanie we Francji, w którym parę dni wcześniej popełniono samobójstwo. Z czasem Trelkovsky zaczyna podejrzewać swoich sąsiadów o zmowę. Uważa, że chcą go zmienić w poprzednią lokatorkę, by także popełnił samobójstwo. Fantastyczne studium schizofrenii.

  • Romana Polańskiego lubię zarówno jako reżysera, jak i aktora. Podoba mi się ten mrok, który czai się w jego filmach, ta tajemnica, poufność, a przede wszystkim, jakże interesująca, tematyka ludzkiej psychiki - skupienie się na jej działaniu, ... czytaj dalej

    zdaniem społeczności pomocna w: 100%

pozostałe informacje

muzyka:
zdjęcia:
na podstawie:
boxoffice:
  • $1 924 733 w USA
studio:
  • Marianne Productions
inne tytuły:
(więcej...)
  • Kiedy Trelkovsky rozpakowuje swoje rzeczy po wprowadzeniu się do mieszkania, widać odbicie jednego z członków ekipy w lustrze przy kuchennym zlewie, a potem widać jeszcze dwóch w lustrze szafy, gdy Trelkovsky je otwiera.
  • Kiedy Trelkovsky wraca do swojego mieszkania po zakupieniu pary kobiecych butów i peruki widzimy, że peruka różni się od tej, którą widzimy w momencie zakupu. Wypakowuje ciemnobrązową krótką perukę, podczas gdy kupił długą jasnobrązową.
  • Większa część filmu odbywała się w starej kamienicy. Budowa odpowiedniej fasady kamienicy w hali studia Epinay, kosztowała przeszło pół miliona dolarów. Niestety hala ograniczała rozmiary budynku do dwóch pięter, więc aby podwoić jego wysokość u stóp kamienicy ułożono na płask olbrzymie lustro.

forum (116)

zobacz wszystkie tematy na forum

Dowiedz się więcej o