PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7474}

M jak morderstwo

Dial M for Murder
7,9 19 238
ocen
7,9 10 1 19238
7,4 21
ocen krytyków
M jak morderstwo
powrót do forum filmu M jak morderstwo

Błąd ??

ocenił(a) film na 8

Jednej rzeczy nie rozumiem. Chodzi mi o scenę z podmianą płaszczy. Inspektor podmienia je i zabiera Tonemu klucz od domu. Jak więc Tony zamknął drzwi wychodząc ? Nawet jak przyjmiemy, że ich nie zamknął (co wydaje się dziwne) to czemu wracając szuka klucza ? Drzwi od klatki, jak sam twierdził są zawsze otwarte, więc zamierzał otworzyć drzwi od domu. Więc co zapomniał, że ich nie zamykał ? A jak zamknął to jak ? Mógłby mi to ktoś wytłumaczyć ? Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
Raven_35

teraz mjak na to zwróciłeś uwagę... nie wiem, może to jest taki zamek, który trzeba tylko otwierać od zewnątrz, a od wewnątrz sam się zamyka (chyba są takie).
?

Lucy_in_the_Sky_with_Dia

nie zamknął drzwi wychodząc, tylko je zatrzsnął

ocenił(a) film na 9
vespertinee

Napewno mialy zamek ktory sie zatrzaskuje bo jak widac w filmie wychodzac nie zamykal drzwi ale musialy sie zatrzasnac bo inspektor wchodzac do domu musial je otworzyc kluczem tak samo kiedy Dawson probuje zamordowac Kelly tez przeciez nie zamkną drzwi bo nie wychodzil z mieszkania a Ray wracajac z imprezy musi je otworzyc.

Grzybek_vip

tak, to był taki rodzaj zamka, który jest na zatrzask, że do otworzenia z zewnątrz potrzebny jest klucz.

ocenił(a) film na 9
Donka

w wielkiej brytanii jeszcze dzisiaj sporo zamków jest na zatrzask. ci, którzy zamkneli je, zostawiajac klucz w srodku doskonale o tym wiedza :D

ocenił(a) film na 9
Raven_35

tak to z pewnoscia taki typ zamka;)
zaden bohater w filmie wychodzac z domu nie zaklucza drzwi

ocenił(a) film na 9
la_dame_de_carreau

tylko że grace kelly mówi wyraźnie do inspektora że pamięta jak zamknęła drzwi na noc. nie było wczesniej mowy o tym że drzwi się same zatrzaskują.
słuszne spostrzeżenie załozyciela tematu.

ocenił(a) film na 9
KRISPO_DE_PALMA

Heh, zasadniczo drzwi "same" niczego nie zrobią :) trzeba im trochę pomóc, w związku z czym Margo przed snem musiała się upewnić, że nie są tylko przymknięte, bo jeszcze jakiś morderca mógłby przyjść ;)
i to był ów skomplikowany proces zamykania właśnie.

ocenił(a) film na 10
Svankmajerova

Uważam, że tak właśnie było.

ocenił(a) film na 10
Raven_35

Najzwyklejszy zamek typu "gałka"

Raven_35

Zapraszam do zagłosowania w mojej ankiecie na najlepszy filmHitchcocka! Głosy można oddać na moim blogu: http://www.filmweb.pl/user/camillo_kp/blog Będę bardzo wdzięczny!:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones