PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32668}
7,6 8 390
ocen
7,6 10 1 8390
7,8 8
ocen krytyków
Męska sprawa
powrót do forum filmu Męska sprawa

Chcę to napisać już od kilku godzin, ale uznałem że moje zażenowanie znalezienia się tego filmu w kolekcji filmów dla klas licealnych może być spowodowane świeżymi przeżyciami. Dlatego odsapnąłem, przemyślałem go.... i nadal go uważam za film płytki.

Tak jak zdjęcia, ogólny styl samego filmu, reżyseria i genialna obsada stoją na bardzo wysokim poziomie, tak fabuła i to co ma ten film pokazać to cliché i frazes na poziomie podstawówki.

I tak jak normalnie bym po prostu przeszedł koło tego filmu, to tutaj moją uwagę przykuł fakt bycia w zestawie produkcji do tzw. "edukacji filmowej", i to dla poziomu liceum. Ja rozumiem że społeczeństwo nam głupieje, a do tego wiek taki że ludzie różne rzeczy mają w głowach, ale sądzę że większość bardziej ukulturalnionych licealistów zauważy płytkość tego filmu.

Nie przepadam za tym, ale dla podsumowania ocenię.
Technicznie zasługuje na mocne 8, fabularnie... 1... no, może 2/10.

Tollaner

Zgadzam SIĘ film słabiutkiiiiiiiii i SŁABYYYYYYYYYYYYY ale zobaczyć można jeśli ktoś chce słaby film oglądać.
Bardzo słaby film.

ocenił(a) film na 8
Tollaner

według mnie nie rozumiesz tego filmu. Tutaj nie chodzi o fabułę bo akurat zgodzę się z Tobą, że jest typowa. Chodzi raczej o pewne, zachowania....pokazanie pewnych postaw. Mamy rodzinę i każdy jej członek odgrywa rolę kata, ofiary i obserwatora. Jak będziesz miał ochotę to poczytaj trochę o tym jak wyglądają takie mechanizmy w rodzinie. W filmie zostało to świetnie pokazane.

ocenił(a) film na 8
cHrzanek

myślę, że cHrzanek ma rację :)) fabuła nie powala na kolana, ale dla humanistów, bądź na lekcję jakieś zakurzonej etyki wpasowuje się w sam raz

ocenił(a) film na 8
Tollaner

Słyszałeś kiedyś o środka artystycznego wyrazu, języku, stylu, intertekstualności? Zastanawiałeś się dlaczego poeci są obywatelami innego świata? Prostą historię można przedstawić na tyle sposobów ilu jest ludzi, ale nagrody wygrywają Ci którzy to potrafią i mają do tego talent;)

ocenił(a) film na 8
kosa480

zgadzam się:)

użytkownik usunięty
Tollaner

Nie przeżyłeś tego, co ci bohaterzy a ten film bardzo dobrze to przedstawił. Znam takich, co mieli gorzej. Chodzę do gimnazjum i to tam oglądnąłem tą etiudę.

*tę etiudę

Tollaner

A ja z twoich wywodów wnioskuję, że ty po prostu nie zrozumiałeś tego filmu. Zjawisko przemocy domowej to dla ciebie najwyraźniej coś,o czym gdzieś tam słyszałeś,może ci w szkole powiedzieli. Widać, że nie miałeś nigdy do czynienia z ofiarami i sprawcami przemocy domowej (i naprawdę nie życzę ci, abyś miał do tego kiedykolwiek okazję). Film bardzo dobrze obrazuje to zjawisko, za pomocą prostych środków, jasnego przekazu. Fabuła nie jest tu aż tak ważna - wyraźnie są jednak podkreślone problemy najbardziej istotne, które powinny zwrócić uwagę nawet średnio rozgarniętego widza.

adlerxx

Przepraszam, czy Pan z tym "do czynienia" to tak naprawdę? Serio całkiem i z miną tęgą? Więc jak film o II WŚ to tylko dla ocalałych, albo ich rodzin, a jak o prostytutkach to tylko dla prostytutek i ich klientów? Nawet jeśli Tollaner filmu nie zrozumiał, jeśli go nie poruszył, nie zachwycił (...) to wyrzucanie mu, że "nie przeżył", "nie zna" jest argumentem nieco poniżej pasa. I trochę się mija z celem.

Co do filmu to realizacja fantastyczna. Kompozycja przejrzysta, 26 minut dokładnie rozplanowane i przez reżysera wykorzystane. I przewidywalność jest. Dobrze, że jest bo co chcielibyśmy w warstwie fabularnej zobaczyć? Że chłopiec zamienia się w Hulka i zgniata oprawcę? Że ucieka z domu i staje się milionerem po latach? Ta przewidywalność w warstwie fabularnej daje nam szansę na coś, czego wiele filmów nie daje - możliwość badania postaci. Przyglądanie im się.
Osobiście uważam za niesamowite, jak bardzo ów strach chłopaka - ta ciągła gonitwa, przerażenie - przenika przez wszystkie sceny. Jak przechodzi przez kolejne kadry i trafia. Co z tego, że znamy zakończenie już na starcie (nieomal), skoro to studium postaci.

LloydMifune

Niestety, mam z tym do czynienia na co dzień, tak naprawdę, serio, ale nie zawsze z miną tegą. I nie jest mi z tym łatwo.

ocenił(a) film na 7
Tollaner

Fabuła rzeczywiście nie powala, ale za to cała reszta zdecydowanie nadrabia! Gra aktorska, dźwięk, kamera - podczas scen na boisku lub bicia czułem się jakbym sam w nich uczestniczył.

użytkownik usunięty
Tollaner

A może po prostu tu nie ma fabuły? Nie ma początku, nie ma rozwiązania. To tylko obraz. Wyrywek z życia - dla niektórych niestety realnego....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones