PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=136704}

Ludzkie dzieci

Children of Men
6,9 84 819
ocen
6,9 10 1 84819
7,5 28
ocen krytyków
Ludzkie dzieci
powrót do forum filmu Ludzkie dzieci

Przez pierwsze kilka miesięcy (jak było powiedziane) kobiety w ciąży poroniły, potem przez
kilkanaście lat nie zachodziły w ciążę, aż tu nagle jedna osoba ma dziecko! Nierealne.

ocenił(a) film na 7
weekendowy_filmowiec

dlaczego nierealne?
nie wiemy, co wywołało bezpłodność i poronienia u kobiet. nie wiemy, co sprawiło, że Kee jednak zaszła w ciążę.
wszystko jest jak należy. kwestia realności - nierealności nie jest chyba dobrym kryterium w ocenie tego filmu.
pzdr.

ocenił(a) film na 7
lau

w sumie żadna constans nie istnieje w tym świecie.
poza złem, które od wieków istnieje w ludziach :p/ hm.

użytkownik usunięty
weekendowy_filmowiec

w sumie parę razy powiedziane nie podane jako przyczyna ale wspomniane że przyczyną bezpłodności kobiet było gmo, nie zdrowa żywność itp. W sumie patrząc na to jak w dzisiejszych czasach żywność cały czas jest modyfikowana i ile wkładane jest w nią chemii wydaje się być to całkiem realne że za kilkadziesiąt lat problem z niepłodnością będzie duży, bo teraz też jest ale nie na taką skalę, chociaż w sumie to mało prawdopodobne żeby doszło aż do tego stopnia, że kobiety wcale nie rodzą dzieci. Co do kobiety która urodziła widać że była z Afryki która w obecnych czasach żywi się inaczej niż ludzie z wielkich miast, więc w przyszłych pewnie będzie tak samo. I oczywiście nie można idąc dalej tym tokiem wykluczać że w Afryce ktoś te dzieci jeszcze miał, tam jest tyle tych małych plemion itp. Ta jedna dziewczyna(prostytutka?) Widać próbowała uciec czy coś i wtedy się na nią natknęli i wyszło że jest w ciąży.

ocenił(a) film na 6

Chodzi mi o to, że fabuła polega na tym, że na świecie przestano rodzić dzieci. Po kilkunastu latach jedna tylko osoba zaszła w ciążę, w dodatku urodziła zdrowe dziecko. Na potrzeby filmu oczywiście. I ta potrzeba psuje cały efekt fabuły. Mamy tu tylko Wielką Brytanię i informację z Sydney, nie jest powiedziane, co się dzieje w innych państwach. Kompletna chała, dziwię się, że dałem 6.

ocenił(a) film na 8
weekendowy_filmowiec

trudno by było skupić się na całym globie. wiesz, te narodziny mają też wyraz symboliczny. "cud narodzin". w związku z tym nie dziwie się, że dziecko było zdrowe. nieporozumieniem byłoby właśnie to gdyby urodziło się chore, zepsułoby film.
też nie wiadomo jak było w książce na której bazuje film. nie wiem ile jest zgodności bo nie czytałam, ale może reżyser nie chciał tak bardzo odchodzić od fabuły książki.

użytkownik usunięty
weekendowy_filmowiec

na początku jest scena gdy jedzie metrem czy co to tam było i w telewizji pokazują że wszystkie stolice są zniszczone i że tylko Londyn jeszcze walczy więc pokazane jest że co dzieje się na świecie. Jak dla mnie film bardzo dobry. Scena gdy ich napadli jak jechali w tym samochodzie, albo gdy wstrzymali ognień jak zobaczyli dziecko, czy to jak kobiety wyciągały ręce, płakały też na widok dziecka bardzo mi się podobały i pokazały że chociaż ludzie mają inne zdanie na różne tematy są innego koloru i czasami tam bardzo się różnią taka mała istotka na chwilę zatrzymała ten czas i wtedy nic się nie liczyło, widać było że każdy człowiek ma emocję i reaguje tak samo. Nawet nie wiedziałam że to na podstawie książki muszę przeczytać :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones