PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7194}

Lokator

Le locataire
7,8 37 304
oceny
7,8 10 1 37304
8,0 29
ocen krytyków
Lokator
powrót do forum filmu Lokator

Od pierwszych minut mnie wciągnęło, potem jeszcze ta pomału narastająca atmosfera mroku i
wstrząsający finał, mam nadzieję, że Dziecko Rosemary i Wstręt są równie genialne

ocenił(a) film na 8
MAKowiec24

dokładnie tak, trudno znaleźć film, który wciąga od samego początku. bardzo dobre kino.

kitchenoflove

absolutnie się zgadzam, dopiero zaczęłam "smakować" kina Polańskiego, ale już mi się podoba jego styl, klimat w filmach i ogólnie, całość. Dokładnie, świetne kino :) najwyższej próby :D pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
MAKowiec24

Calosc tworzy trylogie o mrocznych zakamarkach starych kamienic - tak to podobno planowal Polanski, jak dla mnie Lokator bezsprzecznie najlepszy.

ocenił(a) film na 10
domo18

Według mnie lepszy od ,,Dziecka Rosemary'' ale nie wiem jak z ,,Wstrętem'', bo jeszcze nie widziałem

MAKowiec24

"Wstręt" miażdży. Jeśli do tej pory obejrzałeś to już wiesz.

ocenił(a) film na 10
domo18

SPOILER


Mam ciekawą uwagę. Z każdym filmem główna bohaterka jest brzydsza:
Wstręt - przepiękna Deneuve
Dziecko Rosemary - przeciętna Mia Farrow
Lokator - yyy Polański, przebrany Polański
:)

użytkownik usunięty
MAKowiec24

Polecam film - "Czysta formalność".

MAKowiec24

Zgadzam się ,,Lokator" to arcydzieło.

marry222

dokładnie masz absolutną rację ;) popieram :)

ocenił(a) film na 7
MAKowiec24

Hmm, dla mnie mroku to tu nie ma, jest za to morze groteski. Nie mam nic przeciwko grotesce, tu jednak średnio wyszła, być może z winy Polańskiego - aktora. Wspomniane "Wstręt" i "Dziecko Rosemary" lepsze stokrotnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones