PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99403}

Mój brat niedźwiedź

Brother Bear
7,5 114 598
ocen
7,5 10 1 114598
6,7 12
ocen krytyków
Mój brat niedźwiedź
powrót do forum filmu Mój brat niedźwiedź

"Także i Mój Brat"

ocenił(a) film na 10

Oglądałem go w wersji polskiej jako "Mój Brat Niedźwiedź". Najbardziej przypomina mi "The Lion King", ale jest od niego o wiele lepszy. Mamy tu więcej dramatyzmu. Z pewnością nie jest to przesłodzona bajka dla dzieci, chociaż mamy dobre zakończenie i trochę naiwne, przesłodzone głosy aktorów. "Brother Bear" udowadnia, że w epoce techniki komputerowej, tradycyjna animacja nie straciła na atrakcyjności. Dodane są owszem elementy animacji komputerowej, ale jest to dobrze wyważone.

Historia jest dosyć banalna. Człowiek zamieniony w niedźwiedzia ma nauczyć się respektu dla tychże zwierząt. Zaprzyjaźnia się z małym niedźwiadkiem, którego matka została zabita przez Indian. Niedźwiedzie boją się ludzi, ludzie boją się niedźwiedzi - tak oto strach napędza nienawiść, a ta zwykle doprowadza do tragedii.

"Mój Brat Niedźwiedź" porusza istotną kwestię strachu przed nieznanym, który w realnym świecie jest poważnym zagrożeniem. Lepiej niech dzieci obejrzą ten film kilka razy i nabiorą obrzydzenia do uprzedzeń i nienawiści, niż emocjonują się walkami Bat-Manów z hybrydami.

ocenił(a) film na 8
_Michal

Witam. Osobiście nie zgadzam sie z tym, że ten film jest lepszy od króla lwa. Na mnie nie zrobił on wrażenia jeśli chodzi o fabułę... co do animacji to moim zdaniem świetna, bo nie cierpię tej nowoczesności w bajkach :D

_Michal

nie zgadzam sie do króla lawa! to najlepsza bajka wszechczasów!!! Z resztą się zgadzam;P

użytkownik usunięty
_Michal

Król Lew najlepszy!!! Z resztą się nawet zgadzam ;)))

Pzdr.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones